Ja vēlaties baudīt kultūru, labu ēdienu un labu emociju kombināciju, tad dodieties piedzīvojumā uz Lietuvu!  Lietuva ir pilna noslēpumu – daudz dabas brīnumu un tikpat daudz interesantu apskates vietu pilsētiņās. 

Lietuvas mājīgās un ērtā izmēra pilsētas, ir lieliski piemērotas brīvdienu izbraukumam –tikai dažu dienu laikā būs iespējams aizmirsties un iepazīt lietuviešu virtuves smalkumus.

Krustu kalns

Tradicionāla vieta, par ko noteikti ir dzirdējis katrs, kad runa iet par Lietuvu – Krustu kalns. Lieliska vieta, ar ko sākt savu piedzīvojumu. 

Krustu kalns kādreiz bija pils vieta, bet teitoņu bruņinieki to iznīcināja un aizdedzināja. Cilvēki, pieminot mirušos, kalnā sāka būvēt krustus 1800. gadu vidū. Šis bija kā aicinājums uz veselību un garajiem dzīves gadiem.  Krustus salika svētceļnieki un cilvēki savam priekam, kā arī savām lūgšanām. Krustus kalnā uzstādījuši arī mākslinieki un talantīgi amatnieki. Daudzkārt tika mēģināts iznīcināt un sadedzināt Krustu kalnu, taču tas izdzīvoja kā brīvības pazīme un kā obligāta vieta svētceļniekiem visā pasaulē. Cilvēki sāk un beidz svētceļojumus Krustu kalnā. 

Neparasta aura, pateicība, vēlmes, sapņi un cerības ir šī kalna daļa.

Kuršu kāpa

Kuršu kāpa ir šaura, ap 100 km gara smilšu strēle, kas iestiepjas Baltijas jūrā, savienojot Lietuvu ar Kaļiņingradas apgabalu.

Saukta arī par Kuršu nēriju – šī iespaidīgā smilšu kāpu strēle atdala Kuršu jomu no Baltijas jūras. Faktiski tā ir pussala, kas ir viena no visskaistākajām vietām Baltijā un, iespējams, arī Eiropā. 

Kuršu kāpā var baudīt gan neparastās pludmales un smilšu skaistumu, gan apskatīt Jūras muzeju, lai iepazītu ūdens iemītnieku ekspozīciju. Kā viena no vietām, ko apmeklētāji apvieno ar Kuršu kāpas apskati, ir arī Delfinārija.  

Lai nokļūtu līdz šim dabas brīnumam, ar prāmi ir jāšķērso Kuršu līcis no Klaipēdas. Kāpas apmeklējumu ieteicams apvienot ar miera, kultūras un radošuma ostu – Klaipēdas pilsētu. 

Klaipēdas vecpilsēta

Klaipēda iedvesmo ar savu seno vecpilsētu, vēsturiskām celtnēm un muzejiem. Neparasto auru pilsētai piešķir statujas un citi savdabīgi apskates objekti, kur iespējams piedzīvot nedaudz maģiju un ievēlēties vēlēšanos. 

Tā ir viena no Lietuvas pilsētām ar visbagātāko vēsturi un unikālāko arhitektūras stilu — ēkas un ielu līkloči šeit ievērojami atšķiras no galvaspilsētas Viļņas vai pilsētas Kauņas. 

Ierasties Klaipēdā var ar prāmi, starptautisko autobusu vai vilcienu. Neparasto pilsētu iespējams izpētīt ar velosipēdu, automašīnu vai kājām – tā ir ideāli piemērota visām opcijām. 

Klaipēdas iepazīšana var būt ne tikai vēsturiska, bet arī ļoti romantiska un pilna ar negaidītiem atklājumiem. Savu laiku varat veltīt pastaigai pa Smiltīnes ielām, braucieniem ar kanoe laivām un peldei pa Danes upi. 

Palangas jūras tilts

Klaipēda apskatīta? Ko tālāk? Lietuvas daba ir iedzīvotāju lielākais dārgums – dabas ainavas un tīrs ūdens. Izbaudiet šos dārgumus!

 

Tikai 30 minūšu brauciena attālumā no Klaipēdas atrodas lielākais pludmales kūrorts Lietuvā – Palanga. Šeit varēsiet baudīt 18 kilometrus garu smilšu pludmali. Ievērojamākais objekts Palangā ir Jūras tilts jeb Palangas mols. 

Tas ir 470 metrus garš un tam piemīt “L” veida forma. Palangas pludmale ir ideāla vieta mierīgai atpūtai un jūras skatu baudīšanai. Būsiet pārsteigti redzēt, ka izskata ziņā tā ir pilnīgi citādāka, nekā mūsu Jūrmala.

Jūras tilts jeb Palangas mols dažkārt tiek uzskatīts par neoficiālu Palangas simbolu.

Birštonas skatu tornis

Visaugstākais tornis Lietuvā – Birštonas skatu tornis. Labākā vieta, no kuras redzēt pāri koku galotnēm un apbrīnot upi Nemunu.  No augšas Nemunas upi var redzēt no abām pusēm, kā arī apskatei ir mežs, Birštonas panorāma un Nemunas ieleja.

Tornis tika veidots 1997. gadā un tā augstums ir 55 metri. Veidojot šo iespaidīgo objektu, tika padomāts arī par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, jo tiem ir iespējams piebraukt ar automašīnu līdz pašam tornim īpaši veidotā stāvlaukumā.  Ar QR kodu palīdzību visiem ir iespēja piedzīvot iespaidīgo skatu arī bez kāpšanas pašā tornī. 

 

 

Lietuvā ir patiesi daudz skaistu vietu, ko apmeklēt. Izņemot interesantās vietas un dabu, jūs sagaidīs arī viesmīlīgi cilvēki un lielisks ēdiens. Lietuva jūs pārsteigs ar krāšņajiem kuģiem, minerālūdens avotiem, priežu mežiem un svaigu, smaržīgu gaisu. Šajā mazajā, zaļajā zemītē ir tik daudz, un jums noteikti tas ir jāredz!