Publisks dārzs pašā Londonas sirdī, kas atrodas 37 stāvu augustumā un ir pieejams apskatei bez maksas. Šķiet pārāk labi, lai būtu patiesība? Bet IR! 

screen-shot-2016-10-21-at-17-56-34

Sky Garden atrodas pretrunīgi vērtētajā ‘Walkie Talkie’ augstceltnē (20 Fenchurch  Street), augšējā attēlā – interesantās formas celtne ar kronīti galā (kronim ir tikai ilustratīva nozīme, protams). Ēkai tāds nosaukums neoficiāli ir dots pavisam vienkārša iemesla dēļ – tā pārsteidzoši līdzinās rācijai. Sākotnēji tika plānots, ka Walkie Talkie sasniegs 220 metru augstumu, tomēr aiz bažām, ka tas aizēnos Svētā Paula Katedrāli, tā garums tika samazināts līdz 160 metriem un tas šobrīd ieņem godpilno 12. vietu starp augstākajām Londonas celtnēm.

ko apskatit londona

Runājot par godalgām – Walkie Talkie var apsveikt arī ar to, ka tā, šķiet, ir vienīgā celtne pasaulē, kas spēj izkausēt Jaguāru (mašīnu, ne dzīvnieku), kā tas notika pirms pāris gadiem.

Stāsts pavisam vienkāršs – kā jau tas lietainajā Londonā reizēm mēdz notikt, uzspīdēja saule.

Saule atstarojās pret Walkie Talkie stiklotajām sienām.

No stikla sienām saule atstarojās pret Jaguāru.

Un viss.

Jaguārs izkusa.

Bet ko nu par jaguāriem.

Parunāsim par ieraksta galveno varoni – Sky Garden jeb debesu dārzu.

walkie-talkie-londona

Sky Garden stiepjas 3 stāvu augustumā (35-37.stāvs) un no tā paverās fantastisks 360 grādu skats uz Londonu. Sky Garden apskatei ir jāpiesakās laicīgi, jo interese apskatīt Londonu no putna lidojuma ir milzīga, savukārt vietu skaits – ierobežots (piesaki savu bezmaksas apmeklējumu šeit). Drošības pasākumi ir vērienīgi – rindas pie ieejas ēkā ir lielas un līdzīgi kā lidostā pie drošības kontroles elektro ierīces ir jāsaliek atsevišķās kastītēs, šķidrumus ienest aizliegts un, protams, ir jāsasveicinās arī ar metāla detektoriem. Tā kā Walkie Talkie ikdienā funkcionē kā biroju ēka, visapkārt sastopami arī viens par otru glaunāki kungi. Kā jau Londonā pienākas. 🙂

Lifts līdz par 35. stāvam un .. gala rezultāts ir to vērts! 

35.stāvā Tevi sagaidīs ne tikai visaptverošs zaļums un fantastisks skats uz pilsētu, bet arī iespēja nobaudīt pusdienas vairāk kā 200 metru augstumā (kokteiļi Tavu maciņu patukšos vidēji par 12Eur, pusdienu piedāvājums – par 25Eur). Neko no šī neņēmām,jo tajā laikā vēl studenti būdami skaitījām līdzi katrai naudiņai, bet esmu pārliecināta, ka pusdienas no putna lidojuma garšo lieliski!

Un ja godīgi..

Šī ir vieta, kuru var baudīt stundām ilgi un vēl jo vairāk – šī viennozīmīgi ir vieta, kas ļauj iemīlēt Londonu atkal un atkal.

Vairāk par to, ko darīt Londonā, lasi blogā!

Sky Garden Londona