Tartu noteikti ir zināma kā radošo cilvēku pilsēta un pilsēta jauniešiem, kā arī studentiem, kas šo skaisto vietu ir izvēlējušies, lai iegūtu izglītību. 

Neskatoties uz to, ka Tartu ir Igaunijas otra lielākā pilsēta, lielākā daļa objektu ir izvietoti ļoti kompakti – gan vēsturiski apskates objekti, gan restorāni un naktsdzīves jeb izklaides vietas. Visas populārās vietas atrodas uz divām paralēlajām ielām. 

Tartu ir zināma un godināta arī par ar CNG gāzi braucošo autobusu izmantošanas sākšanu un velosipēdu koplietošanas pakalpojumu. Šie uzlabojumi pilsētā ir palīdzējuši mazināt satiksmi un troksni, kā arī uzlabojuši gaisa kvalitāti. 

Tartu Rotaļlietu muzejs

Rotaļlietas domātas bērniem? Tā noteikti nav! Tartu vecpilsētā atrodas muzejs, kas ļaus pieaugušajiem atgriezties bērnībā, un mazajiem pavadīt lielisku laiku veidojot atmiņā paliekošas pieredzes. 

Muzejā apskatāmas rotaļlietas, kas pārdzīvojušas laika izaicinājumu, rotaļlietas, kuras veidojuši mākslinieki, kā arī dažādu tautu suvenīru tradicionālās rotaļlietas. Personām ar darbīgākiem pirkstiņiem, atvērta ir meistarošanas istaba, filmu cienītāji var aplūkot Igaunijas filmu personāžus un piedalīties rīkotajās izstādēs. 

Kompleksā atrodas arī Teātra māja un zāle ar bērnu studiju un leļļu ekspozīciju. 

Igaunijas Nacionālais muzejs

Aizraujoši atklājumi visiem ģimenes locekļiem. Šis ir lielākais muzejs Igaunijā ar 6000 m2 lielu izstāžu zāli. Muzeja pastāvīgā izstāde ir “Tikšanās”, kas eksponē igauņu ikdienu. Otra pastāvīgā izstāde apciemotājiem ir “Urālu atbalss”, kas ļauj piedzīvot somugru tautu dzīvi. 

Ja šīs abas izstādes ir redzētas, tad muzejā visu laiku norisinās arī dažādas pagaidu izstādes, tā kā jaunu pieredzi gūs katrs. Arī, ja neesi mākslas cienītājs, taču mīli ēdienu – būsi īstajā vietā! Ciemiņus Igaunijas Nacionālajā muzejā gaida bagātīga garšu pasaule – restorāns un piknika zona. Ezers Rādi piedāvā atpūtu tam veidotā lapenē, kas spēs pasargāt arī no lietus, lai netraucēti izgaršotu savu maltīti. 

Muzejs ir lieliska vieta arī skolēniem, jo lokācija piedāvā iespēju gida vadībā apmeklēt darbnīcu un noklausīties izglītojošo programmu. Šīs ekskursijas tiek vadītas 11 valodās. 

AURA akvaparks

AURA akvaparks nodrošinās ūdens izpriecas visai ģimenei. Tā kā šī vasara lutina mūs ar tiešām karstu vasaru, ģimenēm un draugiem piemērota atpūtas vieta noteikti būs ūdens un nedaudz adrenalīns. 

Ierodoties šeit jūs brauksiet pa cauruļu tuneļiem, kas ir 55 metrus vai 38 metrus gari. Baudīsiet ūdens masāžu un ūdenskritumu vai atpūtīsieties saunā un burbuļvannā – šeit pieejams viss!

Ja esat atbraukuši uz Igauniju ar bērniem, tad akvaparks būs īstā vieta arī mazajiem ceļotājiem. Viņiem tiek piedāvāta iespēja šļūkt pa bērnu slidkalniņu, baudīt peldi baseinā, ar siltu ūdens temperatūru, kā arī spēlēties ar lielgabalu un rotaļlietām. 

Aura piedāvā neatkārtojamu sportisko izklaidi visu vecumu apmeklētājiem.

Māja kājām gaisā Tartu

Šis objekts tiek dēvēts par vispopulārāko apskates vietu Tartu. Visi grib uzņemt attēlu pie mājas, kas novietota kājām gaisā! Ēkas iekšpusē redzēsiet priekšmetus, kas sastopami katrā mājā – skapīšus virtuvē, dīvānus, ledusskapi un pat kaķi. Visas mēbeles, ko ierasti sastapsiet uz grīdas, šoreiz redzēsiet pie griestiem – taču griesti arī ir kājām gaisā, tāpēc laikam jau tomēr viss stāv savās vietās. Interesanti, vai ne? Slīpā ēka apšaubīs katra līdzsvara sajūtu, garlaicīgi nebūs.  

Kā labs bonuss šai apskates vietai būs arī interesantās fotogrāfijas. Aizbrauciet, lai gūtu neaizmirstamu pieredzi un platu smaidu sejā. 

Ledus Laikmeta centrs

Kolorīts kultūras mantojums un mūsdienu kombinācija. Ledus Laikmeta centra parks visai ģimenei – tā ir vieta, kur iepazīstināt ar vēsturi mazos un gūt ieskatu nākotnē lielajiem. Un šis viss tiek pasniegts izklaidējošā manierē, kas noteikti neliks vilties vai garlaikoties. 

Šis centrs ir unikāls starp visām kaimiņvalstīm, un tajā redzēsiet aizvēsturiskus dzīvniekus to dabiskajā izmērā. Ledus Laikmeta centrā mācīsieties arī par dabu gan visā pasaulē, gan Igaunijā. 

Ledus Laikmeta centra platība ir 2200 m2, kas nodrošina ceļojumu vēsturē pa Eiropu laika periodā no pēcleduslaikmeta līdz pat mūsdienām – kas gan var pārspēt šo! 

Lai iesaistītu bērnus fiziskās aktivitātēs, centrā varēs veikt arheoloģiskos izrakumus spēļu alā. Taču, ja mazuļi būs noguruši pētīt, tad atpūsties varēs baudot kinofilmas. 

Ledus Laikmeta centrs aicina visus, kam interesē dabas, vides un kultūras mantojuma tematika. 

 

Tartu baudīsiet krāsainu ielu mākslu, kā arī  jūs pārsteigs skulptūra “Studentu skūpsts”, kas novietota Rātslaukuma centrā. Laukums atrodas tieši blakus muzejiem, lielajam parkam un kafejnīcām, kas izveidotas Doma kalnā.

Šī tiešām ir pilsēta visiem!