Gaismas svētki Rūķu pilsētā Čiekurē

Decembris ir patiess brīnumu laiks! Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē aicina ikvienu rast Ziemassvētku prieku un sajūsmu, apmeklējot pasākumu “Rūķu pilsētas Gaismas svētki”.
Lieli un mazi meža draugi 9. decembrī Rūķu pilsētā Čiekurē no plkst. 16:00 līdz plkst. 22:00 varēs baudīt lāzeru projekciju audiovizuālus stāstus un pasaciņas Ziemassvētku noskaņā.
Apmeklētājiem būs iespēja skatīt gaismu un lāzeru šovu pilsētiņas debesīs – ielūkoties krāsās un gaismu spēlēs. Pie tuvējā meža uz liela formāta tīkla tiks projicētas vairākas īsfilmas – “Rūķu pilsētas stāsti”. Savukārt vides objektā “Mežs nāk ciemos uz Čiekuri” apmeklētājiem būs iespēja baudīt hologrammas efektu, atspoguļojot meža iemītniekus. Tas būs kas nebijis – redzēt un sajust mūsdienu tehnoloģiju iespējas!
Rūķu pilsētas mazos koka namiņus mīļuprāt izložņās mazākie pasākuma dalībnieki. Nāc izstaigāt katru namiņu un ielūkoties kā dzīvo rūķīši. Savukārt līdz plkst. 20:00 Rūķu sētā ar radošām darbnīcām, iekurtu pavardu un siltu tēju ciemos Tevi gaidīs sirsnīgā Rūķu saime. Ikvienam apmeklētājam tiks piedāvāta iespēja izgatavot koka dekoru un izzināt svētku egles stāstu.

Pasākums veidots kā papildinājums šīs sezonas jaunumam – 2.5 km garajam gaismas ceļam cauri Rūķīšu mežam. Pastaigu maršrutā spoži mirdz laternas, spuldžu virtenes un jaunizveidoti vides gaismu objekti.

Pasākuma laikā parka takās kursēs gaismām rotāts Pasaku bānītis. Maksa par vienas pieturvietas braucienu: 1,50 EUR/personai. Uzrādot Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte”, braucienam ar Pasaku bānīti 50% atlaide.

Ieeja pasākumā ar LVM dabas parks Tērvetē ieejas biļetēm. Krēslas stundās izgaismotajās Rūķīšu meža takās vietām var noderēt kabatas lukturītis. Karstus dzērienus un siltas maltītes piedāvās kafejnīca “Mammadaba”.
Nāc, ieklausies, piedalies un svini ziemu dabas parkā Tērvetē! Rūķi jau svin!

 

Ziemas pasaka LVM dabas parkā Tērvetē

Piesnigušajās pastaigu takās Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē izskatās kā īstā ziemas pasakā! Vai šogad esi paguvis piedzīvot prieku par sniegā saskatītām zaķu, vāveru un citu meža dzīvnieku pēdām? Ir īstais laiks doties ziemas pastaigās! Ņem līdzi ragaviņas, baudi ziemas priekus un izzini Tērvetes Rūķu pasauli!
Ziemā dzīve mežā ir mazliet klusāka, taču ziemas miegā Tērvetes rūķi nav devušies. Sācies rosīgais Ziemassvētku gaidīšanas laiks – ar gaismu virtenēm un rotājumiem tiek apjozti nami un svētku eglītes. Rūķu ciems un pilsēta Čiekure aicināt aicina izstaigāt katru taciņu, ieliņu, namiņu un ielūkoties kā dzīvo rūķīši.
Drīz vien ikvienā sirsniņā iezagsies svētku prieks un gaidas pēc brīnumiem. Pirmssvētku laikā ir vērts apciemot izdarīgo Rūķu saimi! Guļbaļķu nama darbnīcā Rūķu papus aicinās izgatavot koka svētku dekorus. Rūķotavā, ugunij kuroties, nosalušos sasildīs liels pavards un tase Rūķu pagatavotās tējas. Savukārt Rūķenītes palīdzēs izzināt svētku egles un sniegpārslu stāstus.
Decembrī darbu uzsāks tradicionālais Rūķu pasts! Rūķi ar nepacietību gaida bērnu vēstules, zīmējumus, jautājumus un vēlējumus! Atnes vēstuli uz Rūķu sētas pastkasti. Ja tiks norādīta precīza atpakaļadrese, Rūķi Tev personīgi atbildēs!
Ziemā, kad apkārtni rotā balta sniega kārta, pikniks mežā ir īsts piedzīvojums! Decembrī katru nedēļas nogali un svētku brīvdienās Rūķu sētā liesmos iekurti ugunskuri, tie noderēs līdzi paņemto desiņu vai citu gardumu cepšanai.
Ziemas pievakares ir īstais laiks, lai dotos baudīt krāsainas un mierpilnas pastaigas LVM dabas parkā Tērvetē. Katru dienu sākot no plkst. 16:00 dabas parkā iedegas laternas un svētku apgaismojums. Izgaismojas būves, tilti, dižsila priedes, daļa pastaigu taku un dižais koka skatu tornis. Rūķīšu mežā izgaismotās pastaigu takas stiepjas 2.5 km garumā, vietām radot noslēpumainu noskaņu. Svētku apgaismojums meža takās iedegts līdz plkst. 20:00. Tos, kuri naksnīgajā mežā nejūtas līdz galam droši, aicinām līdzi paņemt kabatas lukturīti.
Parka takās kursē gaismām rotāts Pasaku vilcieniņš, radot īpašu noskaņu. Braucienā ar bānīti iespējams doties katru dienu. Darba dienās: plkst. 10 – 17, nedēļas nogalēs: plkst. 10 – 19.
Lai ziemas pastaigas taptu baudāmas, galvenais ir silti saģērbties, līdzi nedrīkst aizmirst siltu dzērienu, gardas uzkodas un labu garastāvokli.
LVM dabas parks Tērvetē atvērts apmeklētājiem katru dienu! Darba laiks no plkst. 9:00 – 19:00.
Uzbur svētku sajūtu sev un tuvākajiem! Tiekamies!