Avots: Leta
Informāciju sagatavoja Asnāte Ziemele, LLTA “Lauku ceļotājs” prezidente.
Īsto sidru, kas darīts no Latvijas ābeļdārzos augušiem āboliem, varēs nogaršot un iegādāt Āgenskalna Tirgus Ābolsvētkos 20.oktobrī. Svētkos piedalīsies Latvijas Sidra Ceļa sidrdari, stāstot par saviem sidriem un ābeļdārziem, un piedāvājot pircējiem savus labākos sidrus.
Sidrdari Ābolsvētkos
Rudens ir varen darbīgs laiks sidrdariem, kad jāpaspēj ievākt ābolu raža savos ābeļdārzos un jāspiež sula, lai līdz pavasarim paspētu noraudzēt jauno sidru. Neraugoties uz lielo aizņemtību, sidrdari atvēlējuši laiku, lai satiktu sidra cienītājus Āgenskalna Ābolsvētkos. Piedalīsies:
• Mr. Plūme sidra darītava no Jumpravas pagasta Lielvārdes novadā. Piedāvājumā Perijs (bumbieru dzirkstošais), Vintage 2021, Sausais, Pussausais, Saldais sidrs, Brut Ipa Cider apiņots sidrs). Jaunums no šīs vasaras: lejamais Apple Safari (sidrs ar mežāboliem).
• Mūrbūdu sidra darītava no Ērģemes Valkas novadā. Paši savu sidru sauc Nenormāls Sidrs, jo nemitīgi eksperimentē ar dažādām sidra darīšanas metodēm un garšām. Piedāvājumā aroniju, pussausais, pussaldais, melnais, un sezonālais – aveņu. Būs arī ziemas sidrs un citronu-ingvera sidrs. Lejamie sirdi: sausais sidrs ar medu un ābolu-cidoniju sidrs.
• Sidra darītava Herbsts no Gramzdas pagasta Dienvidkurzemes novadā. Pieci dažādi sausie un pussausie ābolu sidri no ābeļdārzu āboliem un mežāboliem. Divi jaunumi: ‘Sārts’ – ābolu sidrs ar aronijām, un ‘Buķete’ – ābolu sidrs ar ābolmētru un trīs dažādiem apiņiem.
• Vīna un sidra darītava Lauskis no Lēdmanes pagasta Lielvārdes novadā: pussausie un pussaldie ābolu sidri, arī ar papildu garšām – rabarberu, cidoniju, aroniju.
• Sidra darītava Pienjāņi no Skaistkalnes pagasta Bauskas novadā: vienīgais bioloģiskais sidrs Latvijā, piedāvājumā arī svaigi āboli un ābolu sula “Jēpis”.
• Abavas vīna darītava no Slampes pagasta Tukuma novadā: klasiskie ābolu sidri, sidri ar papildu garšām, kā arī bezalkoholiskie svētku dzērieni.
Sidrdari būs atrodami Āgenskalna tirgus 2. stāvā. Būs gan lejamais sidrs, ko baudīt ēšanas zonā kopā ar maltīti, gan arī pudelēs līdzņemšanai. Tirgus 1. stāvā Mūrbūdu sidra darītavas saimnieku ģimene tirgos svaigi spiestu ābolu sulu. Savukārt, Valmiermuižas alus stendā no plkst.11:00-15:30 notiks sidra degustācija, kur piedalīsies arī Mūrbūdu sidri un Abavas sidri.
Baltijas Sidrs – ar īpašu garšu
Ābolsvētku sadarbības partneris ir Dārzkopības Institūts, kas kopā ar zinātniekiem sarūpēs izglītojošas un radošas darbnīcas lieliem un maziem, kā arī svētkos piedalīsies ar 100 ābolu šķirņu izstādi. Starp tiem – arī sidrāboli. Sidra darīšanai nederēs saldie vasaras āboli, deserta ābolu šķirnes. Labs sidrābols būs sīvs, pat rūgtens kā mežābols. Dārzkopības Institūts sadarbojas ar sidrdariem, kultivējot sidram derīgas šķirnes. Šobrīd institūts kopīgā projektā Baltic Cider* ar Latvijas lauku tūrisma asociāciju “Lauku ceļotājs”, piedaloties Latvijas un Igaunijas sidrdariem, veic sidrdaru ābeļdārzos augošo ābolu un sulas bioķīmiskās analīzes, lai radītu Baltijas Sidra garšas zīmolu, nosakot mūsu reģionam raksturīgās sidra garšas.
Uz tikšanos Ābolsvētkos Rīgā!
Nāciet uz svētkiem, lai baudītu sidru kopā ar citiem ābolu labumiem, no pašiem sidrdariem dzirdētu stāstus par sidra tapšanu no ābeļdārza līdz glāzei, un varbūt iedvesmotos sava ābeļdārza stādīšanai un sidra dzīvesveidam.
Ciemošanās Sidra ceļā!
Visi sidrdari gaida ciemos arī savās saimniecībās – izstaigāt ābeļdārzus, apskatīt sidra ražošanas procesu, nogaršot dzērienu, uzklausīt aizraujošos sidra stāstus, un uzzināt, kā atrast un izvēlēties īsto sidru veikalu plauktos. Brauciet ciemos, lai atklātu īstā sidra jautro, dzirkstošo un daudzveidīgo dabu! http://celotajs.lv/sidracels
0 Comment