Bangkoka ir viss, ko jūs sagaidītu no Taizemes galvaspilsētas. Tā ir trokšņaina, pārpildīta, krāsaina, aizraujoša, kaitinoša un smaidu raisoša. Te ir tempļi, senās vietas un citi apskates objekti, kurus jāapmeklē, kā arī mūsdienīgi iepirkšanās centri, kuros valda augstas klases atmosfēra. Bangkoka var būt satraucoša, taču tā ir arī aizraujoša pilsēta.

Bangkoka kalpo arī kā vārti uz daudzām citām Taizemes daļām. No šejienes ar īsu lidojumu var nokļūt Puketā, Čang Mai, Koh Samui un citos populāros galamērķos. 

Atklājiet labākās nodarbes šajā rosīgajā pilsētā, izmantojot mūsu sarakstu ar Bangkokas populārākajām apskates vietām!

Lielā pils (The Royal Grand Palace)

bangkokas lielā pils

Ja Bangkokā apmeklējat tikai vienu nozīmīgu vēsturisku tūrisma objektu, tam vajadzētu būt šim. Karaliskais komplekss attaisno savu nosaukumu, jo tajā ir tieši tik neticami iespaidīgas celtnes.

  1. gadā uzceltā grandiozā pils bija karaļa rezidence vairākām paaudzēm, un tā joprojām tiek izmantota svarīgām ceremonijām un valsts vadītāju uzņemšanai. Apmeklējot Lielo pili, jāģērbjas pieticīgi, kas būtībā nozīmē aizklāt rokas un kājas.

Lai gūtu maksimālu labumu no apmeklējuma, dodieties ekskursijā pa Lielo pili un Wat Phra Kaew. Tā ir ekskursija no rīta vai pēcpusdienā, kuras laikā jūs paņems no viesnīcas, un vietējais gids jums pastāstīs par redzēto kontekstā. Bez gida ir viegli palaist garām svarīgus objektus vai pilnībā neizprast redzētā nozīmi.

Wat Suthat

Wat Suthat

Wat Suthat, kas atrodas blakus Lielajām šūpolēm, ir viens no vecākajiem un skaistākajiem Bangkokas budistu tempļiem. Tā celtniecībā piedalījās trīs karaļi – to sāka celt drīz pēc Ramas I Čakri dinastijas dibinātāja kronēšanas 1782. gadā, turpināja celt Rama II un pabeidza Rama III 10 gadus vēlāk.

Papildus apburošajai arhitektūrai templis lepojas ar dažiem ārkārtīgi interesantiem sienu gleznojumiem. Wat Suthat ir mazāk populārs nekā daži citi pilsētas tempļu kompleksi, tāpēc šeit jūs varēsiet izbaudīt mierīgāku un intīmāku pieredzi.

Lielās šūpoles

bangkoka lielās šūpoles

Aizņemtā laukuma centrā pirms Wat Suthat atrodas viens no Bangkokas pievilcīgākajiem apskates objektiem – 27 metrus augstais tīkkoka karkass, tā sauktās Lielās šūpoles (Giant Swing). Šūpoles tika uzbūvētas 1700. gadā, lai tās izmantotu tradicionālajās hinduistu ceremonijās, bet vēlāk tās sabojāja zibens, un tās kļuva tikai dekoratīvas.

Agrāk šūpoles bija reliģiskās ceremonijas centrā, kas notika katru gadu decembrī pēc rīsu ražas novākšanas. Trīs cilvēku komandas pēc kārtas šūpojās 25 metrus vai vairāk no zemes, un tad viņi mēģināja zobos noķert maisiņu ar sudraba monētām. Pēc vairākiem letāliem nelaimes gadījumiem 1932. gadā karalis Rama VII aizliedza šīs sacensības.

Džima Tompsona māja

džima tompsona māja

Džims Tompsons apmetās uz dzīvi Taizemē pēc tam, kad tur bija dienējis Otrā pasaules kara beigās, un ātri vien kļuva plaši pazīstams Taizemes zīda rūpniecības pārstāvis.

Tompsonam tika piešķirts Baltā ziloņa ordenis – nozīmīgs apbalvojums, ko piešķir ārzemniekiem, kuri ir devuši nozīmīgu ieguldījumu Taizemē. Tompsona mājā ir izveidots muzejs, kurā var iepazīties ar viņa dzīvi un uzņēmējdarbību, kā arī ar pilsētas un Taizemes zīda rūpniecības vēsturi.

Nacionālais muzejs un Wang Na pils

wang na pils bangkoka

Vēstures cienītāji vismaz pusi ekskursijas dienas gribēs veltīt Nacionālajam muzejam. Līdz 20. gadsimta 70. gadu vidum šis bija vienīgais Taizemes muzejs, kas izskaidro, kāpēc tā kolekcija ir tik liela un daudzveidīga.

Par laimi, gandrīz katrs eksponāts ir marķēts taizemiešu un angļu valodā, un arī ekskursijas tiek piedāvātas angļu valodā, tāpēc jūs nepalaidīsiet garām nevienu no aizraujošās valsts senās un mūsdienu vēstures.

Muzeja teritorijā esošā karaļa Ramas I pils Wang Na ir saglabājusies tāda, kāda tā bija, un ir Taizemes vēstures liecība. Apmeklētāji var apskatīt reliģiskus un ceremoniālus artefaktus, keramiku, spēles, ieročus, mūzikas instrumentus, kā arī iespaidīgu Budas figūru kolekciju, kas izvietota atbilstoši laikmetam.

Taizemes galvaspilsēta Bangkoka ir aizraujoša un neticama pilsēta, ko apmeklēt. Tāpat kā daudzās citās galvaspilsētās, arī Bangkoka nekad neiegulst miegā, tur vienmēr ir rosība, jo cilvēki strādā diennakts režīmā dažādās profesijās.