Liepāja – Latvijas pilsēta, kas asociējas ar mazām vecām ieliņām, baltām smilšu pludmalēm un jūras smaržu, arvien vairāk kļūst par populāru tūristu galamērķi. Iepazīstieties ar šo sarakstu ar labākajām apskates vietām un izklaides vietām, ko apmeklēt, atrodoties Liepājā.

Ziemeļu forts

ziemeļu forti

Ziemeļu forts ir aizsardzības nocietinājumu grupa, kas pirms Pirmā pasaules kara tika uzcelta Baltijas jūras piekrastē. Forta paliekas, no kurām dažas daļas tika likvidētas, bet dažas zudušas laika un erozijas dēļ, joprojām ir interesants vēsturisks apskates objekts. Šī ir lieliska vieta ne tikai vēstures cienītājiem, bet arī ikvienam, kas vēlas daudzveidīgu un interesantu pastaigu gar piekrasti. Fortu var apmeklēt gida pavadībā. Apmeklētājiem tiek piedāvāta arī jautra komandu spēle “Bēgšana no PSRS” – spēles būtība ir cieši sadarboties komandā, lai atrastu draugu, kuru padomju robežsargi ir ieslodzījuši gūstā, un nogādātu viņu zemūdenē.

Liepājas jūrmalas parks

jūrmalas parks

Attēls: Liepājas publicitātes foto

Šis krāšņais parks, kas atrodas brīnišķīgā vietā – gar Baltijas jūras krastu, ir obligāti apmeklējama vieta visiem Liepājas viesiem. Tas ir liels, labiekārtots parks, kas atrodas starp pludmali un pilsētu. Tas piedāvā daudzas atrakcijas un izklaides aktivitātes, tostarp tenisu, boulingu, futbolu un minigolfu. Ir arī dažas lietas, kas paredzētas bērniem, piemēram, rotaļu laukumi un pedāļu kartingi, kurus var iznomāt. Visā parkā ir izkaisīti dārzi, strūklakas, bruģēti celiņi un skaistas senatnīgas mājiņas, kā arī vairāki restorāni un stendi, kur var iegādāties dzērienus un uzkodas.

Liepājas muzejs

liepājas muzejs

Attēls: Liepājas publicitātes foto liepājas muzejs

Attēls: Liepājas publicitātes foto

Tūristiem, kuri vēlas uzzināt vairāk par pilsētas kultūrvēsturisko pagātni, nav labākas vietas kā Liepājas muzejs. Ne pārāk tālu no Liepājas Universitātes un pilsētas centra, šajā muzejā ir lieliska klasiskās un modernās latviešu mākslas kolekcija, kā arī dažas vēsturiskas piemiņas lietas. Ekspozīcijā apskatāma Latvijas senā vēsture, ko atspoguļo unikāli arheoloģiskie artefakti, pilsētas vēsture viduslaikos, 19. un 20. gadsimtu raksturojoši priekšmeti, Dienvidkurzemes reģiona etnogrāfija, kas parādīta caur cilvēka dzīves gājumu, kā arī koka tēlnieka Miķeļa Pankoka dzīve un māksla. Muzejā atrodas viena no lielākajām mākslas izstāžu zālēm Liepājā, un tajā regulāri tiek rīkotas jaunas izstādes.

Liepājas Karostas cietums

karostas cietums

Attēls: Liepājas publicitātes foto karostas cietums

Attēls: Liepājas publicitātes foto

Karostas cietums ir unikāls apskates objekts. Iespējams, ka tas ne visiem patiks, taču tiem, kam patīk mazliet tumšākas atrakcijas, to noteikti jāapmeklē. Šis padomju cietums aizvedīs jūs atpakaļ laikā ar autentisku atmosfēru un aizraujošiem stāstiem, kuros redzami autentiski kara laika un cietuma priekšmeti. Objekta gidi, kas tērpušies kā cietuma virsnieki, ir ļoti draudzīgi un informatīvi. Ja jūtaties drosmīgi, varat pat nakšņot kā īsts ieslodzītais – maigi izsakoties, neparasta viesnīca! Vai varat doties ekskursijā, kurā pret jums izturas kā pret ieslodzīto. Piedāvājumā ir arī bēgšanas istaba, kas papildina drūmo atmosfēru.

Liepājas teātris

liepājas teātris

Attēls: Liepājas publicitātes foto

Liepājas teātris ir populārākā kultūras izklaides vieta gan vietējiem iedzīvotājiem, gan pilsētas viesiem. Tas ir vecākais profesionālais teātris Latvijā, dibināts 1907. gadā. Nesen teātris ir restaurēts, taču ir saglabāts skaists 20. gadsimta sākuma antīkais stils. Teātra zāle ir grezna un senatnīga, kā tas pienākas, – dekorā dominē zelta, balti un sarkani toņi, bet skatuvi aizsedz lieli sarkani aizkari. Teātris piedāvā plašu augstas kvalitātes repertuāru, izrādot cieņu pret mūzikas tradīcijām, kā arī pievēršoties mūsdienu auditorijai. Piedāvātās izrādes ir tikai latviešu valodā, taču, ja jūs patiešām aizraujas ar teātri un izrādēm, valodas barjera nav tik būtiska.

Mēs iesakām šīs aktivitātes Liepājā un tās apkārtnē ikvienam, kas vēlas izbaudīt relaksējošu nedēļas nogali un ļauties daudzveidīgam piedzīvojumam.