Palanga atrodas dažus desmitus kilometru no Latvijas robežas un ir lieliska vieta, kur pavadīt nedēļas nogali. Ļaužu pilna un koša, priežu ieskauta un šarmanta – tāda ir Palanga. Tā izskata ziņā ļoti atšķiras no mūsu pašu Jūrmalas. Caur Palangas pilsētu plūst Rāžes upe. Pāri šai upei ir uzbūvēti 10 tilti, bet rietumu nomali apskalo Baltijas jūra ar brīnišķīgo pludmali – vieta ir kā radīta atpūtai.

Palanga kā ciemats tika dibināts 1253. gadā, taču 19.gadsimta sākumā Palanga sākta dēvēt par jūras kūrortu. Šajā laikā Palangā tika atvērti pirmie restorāni un kūrorta viesnīcas, tika izveidoti arī meža celiņi, parki, vasaras kompleksi, kā arī uzbūvēts teātris. Joprojām ļoti iemīļota tūristu un pilsētas iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanas vieta ir 1893.gadā veidotā grāfa pils. Ap pils teritoriju plešas skaists parks. 

Botāniskais dārzs

Lietuva ir bagāta ar dažādiem parkiem, taču par vienu no visskaistākajiem parkiem Lietuvā tiek uzskatīts Botāniskais dārzs (Botanikos Sodas). Slavenais franču dārznieks un ainavu arhitekts Edouards Andre 19. gadsimtā izveidoja Botānisko dārzu. Tas aizņem 100 hektārus lielu zemes platību un to ieskauj priežu mežs. Palangas Botāniskajā dārzā aug vairāk nekā 300 dažādu paveidu augu. Tas kalpo kā lieliska vieta pastaigām, tajā atrodas vairākas statujas, strūklakas un dīķi. Ūdens tilpnēs peld pīles un uzturas gulbji. 

Vēl viens ievērojams parka objekts ir Tiškjaviču Pils, kur šobrīd ir izvietots Dzintara muzejs, kas ietver pasaules lielāko dzintara kolekciju.

Dzintara muzeja un Palangas Botāniskā dārza apmeklējums notiek vienlaicīgi, un ieeja teritorijā ir maksas. Ieejas biļete pieaugušajiem ir 2,32 EUR un bērniem, kā arī studentiem – 1,16 EUR. 

Dzintara muzejs

Palangas grāfa pilī atrodas Dzintara muzejs (Gintaro Muziejus). Muzejā ir izveidota interaktīva ekspozīcija,  kur ar milzu lupām ir iespējams padziļināti izpētīt dzintara gabalos iesprostotos kukainīšus. Tieši šinī muzejā glabājas lielākā dzintara kolekcija pasaulē, kas attēlo saules akmens  40 miljonus gadu ilgo vēsturi. Dzintara muzejs ir piemērots ģimenēm – ekskursijām kopā ar bērniem. Dzintara vilcieniņš vai šaha figūriņas, kā arī citi priekšmeti, kas ir izgatavoti no saulainā akmens, ir tieši tas, kas bērniem visspilgtāk paliek atmiņā. 

Jūras tilts

Par neoficiālu Palangas simbolu dažkārt tiek uzskatīts Jūras tilts jeb Palangas mols. Tilts stiepjas jūrā 470 metru garumā un tam ir interesanta “L” veida forma. Šajā lokācijā parasti pulcējas gan tūristi, gan vietējie un pat makšķernieki. No Jūras tilta izbrauc atpūtas kuģīši, uz kuriem var baudīt ekskursijas – tās tiek piedāvātas gan krievu, gan angļu un vācu valodās. Ekskursiju laikā baudīsiet Baltijas jūras burvību un piedzīvosiet neatkārtojamus brīžus. 

Palanga ir slavena īpaši vasaras mēnešos un to dēvē par lielāko pludmales kūrortu Lietuvā. Uz Palangas mola abām pusēm stiepjas 18 kilometrus gara un smilšaina pludmale. Šī vieta ir kā radīta nesteidzīgai atpūtai.

Gājēju gatve

Galvenā gājēju iela un viena no ievērojamākajām vietām pilsētā ir neatkārtojamā Basanavičus gatve. Šī ir vieta daudzajiem restorāniem, krodziņiem, veikaliņiem, mazajiem, bet mājīgajiem suvenīru kioskiem un bērnu atrakcijām. Ir noteikti vērts veltīt mirkli un apsēsties kādā no šiem krodziņiem, lai izbaudītu apkārtējo rosību un izgaršotu lietuviešu nacionālo ēdienu – cepelīnus. Tos ir iespējams pagatavot dažādos veidos, tā kā izvēle būs katram.  Ja ceļojat ar konkrētu budžetu padomā, tad atcerieties, ka cenas atpūtai Lietuvā ir zemākas par cenām daudzās vietās Latvijā. 

Birutes kalns

Birutes kalns ir zināms kā sena svētnīca. Kalns atrodas pils parka tālākajā nostūrī, un šeit dzīvojusi lietuviešu mīklās un pasakās minētā karaliene Egle, kā arī svētās uguns sargātāja Birute. Līdz pat mūsdienām pētniekiem nav konkrētas atbildes uz jautājumu, kas īstenībā bija Birute – dieviete, valdniece, svētā vai nedaudz no katras. Birutes kalns, kas saukts arī par Palangas Elku kalnu- ir viena no 9.–11. gadsimta slavenākajām Lietuvas dižākajām svētvietām. 

Šī svētvieta ir izvietota Palangas augstākās kāpas pakājē, un tā tikusi pielāgota katoļiem un cilvēkiem, kas pievērsušies katoļticībai. Pat mūsdienās ir ļaudis, kas svētvietu apmeklē, jo tic, ka tā spēj darīt brīnumus.  Neatkarīgi no tā ticat brīnumiem jūs vai nē, pati klints un skulptūra tās pakājē izskatās neapšaubāmi iespaidīgi.

Palangā ir ne tikai vērts baudīt kultūru un vēstures atstātās pēdas, bet vērts ir arī izbaudīt naktsdzīvi. Ja, kā sava ceļojuma galamērķi, esat izvēlējušies Palangu, tad ieplānojiet atpūtu vismaz divu dienu garumā.  Apmetieties kādā no kempingiem vai viesnīcām un no sirds baudiet visu, ko piedāvā pilsēta.  

Nokļūt Palangā var ar autobusu vai lidmašīnu, jo pilsētā ir sava lidosta. Ar mašīnu ceļš līdz Rīgai aizņems trīsarpus stundas.