Ungārija ir Eiropas dārgakmens, kas piedāvā ceļotājiem unikālu pieredzi, kuru nevar atrast nekur citur. Budapešta – krāšņā Donavas pērle – vilina ar ievērojamo Budas pili, majestātisko Parlamenta ēku un ikoniskajiem ķēžu tiltiem. Šeit var doties nesteidzīgās pastaigās pa vēsturiskām ielām, apmeklēt pasaulslavenus termālos baseinus vai baudīt vietējo vīnu vakariņās ar skatu uz Donavu. Turklāt Budapešta piedāvā dzīvespriecīgu naktsdzīvi un izsmalcinātu gastronomiju – no sātīgā gulaša līdz gardiem vietējiem desertiem, piemēram, kūrtoškalāčiem.
Balatona ezers
Balatona ezers, bieži dēvēts par “Ungārijas jūru”, ir lielākais ezers Centrāleiropā, aizņemot ap 592 kvadrātkilometrus. Tas atrodas Ungārijas rietumu daļā un ir populārs atpūtas un tūrisma galamērķis gan vietējiem, gan ārvalstu ceļotājiem. Balatons ir zināms ar savu unikālo ainavu, termālajiem ūdeņiem un plašām pludmalēm. Balatona ezers ir sekls, tā vidējais dziļums ir aptuveni 3 metri, bet visdziļākā vieta sasniedz aptuveni 12,5 metrus. Šāda sekla ūdens dēļ ezers vasaras mēnešos ļoti ātri uzsilst, sasniedzot pat 25–27 °C, kas ir ideāli piemērots peldēšanai un citiem ūdens sporta veidiem.
Budas pils
Budas pils ir viena no ievērojamākajām vēsturiskajām celtnēm Ungārijā, kas atrodas Budapeštas Budas rajonā, augstā kalnā virs Donavas upes. Pils ir bijusi karaļu rezidence jau kopš 13. gadsimta, kad Ungārijas karalis Beļa IV nolēma būvēt nocietinājumu, lai aizsargātu pilsētu no mongoļu iebrukuma. Budas pils ir kultūras un tūrisma centrs, kurā izvietoti vairāki muzeji, tostarp Ungārijas Nacionālais muzejs, kas glabā Ungārijas vēsturiskos artefaktus, Ungārijas Nacionālā galerija, kurā atrodami slaveni ungāru mākslinieku darbi un Budapeštas Vēstures muzejs, kas iepazīstina ar pilsētas un pašas Budas pils vēsturi.
Zvejnieku bastions
Zvejnieku bastions ir viena no Ungārijas populārākajām apskates vietām, kas atrodas Budas pilskalnā, netālu no Matiasa baznīcas. Iespaidīgais komplekss piedāvā brīnišķīgu skatu uz Donavu, Pestu un Ungārijas parlamenta ēku, tāpēc tas ir iecienīts gan vietējo iedzīvotāju, gan tūristu vidū. Zvejnieku bastions nosaukts par godu zvejnieku ģildei, kas viduslaikos bija atbildīga par šī pilsētas daļas aizsardzību. Lai gan tas pats par sevi nebija nocietinājums, nosaukums godināja zvejniekus, kuri bija nozīmīga pilsētas sabiedrības daļa. Tā septiņi torņi simbolizē septiņas ungāru ciltis, kas ieradās šajā reģionā 896. gadā, simbolizējot Ungārijas valstiskuma saknes.
Svētā Ištvāna bazilika
Svētā Ištvāna bazilika ir viena no iespaidīgākajām katoļu baznīcām visā Ungārijā. Tā ir veltīta Ungārijas pirmajam karalim, Svētajam Ištvānam, kurš 11. gadsimtā ieviesa kristietību valstī. Bazilikas augstums sasniedz 96 metrus – tāpat kā Ungārijas parlamenta ēkas augstums, kas simbolizē 896. gadu. Bazilikas iekšpuse ir dekorēta ar marmoru, dažādām freskām ar zeltītām detaļām. Bazilika ir arī slavena ar saviem ērģeļu koncertiem, kas regulāri tiek rīkoti baznīcā un piesaista daudzus klasiskās mūzikas cienītājus.
Ungārijas parlamenta pils
Ungārijas parlamenta pils ir viens no lieliskākajiem neogotikas arhitektūras piemēriem Eiropā un atrodas Budapeštā, tieši pie Donavas upes. Šo iespaidīgo ēku uzskata par vienu no slavenākajām Ungārijas vēsturiskajām un arhitektūras ikonām, kas simbolizē valsts neatkarību. Pils centrālajā kupolā, kura augstums ir 96 metri, ir arī vēsturiska simbolika, jo skaitlis 96 atgādina par 896. gadu – Ungārijas dibināšanas laiku. Fasādi rotā 88 statujas, kas attēlo ievērojamus Ungārijas karaļus, dižciltīgos un militāros varoņus. Iekšpusē redzami grezni gleznojumi un vitrāžas, kā arī bagātīgas zelta rotājumu detaļas – tikai zeltījuma apdarei vien ir izmantoti aptuveni 40 kg tīra zelta.
Ungārijas fantastisko pieredzi papildinās arī vietējo iedzīvotāju siltā viesmīlība un salīdzinoši draudzīgās cenas – Ungārija ir lieliska vieta, kur baudīt augstas klases pieredzi neiztērējot pārlieku daudz naudas. Plašais apskates objektu klāsts padara Ungāriju par ceļojuma galamērķi, kuru patiesi ir vērts piedzīvot – no pilsētas greznības līdz lauku idillei, no senas vēstures līdz mūsdienīgam komfortam.
0 Comment