Jūrmala ir slavena ar savām dabiskajām īpašībām – maigo klimatu, jūru un dziedniecisko gaisu. Pilsēta ir īpaša ar smilšaino pludmali un plašajiem priežu mežiem. Pagājušā gadsimta sākumā celtās koka vasarnīcas, bagātīgi rotātas ar kokgriezumiem, veiksmīgi sadzīvo ar jaunākajām kūrorta ēkām Jūrmalā. 

Ķemeru nacionālais parks

ķemeru nacionālais parks

Foto: VisitJurmala

Ķemeru nacionālais parks ir īpašs ar unikālo Ķemeru purvu, minerālūdeņiem un ārstnieciskajām dūņām, kā arī savu lielo bioloģisko daudzveidību. Šī noteikti ir viena no labākajām ekskursijām, ja esat dabas mīļotājs! Šī parka burvību vislabāk izbaudīsiet tieši saullēktā, iespējams, sākumā jutīsieties miegaini, bet pēc tases kafijas un svaiga, spirgta rīta gaisa – jūs būsiet pilnīgi nomodā un priecīgs! 

Ķemeru nacionālajā parkā, dolomīta iežu un purvu mijiedarbības rezultātā, ir izveidojies sērūdens. Tas ir iemesls, kāpēc jau 18. gadsimtā tika izveidots Ķemeru kūrorts, kuru iecienīja pacienti no visas Eiropas, kas šeit ieradās uz ārstnieciskajām sēra un dūņu vannām.

Dzintaru mežaparks 

dzintaru mežaparks

Foto: VisitJurmala

Dzintaru mežaparks Jūrmalā ir lieliska vieta visiem – gan aktīvās atpūtas cienītājiem, gan arī tiem, kas dod priekšroku nesteidzīgām pastaigām svaigā gaisā. Parkā ir bērnu rotaļu laukumi visām vecuma grupām, skrituļslidošanas un gājēju ceļi, kafejnīcas, autostāvvieta un tualetes. 

Parks ir atvērts visu gadu. Ziemā parks ir lieliska vieta distanču slēpošanai apgaismotā trasē. Piekļūšana ir ļoti ērta, pie parka ir autostāvvieta 200 automašīnām. 2010. gadā šeit tika atklāts panorāmas tornis. Tornis ir 33,5 metrus augsts, un no tā paveras neaizmirstams skats uz Jūrmalu. Tornim ir 12 balkoni dažādos līmeņos, tāpēc katrs var izvēlēties sev piemērotu augstumu.

Jomas iela

jomas iela

Foto: VisitJurmala

Jomas iela ir viena no Jūrmalas galvenajām un vecākajām ielām, kas laika gaitā ir kļuvusi par iecienītu atpūtas vietu pastaigām un maltītēm pēc laiskošanās patīkamajā saulainajā pludmalē.

Jūrmalas iedzīvotāji katru vasaru svin Jomas ielas svētkus. Tradicionāli Jomas ielas svētki notiek vasaras vidū. Vairāku dienu garumā Jūrmalas iedzīvotājiem un ciemiņiem ir iespēja apmeklēt dažādus koncertus, radošās darbnīcas, teātra izrādes, svētku tirdziņus, svētku gājienus, kā arī sporta pasākumus.

Pēc pastaigas pa Jomas ielu iesakām doties uz paralēlo Jūras ielu. Jūras iela ir Jūrmalas kāpām vistuvāk esošā iela, kur var apskatīt gandrīz visus Jūrmalai raksturīgos arhitektūras stilus. Jūras ielā atrodas 23 valsts un vietējas nozīmes arhitektūras pieminekļi.

Ragakāpas dabas parks

ragakāpas dabas parks

 

Foto: VisitJurmala

Ragakāpas dabas parks ir aizsargājama dabas teritorija, ko izveidoja, lai saglabātu kāpas, ko klāj seni priežu meži, un pasargātu jūras piekrastes bioloģisko daudzveidību. Ragakāpa, kuras augstums ir 17 metri, ir valsts aizsargājama kopš 1962. gada. Parka platība ir 150 hektāri.

Parkā izveidotas divas dabas takas, lai iepazīstinātu tās apmeklētājus ar teritorijas dabas vērtībām. Viena no takām ved cauri priežu mežam, ir aptuveni 2 km gara un lielākoties sastāv no koka laipām. Ir arī informācijas stendi un soliņi, bet stāvākajās vietās ir izbūvētas kāpnes. Netālu no Brīvdabas muzeja pa kāpnēm var nokļūt arī uz otru dabas taku.

Dabas taka sniedz informāciju par Ragakāpas ainavas neparasto vēsturi, parka bioloģisko daudzveidību, dabiskā vecā priežu meža attīstību un kukaiņu atstātajām pēdām mežā, kā arī teritorijā sastaptajiem augiem. Dabas parkā konstatēti septiņi Eiropas Savienībā aizsargājami biotopi, tostarp embrionālās kāpas, baltās kāpas, mežainas piekrastes kāpas un dabiski izveidojušies vecie skuju meži. Mežainas Jūrmalas piejūras kāpas ir īpaši aizsargājams biotops Latvijā.

Jūrmalas brīvdabas muzejs

jūrmalas brīvdabas muzejs

Foto: VisitJurmala

Muzeja iekšpusē iekārtots zvejnieku pagalms, kurā gandrīz 2000 eksponātu ataino zvejnieku darbu un dzīvi Jūrmalā 19. un 20. gadsimtā. Tā ir klusa pastaigu vieta, kur var sajust svaigu jūras gaisu, ar skatu platformām. 

Pastāvīgajā ekspozīcijā aplūkojiet – enkuru un zvejas laivu kolekciju, koka zvejas motorkuģi “March” un zvejas kuģis “Undīne”, kā arī virvju vīšanas darbnīcu, kur var izmēģināt roku virvju izgatavošanā un tīklu lāpīšanā.

Tā ir tikai neliela daļa no Jūrmalas un tās apkārtnes piedāvājuma. Ja vēlaties plānot savu atpūtas ceļojumu pa Latviju, iesakām Jūrmalā pavadīt vismaz 2 dienas, jo pilsētā ir patiešām daudz, ko ir vērts redzēt.