Latgale ir bagātību zeme! Tā ir zināma ar plašu klāstu viesu namu, apskates objektu un citu neticami skaistu vietu. Iesakām viesoties šajā Latvijas reģionā, jo šeit noteikti būs nepieciešami vairāki piegājieni, lai izbaudītu visu, ko Latgale piedāvā. 

Teirumnīku taka

Dēlīšu taka ir 800 metrus gara, un tās ceļš iet gar nelielo purva ezeriņu. Tīrumnieku purva taka ir apļveida, ja tā iet cauri mežam. Ūdens šajā lokācijā ir melns, kas var šķist neparasts skats. Taču neuztraucieties, ūdens priekus tomēr baudīt ir ieteicams, jo ūdens šeit ir silts kā piens. Vasarā noteikti ņemiet līdzi peldlietas! Domāju, ka ar pārliecību var apgalvot, ka šī ir viena no ciemiņu mīļākajām purva takām Latvijā.

Foļvarkas baznīca

Vai meklējat instagramīgu vietu, kur uzņemt interesantas bildes? Šī būs tā vieta! Foļvarkas vecticībnieku nams ir koši zilā krāsā, kas nozīmē, ka vienaldzīgs nebūs neviens – bildi gribēs visi.  Dievnamu uzsāka celt 1894.gadā un to pabeidza 20.gadsimta sākumā. Baznīca ir diemžēl daudz cietusi, jo bijusi 12 reizes apzagta. Cilvēku postījums ir varens, jo pat no žoga maz kas ir palicis pāri. Ja apciemojuma laikā, nama durvis ir atvērtas, ir vērts pievērst uzmanību dievnama aizkariem, jo daži no tiem ir ārkārtīgi skaisti!

Luznavas muiža

Luznavas muiža un parks – noteikti apskates vērtas lokācijas! 1911. gadā Kerbedzu ģimene pabeidza muižas celšanu, kā arī ierīkoja 23 hektāru parku. Šeit ir ir saglabājušās 49 ievestas un 17 vietējās krūmu un koku sugas. Muižas ēka ir nesen atjaunota un šobrīd var teikt, ka tā ir īsta Latgales jūgendstila pērle. Objekta apskate šeit ir maksas, taču cenas nav lielas – pieaugušajiem ieejas maksa ir 2 eiro. Cenā iekļauta pašas muižas apskate, un tajā izvietotās izstādes – gleznas, keramikas un stikla trauki. 

Luznavas muižā bieži arī tiek organizēti koncerti. Ir pieejama pat programma ziemas sezonai, kas ir patīkams pārsteigums. Kāzinieku vidū populāra ir palikšana muižā pa nakti. 

Stiglovas grava

Šķilbēnu pagasta Viļakas novadā atrodas Stiglavas grava, kas ir ģeoloģiskais dabas piemineklis. Šis piemineklis 2013.gadā nominēts par Latvijas gada ģeovietu. Nokāpjot lejā pa izveidojatām kāpnēm, redzama mazliet aizaugusi upīte, taču tajā pašā laikā paveras skats uz devona smilšakmens atsegumiem, un tie ir 3-4 metrus augsti. Atsegumi veidojušies, apmēram, 375 miljonus gadus atpakaļ. Un interesanti ir arī tas, ka visus šos gadus atpakaļ, šeit atradās jūra. 

Numernes valnis

Parks izveidots 2004.gadā, un tas ir veidots, lai saglabātu purva un meža biotopus, un ainavu. Ieeja parkā ir bezmaksas. 

Numernes valnis ir viena no lielākajām osveidu grēdām – unikāls, ģeoloģisks un botānisks objekts. Parka teritorijā ir četri ezeri. Ļoti interesants ir 20 metrus augstais tornis. No tā paveras ļoti plašs skats uz apkārtni, jo tas ir uzcelts pakalna augšgalā. Blakus tornim ir divi krēsli, kuros iespējams vērot zvaigznes. 

Latgale ir viens no reģioniem, uz kuriem var braukt vēl un vēl, un tāpat būt vēl lokācijas, kuras vērts apciemot. Atcerieties arī ieplānot savā maršrutā restorānus un kafejnīcas, lai varat izbaudīt Latgales kulināro mantojumu.