Kuldīga ir viena no burvīgākajām pilsētām Latvijā. Tā ir pilsēta, kas saglabājusi savu viduslaiku izskatu un šarmu. Neatkarīgi no tā, vai ir ziema vai vasara, Kuldīgas šaurās bruģētās ieliņas ir burvīgas visa gada garumā un ir latviešu iecienītākais vietējais galamērķis romantiskai atpūtai.

Ventas Rumba

ventas rumba

Attēls: L. Hercenbergs

Kuldīgas apmeklējums nav pilnīgs, ja netiekat pārbrist pāri Ventas krācei, kas ir platākais ūdenskritums Eiropā. Apmeklējot Kuldīgu, tas noteikti ir obligāts pasākums! Kā alternatīvu varat doties peldēties Ventā Mārtiņsalas peldvietā ar Zilo karogu. Ja labprātāk vēlaties palikt sauss, iesakām vērot mierīgos upes ūdeņus no vecā ķieģeļu tilta.

Ūdenskritums Eiropā, kas veidojies dabiski ir saistīts ar vairākām leģendām un vēsturiskiem notikumiem. Senos laikos, pateicoties hercoga Jakoba izgudrotajām zvejas ierīcēm, kas uzstādītas uz ūdenskrituma, Kuldīga bija pazīstama kā pilsēta, kur laši tika ķerti gaisā.

Goldingen Room

goldingen room

Attēls: Kuldīgas tūrisma attīstības centrs

Kuldīgā ir ļoti attīstīta restorānu un kafejnīcu kultūra. Restorāns Goldingen Room jau otro gadu pēc kārtas ir saņēmis prestižā Ziemeļvalstu restorānu ceļveža “White Guide” atzinību.

Restorāns Goldingen Room specializējas Vidusjūras virtuvē un piedāvā itāļu un franču vīnus. Maltīte šajā restorānā ir kā ceļojums itāļu virtuves pasaulē – tradicionālās itāļu receptes, kas tiek īstenotas mūsdienīgā stilā, apvienojot labas kvalitātes sezonālos produktus ar zināšanām un pieredzi. Restorāna interjers ir ieturēts industriāli romantiskā stilā. Svarīga ir katra detaļa – sākot no mēbelēm un beidzot ar traukiem. Klienti var baudīt vēsturiskās pilsētas šarmu ar tās nesteidzīgo dzīves ritmu pa restorāna logiem vai sēžot uz āra terases.

Kurzemes hercoga Jēkaba Ketlera statuja

kurzemes hercoga jēkaba statuja

Attēls: Kuldīgas tūrisma attīstības centrs

Jēkabs Ketlers, plašāk pazīstams kā hercogs Jēkabs, dzimis Kuldīgā. Viņa valdīšanas laikā Kurzemes hercogiste sasniedza savu lielāko bagātības uzplaukumu. Viņu atceras kā taisnīgu valdnieku, kurš runāja arī latviski un bija labvēlīgi noskaņots pret vietējiem zemniekiem. Par godu viņa 400. dzimšanas dienai Liepājas ielas galā tika uzstādīta skulptūra “Teleports”. Skulptūras priekšpuse ir izgatavota no alumīnija un simbolizē 21. gadsimtu, bet aizmugure atsaucas uz 17. gadsimtu un ir izgatavota no dzelzs. Hercoga Jēkaba piemiņa ir iemūžināta arī, par godu viņam nosaucot jauno brīvdabas estrādi Pārventā. Uz šīs skatuves vasarā notiek operas izrādes un koncerti.

Alekšupītes ūdenskritums

alekšupītes ūdenskritums

Attēls: L. Hercenbergs

Alekšupīte tek tieši gar daudzu ēku sienām, tāpēc Kuldīgu dēvē par Latvijas Venēciju. Alekšupītes ūdenskritums ir augstākais Latvijā. Tas sasniedz 4,5 metru augstumu. Ūdenskritums uz upes izveidots 17. gadsimtā. No strauta tika vadīta pirmā Kurzemes papīrfabrika. Uz Alekšupītes ik gadu notiek skrējiens, kurā dalībnieki skrien tieši pa upes dibenu.

Kuldīgas ķieģeļu tilts pār Ventu

kuldīgas ķieģeļu tilts pār ventu

Attēls: L. Hercenbergs

Viens no platākajiem ķieģeļu tiltiem Eiropā vienmēr ir vilinājis Kuldīgas apmeklētājus. Tas tika uzbūvēts 1874. gadā pāri Ventas upei. Tas ir arī garākais šāda veida ceļa tilts Eiropā – tā garums ir 164 metri. Tilts ar septiņiem ķieģeļu arku laidumiem un laukakmeņu balstiem bija ne tikai lielākais un greznākais Latvijas teritorijā, bet arī viens no modernākajiem savā laikā visā Eiropā. Tilts tika būvēts saskaņā ar Krievijas cara laika ceļu standartiem. Tilts bija 500 pēdu garš, 36 pēdas plats, un pa to varēja pabraukt divi rati viens otram garām. Tas tika atjaunots 2008. gadā.

Lai dotos gleznainākajās pastaigās, izvēlieties labiekārtotās pastaigu takas Ventas upes abos krastos. Sakoptā pilsētvide un patīkamā atmosfēra pilsētā ir ideāli piemērota romantiskām pastaigām. Kuldīgu mēdz dēvēt par Ziemeļvidzemes Venēciju, un, pateicoties cauri plūstošajam ūdenim un bagātīgajai vēsturiskajai arhitektūrai, tā ir iekļauta UNESCO Latvijas nacionālajā reģistrā.