Pilsētā, kas ir tik bagāta ar tūrisma objektiem kā Venēcija, ir grūti zināt, ar ko sākt. Iespējams, vislabākais veids ir vienkārši uz dažām stundām apmaldīties, klīstot pa tās burvīgajām ieliņām un ejām, pastaigājoties gar kanāliem un meklējot tās slepenos nostūrus.
Katrā pagriezienā jūs ieraudzīsiet ko tādu, ko vērts iemūžināt ar fotogrāfiju. Neatkarīgi no tā, kur jūs aizvedīs šī izpēte, ir viegli atrast ceļu atpakaļ uz Sanmarko laukumu un Lielo kanālu. Lielākā daļa no labākajiem apskates objektiem, kurus vēlaties apmeklēt, atrodas ap šiem diviem pieminekļiem.
Lai saplānotu savu uzturēšanos tā, lai nepalaistu garām nevienu no labākajām apskates vietām, izmantojiet šo sarakstu, kurā uzskaitītas Venēcijas ievērojamas apskates vietas un aktivitātes.

Svētā Marka bazilika

Svētā Marka bazilika

Svētā Marka bazilika (Basilica di San Marco) ir Venēcijas pazīstamākā baznīca un viena no visvieglāk atpazīstamākajām baznīcām pasaulē. Sākotnēji tā bija privātā kapela, ko rotāja bizantiešu mākslas dārgumi, kas bija daļa no laupījuma, ko Venēcijas kuģi atveda pēc Konstantinopoles krišanas.
Fasādē virs durvīm izvietotie mozaīkas gleznojumi ar zelta pamatni ir tikai ieskats mozaīkas meistarībā ēkas iekšpusē, kur kupolus un sienas klāj 4240 kvadrātmetru zelta mozaīkas.
Lielisko zelta altārgleznu Pala d’Oro, kas ir viens no smalkākajām altārgleznām Eiropā, sāka veidot 12. gadsimta sākuma mākslinieki, bet gadsimtiem vēlāk to rotāja gandrīz 2000 dārgakmeņu. Ja spējat atraut acis no mozaīkas kupoliem un bagātīgi rotātajiem altāriem, pavērojiet grīdu, kas ir marmora šedevrs.

Svētā Marka laukums (Piazza San Marco)

Venēcijas lielākā laukuma plašo teritoriju apvieno tās arhitektūras elegantā vienveidība no trim pusēm. Taču vairāk nekā arhitektoniskais valdzinājums Svētā Marka laukumu (Piazza San Marco) mīl kā Venēcijas viesistabu – vietu, kur visi pulcējas, pastaigājas, dzer kafiju, apstājas, lai aprunātos, satiek draugus un gidus vai vienkārši iet cauri, dodoties uz darbu vai izklaidēm.
Trīs malas norobežo arkādes, zem kurām atrodas modes veikali un vēl modernākas kafejnīcas. Atvērtajā galā ir Svētā Marka bazilikas neregulārie, eksotiskie izliekumi, virpuļi un mozaīkas.

Lielais kanāls (Canale Grande)

Lielais kanāls, kas cauri Venēcijas sirdij plūst milzīgā S veida līkumā, ir galvenais pilsētas bulvāris, kas savieno Sanmarko laukumu, Rialto tiltu un dzelzceļa stacijas un tilta iebraukšanas punktus no kontinentālās daļas. Šo 3,8 kilometrus garo kanālu šķērso tikai četri tilti.
Lielais kanāls bija apkārtne, ko izvēlējās ikviens, kurš pretendēja uz kādu ietekmi Venēcijā. Visu vadošo ģimeņu pilis iziet uz kanālu, un to krāšņās Venēcijas gotikas un agrās renesanses fasādes bija vērstas pret ūdeni, pa kuru ieradās apmeklētāji.
Šo grandiozo piļu fasādes ir labi saglabājušās līdz mūsdienām, un brauciens pa kanālu ar vaporetto – Venēcijas peldošo sabiedriskā transporta sistēmu – ir labākais veids, kā tās apskatīt. Varat arī apskatīt pilis nesteidzīgākā tempā, dodoties ekskursijā pa Venēcijas Lielo kanālu nelielai grupai ar laivu 1 stundas garā ekskursijā, kas ietver arī dažus mazākus kanālus. Un, protams, izbrauciens pa Lielo kanālu ar gondolu ir viena no romantiskākajām nakts izklaidēm Venēcijā.

Rialto tilts

Rialto tilts

Kādreiz vienīgais tilts pāri Lielajam kanālam – Rialto tilts – iezīmē vietu, kur atradās salas pirmā apmetne, ko sauca par Rivus Altus (augstais krasts). Šī akmens arka, kas uzcelta 1588. gadā, aptuveni 150 gadus pēc iepriekšējā koka tilta sabrukuma, balsta divas dzīvas ielas un veikalu kompleksu.
Līdztekus tam, ka tā kalpo kā aktīvs krustpunkts kanāla vidusceļā, tā ir iecienīts skatu punkts, kur tūristi fotografējas vai pozē, kā arī vēro zem tās vienmēr braucošo laivu klāstu.
Rialto tilta otrā pusē atrodas rosīgs pārtikas tirgus, kur venēcieši un pavāri iepērk svaigus produktus un jūras veltes. Šaurajās San Polo ieliņās aiz tirgus atrodas amatnieku veikaliņi un masku izgatavošanas darbnīcas, kas ir viena no labākajām iepirkšanās vietām Venēcijā. Šeit atradīsiet arī vietas, kur paēst, kas nav tik pārpildītas ar tūristiem kā tās, kas atrodas tuvāk Sanmarko.

Santa Maria della Salute baznīca

Santa Maria della Salute baznīca

Santa Maria della Salute ir viena no visvairāk fotografētajām baznīcām Venēcijā, kas paceļas pussalas galā iepretim Dogu pilij.
Salute, kā to parasti dēvē, tika dibināta 1631. gadā. Bazilika tika uzcelta par godu briesmīgā mēra uzliesmojuma beigām, kas sākās 1630. gadā un kurā gāja bojā liela daļa Veneto iedzīvotāju. Tā tika veltīta Dievmātei Veselībai (itāļu valodā – Salute).
Baznīcas projektēšana tika uzticēta arhitektam Baldassare Longhena, kurš bija atbildīgs arī par Ca’ Rezzonico celtniecību. Santa Maria della Salute būvniecība ilga 56 gadus, un to pabeidza 1687. gadā.
Bazilikas interjers ir astoņstūra formas ar nelielām kapelām katrā ēkas pusē. Lai gan baznīcas apdare ir diezgan vienkārša, tajā ir vairākas iespaidīgas Ticiāna un Tintoretto gleznas.

Peldošā Venēcijas pilsēta izskatās kā no pastkartes – šķērsojoši kanāli, brīnišķīgas pilis, senatnīgi muzeji, katedrāles, mākslas galerijas un publiskie laukumi. Šie apskates objekti ir iecīnītas vietas, ko apmeklēt Venēcijā, un tie uz tūristiem iedarbojas ar dedzīgu šarmu.
Venēcija ir patiesi burvīga un piesaista miljoniem tūristu visa gada garumā. Venēcija ir vieta, kur jūs labprāt dotos pastaigā saulrietā, jo to papildina Lielais kanāls, kas stiepjas pāri pilsētai, un gleznainie kultūras pieminekļi, kas atrodas visapkārt.