Madride ir ne tikai Spānijas galvaspilsēta un lielākā pilsēta, bet arī modes, mākslas un bohēmas kultūras centrs.

Madride var lepoties ar iespaidīgu vēstures pieminekļu un mākslas muzeju klāstu, kā arī ar patīkamiem dārziem un publiskiem laukumiem. Tā kā naktsdzīve Madridē turpinās līdz agrām rīta stundām, apmeklētājiem noteikti vajadzētu iepazīt Madridi vakarā, kad pilsēta patiešām atdzīvojas. Pilsētas iedzīvotāji mīl doties uz pilsētas centrālo daļu, un paseo por la noche (vakara pastaiga) ir iecienīts rituāls.

Buen Retiro parks un Kristāla pils

buen retiro park

Buen Retiro parks (Parque del Retiro) ir miera oāze pašā Madrides centrā. Šis krāšņais un skaisti koptais parks piedāvā iespēju aizbēgt no pilsētas burzmas. Parks aizņem vairāk nekā 125 hektārus, un to ēno vairāk nekā 15 000 koku. Šis vēsturiskais parks ar dažādiem dārziem un koku ieskautiem celiņiem rada elegantu atmosfēru.

Palacio de Cristal (Kristāla pils), kas celta 1887. gadā, ir krāšņs čuguna un stikla paviljons, kurā tiek rīkotas laikmetīgās mākslas izstādes. No Kristāla pils paveras skats uz graciozu strūklaku un atstarojošo baseinu. Buen Retiro parkā apmeklētāji atradīs arī citas interesantas strūklakas, tostarp Los Galápagos (Bruņurupuči), El Ángel Caído (Kritušais eņģelis) un La Alcachofa (Artišoki).

Gan vietējie iedzīvotāji, gan tūristi izbauda laivošanu parka klusajā ezerā. Citas iecienītas nodarbes ir vest bērnus uz leļļu izrādēm Teatro de Títeres, pastaigāties pa ainaviskajiem koku celiņiem un gozēties saulē vai atpūsties ēnā kādā no parka āra kafejnīcām.

Kibeles strūklaka (Fuente de Cibeles)

Kibeles strūklaka

Kibeles strūklaka, kas atrodas galvenajā satiksmes krustojumā, ir viens no simboliskākajiem pieminekļiem Madridē. Reālistiskas statujas attēlo romiešu dievieti Kibeli. Strūklaku 1782. gadā izveidoja Fransisko Gutjeress un Roberto Mišels, un tās sākotnējais mērķis bija nodrošināt ūdeni publiskai lietošanai.

Aiz strūklakas atrodas Palacio de Cibeles, kur izvietots kultūras centrs CentroCentro, kurā tiek rīkotas mākslas izstādes un darbnīcas, konferences un koncerti. Centro Palacio de Cibeles ir divi restorāni – kafejnīca Colección Cibeles un Restaurante Palacio de Cibeles sestajā stāvā – eleganta ēstuve ar iespaidīgu skatu uz pilsētu. Apmeklētāji var arī apbrīnot panorāmas skatu no Mirador skatu laukuma ēkas astotajā stāvā.

Debodas templis: Senās Ēģiptes templis

Debodas templis: Senās Ēģiptes templis

 

La Montanas parkā, netālu no Spānijas laukuma, apmeklētāji var apskatīt seno ēģiptiešu templi. Debodas templis ir Ēģiptes dāvana par Spānijas palīdzību Abu Simbelas tempļu glābšanā Asuānas dambja celtniecības laikā. 1968. gadā Debodas templis tika pārvests uz Madridi.

Templis tika uzcelts 2. gadsimtā p. m. ē. ķēniņam Adihalamani, un tas bija veltīts ēģiptiešu dievam un dievietei – Amonam un Izīdai. Tempļa iekšpusē ir labi saglabājušies oriģinālie rotājumi, kas ir reti sastopams arheoloģiskajos objektos.

Pieminekli ieskauj miermīlīgi dārzi ar atstarojošiem baseiniem un strūklaku, kas rada maģisku efektu.

Museo Sorolla

Šis burvīgais muzejs ir veltīts slavenākā spāņu gleznotāja Hoakina Sorollas un Bastidas darbiem. Vairāk nekā 1200 Sorollas gleznu un zīmējumu ir izstādīti mākslinieka mājā un darbnīcā, kas saglabājusi savu oriģinālo iekārtojumu. 

Apmeklētājiem noteikti jāizpēta muzeja dārza terase. Šo izsmalcināto, koku ēnaino āra telpu, ko veidojis Sorolla, rotā burbuļojoša strūklaka un andalūziešu stila dekoratīvie flīžu darbi.

Torres Kio (Puerta de Europa)

Torres Kio

Abi Kio torņi ir viens no slavenākajiem Madrides panorāmas elementiem. Šīs divas ēkas ir oficiāli nodēvētas par “durvīm uz Eiropu”, jo tās ir viegli pamanāmas, pateicoties to atrašanās vietai. Ēkas atrodas pašā Kastīlijas laukuma centrā. Tie ir divi slīpi torņi, kas veido sava veida futūristiskas durvis, kas nepakļaujas gravitācijas likumiem.

Ēkas, kas pazīstamas arī kā Kio Towers, sāka būvēt 1990. gadā pēc arhitektu biroja John Burgee Architects New York Studio projekta un pabeidza 1995. gada rudenī. 

Katram debesskrāpim ir trīs pagrabi, pirmais stāvs, aprīkojuma stāvs un 24 biroju stāvi. Turklāt katram tornim ir augšējais stāvs ar helikopteru lidlauku. Augšējos stāvos var nokļūt ar astoņiem liftiem. Tomēr ēkas slīpās formas dēļ četri no tiem sasniedz tikai 13. stāvu. Šis slīpums padara katru stāvu atšķirīgu no citiem, jo telpas ierobežojumi atšķiras attiecībā uz centrālo lifta laukumu. Fasādes ir stikla, alumīnija un nerūsējošā tērauda maisījums.

Madridē ir daudz interesantu apskates objektu, kas piedāvā gan kultūru, gan izklaidi. Pilsētā ir daudz ievērojamu pieminekļu, muzeju un statuju.

Sporta entuziastiem Madride var piedāvāt visu, sākot no slēpošanas, kas ir tikai 1 stundas brauciena attālumā ar autobusu, ziemā līdz golfam visa gada garumā, kā arī starptautiskiem sporta pasākumiem un iespēju nodarboties ar gandrīz jebkuru sporta veidu universitātes telpās.

Ja jums patīk izklaidēties naktīs, Madridē ir ļoti interesanta naktsdzīve visas nedēļas garumā, turklāt tā ir pieejama visu gadu. Jūs varat paēst kādā ļoti labā restorānā, doties uz kino vai kādu no daudzajiem teātriem, kā arī atrast gandrīz jebkura veida bāru vai diskotēku.