Rīgai piemīt jaunības vitalitāte, kas izpaužas tās plaukstošajā nakts dzīvē, modernās ēstuvēs un plaukstošajā alternatīvajā vidē. Rīgai ir aizraujoša vēsture, jo tā ir bijusi viduslaiku Hanzas savienības locekle un pilsēta, kas ir dzīvojusi zviedru, poļu, Krievijas impērijas, padomju un nacistu valdīšanas laikā. Vecrīga ir UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautais vecais centrs ar labirintveida ieliņām un viduslaiku baznīcām.

Kad 20. gadsimta mijā Rīga izauga no saviem viduslaiku mūriem, šeit notika iespaidīgs radošuma uzplaiksnījums, kas pilsētai atstāja vairāk nekā 800 jūgendstila ēku – vairāk nekā jebkurā citā pasaules pilsētā.

Vecrīga

vecrīga

Vecrīga ir populārs izklaides rajons Latvijas galvaspilsētas vēsturiskajā un ģeogrāfiskajā centrā ar bruģētām ieliņām un daudzām arhitektūras pērlēm.

Vecrīga Otrajā pasaules karā zaudēja trešdaļu savu vēsturisko pieminekļu, taču daudzi no tiem tika atjaunoti pēc neatkarības atgūšanas 1990. gadā. Vecrīga ir pārpildīta ar restorāniem, naktspatversmēm, mākslas galerijām un muzejiem.

Lielā un Mazā ģildes halle atgādina par laikiem, kad Rīga bija plaukstoša Hanzas pilsēta, kas tirgojās visā Baltijā un Ziemeļrietumeiropā. Ēkas augošajā pilsētā būvēja amatnieku un mākslinieku ģildes. Vecpilsēta ir spilgts piemērs tam, kā savulaik tika būvētas pilsētas. Vecpilsētas ēkas ir daudzveidīgas un celtas dažādos vēstures periodos. Tajā ir vairāk nekā 500 ēku, kas celtas dažādos arhitektūras stilos – romantisma, gotikas, manierisma, baroka, eklektisma, modernisma un citos stilos. 

Brīvības piemineklis 

brivibas piemineklis

Uz austrumiem no Vecrīgas šis svinīgais piemineklis piemin karavīrus, kas Latvijas Neatkarības kara laikā gāja bojā cīņā ar padomju karaspēku. Brīvības piemineklis ir 42 metrus augsts, veidots no sarkanā granīta un travertīna, un tā galvgalī ir skulptūra ar trim zelta zvaigznēm. Jauna sieviete, kura virs galvas tur trīs zvaigznes, kas simbolizē trīs Latvijas vēsturiskās provinces un valsts vienotību.

Šis piemineklis joprojām ir pilsētas oficiālo piemiņas ceremoniju centrālais elements.

Tuvojoties pamatnei, jūs atradīsiet 13 reljefu grupas, kurās iemūžināti nacionālie varoņi, alegorijas, latviešu kultūras tēli un izšķirošie brīži tautas vēsturē.

Granīta un vara piemineklis Rīgas centrā simbolizē Latvijas valstiskumu, nacionālo vienotību, neatkarību un brīvību. Šodien pieminekļa pakājē stāv goda sardze no diviem vīriem, kas simbolizē Latvijas suverenitāti.

Bastejkalna parks

bastejkalns

Parks ap Brīvības pieminekli stiepjas pāri abām pilsētas kanāla pusēm, kas vijas gar Rīgas vecā grāvja tecējumu.

Līdz 1856. gadam šī teritorija bija Rīgas austrumu nocietinājumu vieta. 19. gadsimta laikā uz kalna tika ierīkots cienījams bulvāris, izvietotas gāzlampas, skulptūras, formālas puķu dobes un mākslīgi veidots ūdenskritums, bet kanālu šķērsoja glīti kalti dzelzs tiltiņi.

Parka apkārtnē esošās krāšņās ēkas, piemēram, Latvijas Nacionālā opera un Latvijas Universitāte, papildina svinīguma sajūtu. Vērojiet, kā no kalna riet saule, un pastaigājieties gar kanālu, lai aplūkotu pīles un gulbjus.

Rīgas Doma laukums

rīgas doma laukums

Doma laukums ir paliekošs Rīgas simbols, tajā atrodas Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps. Rīgas Doma baznīca ir viena no vecākajām viduslaiku sakrālajām celtnēm Latvijā un arī Baltijā. Ēka kopš tās pirmās uzcelšanas Daugavas labajā krastā 13. gadsimta sākumā ir daudzkārt pārveidota. Tāpat kā visām Vecrīgas baznīcām, arī katedrālei tās smailes virsotnē ir gailis, kas sver 86 kg un darbojas kā laika vērotājs, vienmēr vērsts pret vēju. Skulptūra ir, apmēram, 0,5 metrus augsta un aptuveni 1,3 metrus plata.  Rīgas vecpilsētas baznīcu torņos sēdošie gaiļi ir viens no Rīgas simboliem. 

Katedrāles iekšpusē esošās kupolveida ērģeles 16. gadsimtā bija lielākās pasaulē, taču 1547. gadā tās tika iznīcinātas ugunsgrēkā. Pašreizējam instrumentam ir brīnišķīgs kokgriezumiem rotāts koka korpuss.

Latvijas Nacionālā opera un balets

latvijas nacionala opera un balets

Latvijas Nacionālā opera un balets ir celts 1863. gadā. Sākotnēji tā tika celta un izmantota kā Rīgas pilsētas teātra ēka pēc arhitekta Ludviga Bounstedta (Sanktpēterburga) projekta.

Diemžēl 1882. gadā ēka cieta ugunsgrēkā, kas nodarīja lielus postījumus. Ēkas rekonstrukcijas procesu pārraudzīja Rīgas galvenais arhitekts Reinholds Šmelings.

Apmeklējot kādu no Latvijas Nacionālās operas un baleta iestudējumiem, jūs gaida augstākās klases klasiskās operas, modernās operas un baleta izrādes, bērnu operas un oriģinālie latviešu iestudējumi. Fani īpaši priecājas par pasaules slavenu Latvijas operas zvaigžņu atgriešanos, lai uzstātos tepat mājās.

Dodieties ekskursijā pa unikālo 19. gadsimta arhitektūras pērli. Gids izvadās pa ēku, pastāstīs par tās spilgto vēsturi un ikdienas darbu, kā arī parādīs, kā tas izskatās aizkulisēs.

Protams, ka šīs ir tikai dažas vietas, ko iesakām apskatīt, ja apciemojat Rīgu. Pilsēta ir patiešām liela un redzēt tajā ir daudz ko.  Piemēram, pilsētas centrā, Daugavas krastā, var nobaudīt pusgatavu marinētu gurķi, iegādāties svaigus dārzeņus, nobaudīt kūpinātu zuti vai doties aizraujošā pastaigā pa Rīgas Centrāltirgu.

Rīgas ēdienkartē ir vietējo un starptautisko garšu kombinācija, kurā liels uzsvars tiek likts uz sezonāliem un vietējiem produktiem. Rīgas restorāni un kafejnīcas piedāvā gan tradicionālos latviešu ēdienus, gan vietējo šefpavāru radītos ēdienus ar pārsteidzošu garšu kombināciju. Tas būs aizraujošs gastronomisks ceļojums!