Kurzeme priecē ar neparastām vecpilsētām, mainīgu jūras piekrasti, pasakainiem dabas skatiem un zvejnieku ciemiem, kuros iespējams baudīt gardākās Baltijas jūras zivis. Romantiskas brīvdienas, mierpilns laiks ar ģimeni un draugiem – šis viss un vēl vairāk tepat mūsu pašu Kurzemē. Piedāvājam 5 idejas dabas baudīšanai Kurzemē!

Pavasara valstība dabas un izziņas takā ‘Viesatas upesloki’

Izstaigā dabas taku, uzspēlē galda spēles brīvā dabā, kā arī uzrīko rudenīgu pikniku Viesatas upes krastos. Kad izstaigāsiet dabas taku, būs iespēja apskatīt 200 gadus vecu priedi, redzēt upes stāvkrastus, cūku vannu, mežizstrādes laukumu, brūno avotiņu, bebru māju, melnalkšņu audzi, dižbērzu, Spuņņakmeni un daudzus citus pasakainus dabas objektus. Vienā virzienā takas garums ir 5,1 kilometri. Viesatas upesloki takā Iespējami pat gida pakalpojumi, taču taka ir marķēta, tāpēc tā ir izstaigājama arī bez pavadoņa palīdzības.

Engures ezera dabas parks

Parks ar retiem putniem, augiem un dzīvniekiem. Engures ezera dabas parkā ir sastopami 44 Eiropā apdraudētas putnu sugas, trīs augu sugas, 23 biotopi, piecas zivju sugas, kas iekļautas ES direktīvu pielikumos. Šeit aug Sarkanajā grāmatā ierakstītas augu sugas – kopskaitā 40 Latvijā retas sugas. 

Šī ir ļoti interesanta, gleznaina un viegli pieejama vieta. Lokāciju var apskatīt arī ģimenes ar pavisam maziem bērniem, jo vieta ir draudzīga bērnu ratiņiem. 

Vairāk nekā 100 hektāru platībā parkā ir ierīkoti dzīvnieku aploki. Šeit ganās gan Latvijas brūnās, gan Hailandes, Šarolē un Herefordas šķirnes, kuras krustojot, iegūti liellopi. 

Engures ezera krastā atrodas Bioloģijas institūta Ornitoloģijas laboratorijas lauku bāze – nu, jau vairāk nekā 40 gadus. Latvijas ornitoloģijas biedrība rīko Putnu vērošanas dienas Engures ezerā. Pie Engures ezera un jūras krastā uzcelti vairāki putnu novērošanas torņi, lai ezerā mītošie putni un skaistā ainava būtu labāk apskatāmi visiem apmeklētājiem. 

Cieceres dabas taka

Ir vēlme baudīt mieru un klusumu? Šī būs vieta, kur dabu varēs baudīt, pastaigājoties pa mierpilno Cieceres dabas taku, kas vijas gar Cieceres upes lokiem. 17. gadsimtā uoe bijusi kuģojama, kas šķiet pārsteidzoši, kad upi pavēro. Ciecere izmantota produkcijas pārvadāšanai no dažādajām Saldus apkārtnes ražotnēm, par ko liecina vēstures ziņas hercoga Jēkaba valdīšanas laikā.

Uzņēmējs Vicinskis 19. gadsimta beigās uzbūvējis kuģīti “Frauenburg”, kas bija paredzēts izpriecas braucienam pa Cieceri. Brauciens stiepās no pilsētas līdz Upesmuižai.

Ciecere ir 51 kilometru gara un tā ir Ventas labā krasta pieteka. Tā stipri līkumo un dažos posmos veido salas, upes vidējais platums ir 10 metri.

Svētmeitas akmens

Ir noteikti vērts doties ekspedīcijā Svētmeitas akmens meklējumos, lai savām acīm ieraudzīt skaisto un patiešām lielo dižakmeni, kas slēpjas dziļi mežā. Garums 6,55 metri, platums 3,6 metri, bet augstums gandrīz 3 metri – akmens izmēri ir iespaidīgi. Pēc sastāva šis dižakmens ir sarkans lielkristālisks granīts. Ceļš uz šo iespaidīgo apskates objektu prasīs vairākas stundas svaigā gaisā. 

Senās teikas vēsta, ka akmenī dzīvo svētās meitas, kuru rosīšanos akmens iekšpusē var dzirdēt. Divpadsmitos dienā varot dzirdēt, kā dūc svētmeitas ratiņš – vēsta nostāsti. Akmens sānos agrāk ir bijusi redzama vieta, kas atgādinājusi “durvis”. Akmens ir unikāls, jo ir vienīgais Latvijā, kam piemīt šāds nostāsts. 

Bebru taka Cīravas mežaparkā

Cīravas mežaparks atrodas Aizputes novadā. Cīravas mežaparkā 2016. gada vasarā tika izveidota pastaigu taka ar soliņiem un tiltiņiem – lēnu pastaigu un skaistu dabas skatu cienītājiem. Takas lielākā daļa ved gar Durbes upes krastiem, kas atklāj upes līkumus, bērzu, apšu, skābaržu un priežu audzes.

Meža parka takās iespējams baudīt meža klusumu, pastaigājoties vai nūjojot, kā arī vērot dabu divos objektā izveidotajos skatu torņos. Pastaigu taka ir 3 kilometrus gara. Kāpšanas sienas, šūpoles, “Bebru takas” aktivitātes, piedzīvojums atraktīvajā “Tarzānā” un lielo trošu tilts – patiks aktīvās atpūtas cienītājiem.

Bebru taka Cīravas mežaparkā izvietots informācijas stends ar stilizētu karti, sakārtotas takas, un interesantākajiem objektiem pievienoti apraksti.

Kurzeme ir novads, kurā vienmēr izdosies atklāt jaunas vietas apskatei. Pat gaiss tur smaržo citādāk! Latvija ir kompakta, tādēļ ceļošanai ļoti pateicīgs ir Kurzemes reģions. Piedāvājam apskates objektu topu, kurā ir iekļautas interesantākās vietas, ko apskatīt Kurzemē.