fbpx

Grieķija, Ikarijas sala – ilgmūžības centrs!

0 (Nav atsauksmes)
Ikaria, Greece
No: €1.149.00
0
(0 atsauksme)
Rezervēt
Ceļojuma datumi

23.05 - 03.06

Ceļojuma veids

Ceļojums

Grupas lielums

16 cilvēku

Papildus

Ar brokastīm

Par šo ceļojumu

Grieķija, Ikarijas sala – ilgmūžības centrs! (23. maijs – 3. jūnijs)

Ikarijas sala – viens no dažiem ilgmūžības centriem pasaulē arī dēvētas par zilajām zonām, kurās ir vislielākā simtgadnieku koncentrācija. Ikarijas ļaudis saglabā savu veselību pateicoties aktīvajam dzīvesveidam ar pastaigām reljefainos apgabalos un lauku dzīvei, kas uzlabo sirds darbību. Salā ir vidusjūras diēta, kuras pamatā ir uz vietas audzētie dārzeņi, augļi, olīveļļa, medus, noķertās zivis, jūras veltes, kā arī slavenais stiprais sarkanvīns. Runā, ka ilgmūžībā savu lomu spēlējis arī grieķu kafijas un tējas patēriņš kā galvenie ķermeņa antioksidanti. Ne tikai ilgo mūžu, bet arī laimīgo dzīvi raksturo arī rokas pulsteņu nelietošana, ļaujoties dzīves plūsmai un stresa nepazīšanai. Neskaitot šo visu, Ikarijas salas dienvidos ir brīvi pieejami termālie avoti, kas labvēlīgi ietekmē ķermeni un uzlabo labsajūtu.

Ikarijas sala.

Ikarijas sala ir viena no lielākajām salām Egejas jūras austrumus ar 160 km garu piekrasti un tajā dzīvo mazliet vairāk, kā astoņi tūkstoši iedzīvotāju. Sala ir iegarenas formas un tā ir sadalīta teju divās daļās ar kalnu grēdu, kas augstākajās vietās ir pat kilometru augtsa. Klinšu atsegumi ir iespaidīgu formu un dažkārt īpašās šūnu formas izveidojušās no smilšakmeks, kuras dēvē par tafonī.

Atēnas

Gan Grieķijas lielākā pilsēta, gan galvaspilsēta ir viena no slavenākajām pilsētām pasaulē. Rietumu civilizācijas un demokrātijas šūpulis, kurā jau 5. – 6. gadsimtā pirms mūsu ēras tiku uzceltas klasiskās ēkas. Ievērojamākā no tām ir Akropole ar Pantenona templi.

Svarīgākā informācija

 • Rezervē savu ceļojumu ar 249 eur
 • Otrā iemaksa 500 eur līdz 15. martam
 • Atlikusī summa 400 eur līdz 15. aprīlim

Iekļauts/ nav iekļauts

 • lidojumi
 • transfēri (starp lidostām un viesnīcām)
 • naktsmītnes ar brokastīm divvietīgos numuriņos
 • ceļojums mazā grupā līdz 16 cilvēkiem
 • vadīti pārgājieni
 • atsaucīgs grupas vadītājs!
 • apdrošināšana
 • papildus ēdienreizes
 • vīna degustācija Ikarijā
 • vietējo gidu tūres
 • transports Atēnās un Ikarijā

Plāns / papildus pakalpojumi

1.DIENA

9:00 tiekamies Rīgas lidostā, un ceļojam uz Atēnām. Atēnu lidostā mūs sagaida busiņš ar kuru caur olīvu birzīm pusi stundas braucam uz Egejas jūras piekrastes ciemu. Ciematā ierodamies ap 15:30 un iekārtojamies viesnīcā, kurā paliekam vienu nakti. Kad esam gatavi, dodamies mierīgā pastaigā līdz blakus esošās pussalas bākai, kur paveras ciema piekraste un tās kalnainā panorāma. 19:00 nesteidzīgi izbaudam grieķu vakariņu piedāvājumu pēc savas izvēles, kā arī vietējās vīna darītavas izcilo Papagiannakos vīnu.


2.DIENA

No rīta pēc brokastīm 10:00 braucam ar busiņu uz lidostu ceļam uz Ikarijas salu. Ikarijas salā gar jūras piekrasti dodamies stundas braucienā uz mazapdzīvotu zvejnieku ciematiņu, kur dzīvo tikai 70 vietējie iedzīvotāji. Esam klāt ap 16:00 un ciematā uzturamies trīs naktis. Pēc iekārtošanās viesnīcā, izejam mazu līkumiņu pa kalnaino piekrastes ciematiņu un apmeklējam vietējo pludmali. Ciemu ieskauj salas blīvākie priežu meži. 19:00 izbaudam pasaules laimīgāko cilvēku vakariņas restorānā. Tradicionālā diēta sevī ietver pākšaugu, savvaļas zaļumu, kartupeļu, kazas siera, augļu, vietējo jūras zivi, kā arī stipro sarkanvīnu.


3.DIENA

No rīta paēdam un ejam izbaudīt pludmali vai atpūšamies viesnīcā pie baseina. 13:00 braucam uz pieredzes bagāto, vairāk kā 25 gadus veco vīna darītavu kalnainā apgabalā, kur izbaudam un degustējam noturētos vīnus. Pēc degustācijām ejam tepat netālu uz kanjonu, kur redzama kalnu upe un kalnaina panorāma, izstaigājam kalniem raksturīgos celiņus gar vietējām lauku mājām un to dārziem un vietējo baznīcu. Pēcpusdienā ap 17:00 pēc pastaigas paēdam vietējā restorānā. Kad esam sagaidījuši tumsu, zvaigžņoto debess pavadīti dodamies atpakaļ uz viesnīcu.


4.DIENA

Paēduši grieķiem raksturīgās brokastis, ap 11:00 dodamies nelielā divu – trīs stundu pastaigā gar ielejas upes krastu augšup kalnā apskatot nepieradināto dabas daiļumu. Atpakaļceļš ejams pa lēzenu serpentīnu. Ap 14:00 esam atpakaļ viesnīcā. Pēcpusdienā atpūšamies un izbaudam mieru pludmalēs. Pastaigas vietā ir iespēja izbraukāt daļu salas vietējo gidu tūrēs. Ap 19:00 dodamies kopīgi pavakariņot restorānā.


5.DIENA

Paēdam brokastis, sakravājam mantas un 11:00 ar busiņu dodamies uz salas galvaspilsētu salas dienvidos. Pa ceļam piestājam divās vietās. Pie 10. gadsimtā bizantiešu uzceltās pils, kas ne tik ļoti izceļas arhitektūras ziņā, bet gan novietojuma – tā atrodas kalna virsotnē, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz kalniem un jūru. Otrā pieturvieta ir akmens jūrā, kas simbolizē vietu, kur, saskaņā ar mītiem, Ikars, zaudējis spārnus, iekritis jūrā. Ap 14:00 ierodamies pilsētā un iekārtojamies viesnīcā uz četrām naktīm. Kad esam mazliet atpūtušies, ap 16:00 pastaigājam pa pilsētu un uz mola uzstādīto Ikara statuju. Pēc pastaigas vakariņojam vietējā restorānā.


6.DIENA

Pēc brokastīm dodamies vietējo gidu tūrē ar busiņu pa salas dienvidu pusi, lai apskatītu to, ko parasts garāmgājējs nemanītu – klinšu ieskautu pludmali, ciematiņu kalnu pakājē un vietējo sadzīvi. Esam salas dienvidaustrumu pusē, kur atrodas pārsvarā visi termālie avoti, un teju visi ir brīvi pieejami ikvienam. Karstie avoti jau kopš seniem laikiem zināmi, ka iedarbojas uz ķermeni labvēlīgi, uzlabojot veselības stāvokli no noguruma līdz pat elpceļu slimībām, nieru kaitēm. Vakarpusē pēc ekskursijas vakariņojam kopā.


7.DIENA

Ap 10:00 pēc brokastīm dodamies pusstundas gājienā uz blakus ciemu, pa ceļam apskatot miniatūru baltu baznīcu. Nonākot ciemā, jūras alā ir plašs dabīgi izveidojies termālo avotu baseins. Kopš seniem laikiem zināms, ka karstie avoti iedarbojas uz ķermeni labvēlīgi, uzlabojot veselības stāvokli no noguruma līdz pat elpceļu slimībām un nieru kaitēm. Lēni izbaudam kopā ar ciema piedāvātajiem beķereju gardumiem. Izturīgākie gājēji vēlāk dodas mazliet tālāk gar kalnaino piekrasti uz nomaļākiem termālajiem avotiem, kur tie ieplūst jūrā. Pa ceļam apmeklējam dažas senās Romiešu baseinu drupas. Pēc termālo ūdens relaksācijas, kopīgi ejam vai braucam atpakaļ uz viesnīcu un pēc tam pavakariņojam.


8.DIENA

Pēdējā diena Ikarijas salā, kad laiski atpūšamies. Vai arī ejam pastaigā pa pilsētu, apmeklējam jau iepriekš izbaudītos termālos avotus vai dodamies ar auto uz salas vidu – kalnu grēdu, no kuras iespējams apskatīt ne tikai lielāko daļu salas, bet arī jūru abās salas pusēs.


9.DIENA

Paēduši brokastis, sakārtojuši somas un izmetuši pēdējo līkumu pa ciemu, 12:00 dodamies ar busiņu uz lidostu, kur veicam pārlidojumu uz Atēnām. Ap 15:30 esam atlidojuši un dodamies pusstundas braucienā uz hoteli. Iekārtojušies viesnīcā un atpūtušies ap 17:00 ejam uz vecpilsētu gar dažām izcilām neoklasicisma pērlēm, kā Nacionālā bibliotēka un Atēnu akadēmija. Nonākuši vecpilsētas ieliņās, kopīgi pavadam laiku restorānā un izbaudam Atēnu atmosfēru. Dienai beidzoties, uzplaukst pilsētas nakts dzīve. Dzīvo šauro pilsētas ieliņu fonā paveras izgaismots kalns ar pašu Akropoli – vietu, ko apmeklēsim nākamajā dienā. Vakarā visi kopīgi dodamies atpakaļ uz viesnīcu.


10.DIENA

Esam piecēlušies un paēduši un 10:00 dodamies uz pārbagāto centrālo tirgu baudīt sezoniālos un žāvētus augļus. Pēc mūsdienu tirgus apmeklējuma kopā ar vietēju gidu dodamies uz Agoru – tagad jau arheoloģiskā vieta, kas bija Atēnu sirds. Tā bija tirgus vieta preču un pakalpojumu pārdošanai, kā arī vieta politiskām un sociālām sapulcēm. Pēc padziļinātas Agoras izzināšanas atvelkam elpu kafejnīcā pie kafijas tases un pēc tam dodamies uz pašu Akropoli, no kuras paveras plaša panorāma ne tikai uz Atēnām, bet arī uz Egejas jūru. Pēc tam ejam lejā pa kalnu uz jauno Akropoles muzeju, kur modernā arhitektūrā ar pietāti tiek izcelti senie tēlniecības darbi. Pēc piepildītas dienas braucam ar metro uz viesnīcu un pavadam vakaru netālajā restorānā.


11.DIENA

Pēdējā Grieķijas ceļojuma dienā 10:00 dodamies pastaigā uz Lukabetus kalnu, kas ir viens no augstākajiem punktiem Atēnās. No kalna paveras brīnišķīgi skati, arī Akropole, kas ir ģeogrāfiski zemākā līmenī. Arī pats kalns ir brīnišķīga atslodze no pilsētas. Kalna virsotnē ir gan baznīca, gan teātris un doties augšup ir iespējams gan pa gājēju takām, gan liftiem. Pēc kalna, ejam nesteidzīgā pastaigā un pavadam mierīgu dienas noslēgumu vakariņojot.


12.DIENA

No rīta brīvais laiks atpūtai, pastaigām vai vietējo veikaliņu apmeklējumam. 12:00 ar izbraucam no viesnīcas uz lidostu un 18:20 esam nokļuvuši Rīgā enerģijas pilni un laimīgi.

Ilgums

10+ dienas

Ēdināšana

Ar brokastīm

Ceļojuma galamērķis

Ikaria, Greece

Atsauksmes

0/5
Nav novērtēts
(0 atsauksme)
Lielisks
0
Ļoti labi
0
Vidējs
0
Slikts
0
Briesmīgs
0
0 atsauksmes par šo ceļojumu - Rādīt 1 uz 0

Uzrakstīt atsauksmi

No: €1.149.00
0 (Nav atsauksmes)

Īpašnieks

Riatours

Reģistrēts kopš 2023

Izpētiet citas iespējas