Plāno, ko darīt un kur doties brīvdienās Rīgā un ārpus Rīgas? Ja tā, tad Trip This raksts būs kā radīts Tev! Smelies iedvesmu un dodies ceļā!

1. Sigulda

Sigulda ar savu koka lapu krāšņumu viennozīmīgi ir viena no TOP apskates vietām rudenī, ko jau izsenis iecienījuši gan vietējie, gan ārvalstu tūristi. Tāds zelta rudens, kāds oktobrī ir sastopams šajā Latvijas pilsētā, šķiet, nav sastopams it nekur citur.

ko apskatit sigulda

Foto: www.panoramio.com

Lūk, dažas idejas, ko šoruden darīt Siguldā:

 • dodies pastaigā gar gleznaino Gaujas senleju (noteikti neaizmirsti apciemot tūristu iecienīto Gleznotāju jeb Paradīzes kalnu, no kura paverās elpu aizraujošs skats uz rudenīgo Siguldu). Vairāk informāciju par dabas opjektiem, ko apskatīt Gaujas senlejā, meklē šeit;
 • izmēģini lēcienu ar gumiju;
 • apskati Siguldu no putna lidojuma, dodoties izbraucienā ar zipline ‘Zērglis’ pa Siguldas vagoniņa trošu ceļu. Zipline ir jauna un šobrīd vienīgā šāda veida atrakcija – tā Tev ļaus traukties pār koku galotnēm ar ātrumu līdz pat 60km/h;
 • sajūti vēstures elpu Turaidas pilī, Siguldas pilsdrupās vai Siguldas jaunajā pilī;
 • iepazīsti Siguldas dabas brīnumus: slaveno Gūtmaņalu, Kraukļa alu un aizu, Viktora alu un Krimuldas velnalu.

2. Dodies apskatīt ūdenskritumus Vidzemē un Kurzemē

Kaut Latvija nevar lepoties ar iespaidīgiem ūdenskritumiem, tomēr tie sevī slēpj īpašu burvību un zeltaino lapu mozaīkas vēl jo vairāk izcels šo ūdenskritumu skaistumu . Šoruden zelta rudeni dodies skatīt Vidzemes vai Kurzemes pusē, kas var lepoties ar vairākiem nelieliem ūdenskritumiem un rumbām.

ko apskatit kuldiga

Foto: Flickr/Marijus Medišauskas

Kurzemes pusē apskati šādus ūdenskritumus un rumbas:

 • Abavas rumba;
 • īvandes rumba;
 • Ventas rumba;
 • Alekšupītes ūdenskritums.

Vidzemes pusē apskati šādus ūdenskritumus:

  • Dāvida dzirnavu avotu ūdenskritumi;
  • Ieriņupītes ūdenskritumi;
  • Daudas ūdenskritums;
  • Lielvārdes rumba;
  • Pērses ūdenskritums.

3. Sajūti eksotiku botāniskajos dārzos

Ja laikapstākļi nav no tiem patīkamākajiem, tad botānisko dārzu apciemojums būs tieši laikā! Latvija var lepoties ar diviem lieliem botāniskajiem dārziem – Nacionālo botānisko dārzu un Latvijas Universitātes botānisko dārzu. Papildus minētajiem, Grobiņas pusē atrodās arī vienīgais privātais botāniskais dārzs Latvijā – Ilmāra Graudiņa privātais botāniskais dārzs, taču šis dārzs apmeklētājus uzņem vien no 15.aprīļa līdz 15.oktobrim, tādēļ apmeklējumu  ieplāno uz nākamo gadu.

Nacionālais botāniskais dārzs  – botāniskajā dārzā, kura pirmsākumi meklējami 1798.gadā, atrodas lielākā augu kolekcija Baltijā ar vairāk nekā 14 000 augu dažādību.

salaspils botaniskais darzs

Foto: www.visit.salaspils.lv

Latvijas Universitātes botāniskais dārzs – tā pirmsākumi meklējami 1922.gadā un botāniskajā dārzā sastopami vairāk nekā 6000 dažādu augu sugu.

lu botaniskais darzs

Abos botāniskajos dārzos interesanti būs ne tikai dārzkopības mīļotājiem un botāniķiem, bet arī ģimenēm ar bērniem, jo abās vietās ir izvietota viegli uztverama un izglītojoša informācija.

4. Vīna un alus darītavu tūre

Ja esi vīna cienītājs, tad tūre pa Latvijas vīna darītavām būs tieši laikā! Tā kā piedzīvojums var izrādīties galvu reibinošs (tiešā un pārnestā nozīmē), parūpējies, lai ceļojumā līdzi ir šoferis, kam vīns neiet pie sirds. 🙂

Lūk, vīna darītavas, kuras labprāt uzņem viesus:

 • Līgatnes vīna darītava. Līgatnes vīna darītava, kas šobrīd var lepoties ar apmēram 20 dažādiem vīna veidiem, ir unikāla ar to, ka ogas, augļi un ziedi vīniem tikušas ievāktas Gaujas nacionālā parka teritorijā. Vīna darītava interesentiem piedāvā degustācijas Lustūža klintī (Līgatnē) vai vīna un karošu veikaliņā Augšlīgatnē.
 • Zilver vīnotava. Zilver vīnotava piedāvā vīndara pavadībā izzināt pilno vīna ražošanas ciklu, kā arī nogaršot ne tikai pašu ražotos ogu, augļu un ziedu vīnus, bet arī vīnu destilātus.
 • Abavas ģimenes vīna darītava. Tie, kuriem interesē ne tikai vīna radīšanas, bet arī vīnogu audzēšanas process, Abavas ģimenes vīna darītava būs īstā vieta! Vīna darītavas saimnieki piedāvā aizraujošu ceļojumu vīnu pasaulē un papildus ierastajām vīna degustācijām tiek piedāvātas arī degustācijas ar šefpavāra gatavotu maltīti.

5. Atpūta ar ģimeni –  Laimas šokolādes muzejs

Laimas šokolādes muzejs piedāvā aizraujošu un daudzveidīgu atpūtu visai ģimenei. Muzejā varēsiet mieloties ar Laimas karsto šokolādi un saldumiem, atklāt šokolādes tapšanas noslēpumus, izgatavot pats savu šokolādes tāfelīti ar īpašu mīlestības vēstījumu, izdzīvot kakao pupas stāstu, kā arī uzņemt atmiņā paliekošas fotogrāfijas tam paredzētos foto stūros.

laimas sokolades muzejs

Foto: www.laimasokoladesmuzejs.lv

6. Kuldīga

Šoruden izbaudi rudens burvību par Latvijas Venēciju dēvētajā Kuldīgā! Kuldīgai piemīt īpašs šarms – tās šaurās ieliņas, platākais ūdenskritums Eiropā un romantiskā vecpilsēta padara šo pilsētu neatkārtojamu.

kuldigas vecpilseta

Foto: www.latvia.travel

Ko darīt Kuldīgā?

 • Pastaigu pa Kuldīgu noteikti sāc ar pilsētas lielākajiem lepnumiem  – Ventas rumbas un tai blakus esošā senā ķieģeļu velvju tilta apskati.
 • Dodies pastaigā gar allaž nemierīgo Alekšupīti, kas jau izsenis plūst starp mājām, tādējādi dodot iemeslu Kuldīgas salīdzināšanai ar Venēciju.
 • Atvelc elpu Pilsētas dārzā, kur sastopamas tēlnieces Līvijas Rezevskas veidotās skulptūras.
 • Izstaigā centrālo gājēju ielu (Liepājas ielu), kur braši slejas visdažādāko vecumu mājas, vecākā no tām ir celta tālajā 17.gadsimtā.
 • Apmeklē garāko alu labirintu Latvijā – Riežupes smilšu alas. Ņem vērā, ka alu apmeklējums iespējams tikai gida pavadībā.
 • Izbaudi augstas klases ēdienu kādā no Kuldīgas jaunatvērtajiem restorāniem –  Bangert’s, Goldingen room vai Jēkaba sēta.

7. Baudi zelta rudeni netālu no Rīgas – Ogrē

Kaut Ogre ir neliela tās apmēros, tomēr pilsēta piedāvā pilnu spektru ar aktivitātēm, kas ļaus izkustēties un pozitīvi uzlādēs gan lielus, gan mazus.

ko darit ogre

Foto: www.latvijascentrs.lv

 • Veselības taka. 2 kilometrus garā taka, kas virzās gar Ogres upes krastu, ir lielisks veids, kā visai ģimenei kopā pavingrot – visas takas garumā ir izvietoti plakāti ar dažādiem vingrinājumiem, kas aicina izvingrināt visu ķermeni.
 • Dabas parks Ogres zilie kalni. Dabas parkā ir izveidotas vairākas takas, kuras bezsniega periodā ir pieejamas nūjotājiem, velobraucējiem un citiem aktīvās atpūtas cienītājiem. Kā dabas parka centrālos objektus noteikti var minēt 20 metrus augsto skatu torni, no kura skaidrā laikā iespējams saskatīt pat Zaķusalas televīzijas torni, kā arī skatu platformu, no kuras paverās fantastisks skats uz Dubkalnu ūdenskrātuvi.
 • Piedzīvojumu parks Milžu taka. Piedzīvojumu parks ir izvietots Ogres zilo kalnu teritorijā – no virvju un koka konstrukcijām veidotā trase kokos ir 600 metru gara un tā sastāv no 65 atrakcijām/šķēršļiem. Parks ir īpaši draudzīgs  ģimenēm – ir pieejamas dažādas sarežģītības trases,kā arī īpašas ģimeņu atlaides.
 • Špakovska parks. Parka 5.9 hektāru platībā aug ievērojams skaits dažādu skuju koku, košumkrūmu un stādījumu, kā arī ir izveidots skatu tornis, pastaigu un purva takas, tādējādi padarot Špakovska parku par lielisku atpūtas vietu gan lieliem, gan maziem.
 • Alus darītava INDIEJANIS. Alus darītava piedāvā alus un kvasa gatavošanas meistarklases, degustācijas, kā arī dažādus seminārus par ar alu saistītām tēmām.

 

Lai lieliskas rudens brīvdienas!