Gatavojies kārtīgam pasākumu mēnesim, jo jūlijs piedāvās plašu festivālu, jestru baļļu un koncertu programmu! Rakstā esam apkopojuši visus gaidāmos pasākumus jūlija pirmajā pusē!

Šī mēneša spilgtākais pasākums

Festivāls ”Laba Daba”

Šogad festivāls “Laba daba” norisināsies 14. reizi. Uz vairākām skatuvēm uzstāsies “Abeneko & The Positive Mind” no Tanzānijas, “Ashraf Sharif Khan & Viktor Marek” no Pakistānas, ukraiņu post-punk mūziķi “BaWN”, Islandes elektroniskās mūzikas grandi “GusGus”, kā arī daudzi pašmāju mūzikķi – apvienības “Laika suns”, “Dzeltenie pastnieki”, “Oranžās brīvdienas”, “Baložu pilni pagalmi”, “Jakob Noiman Festival Band”, “Inokentijs Māpls” un citi.

No 12. – 14. jūlijam, LU atpūtas kompleksā “Ratnieki”, Līgatnes pagastā

5. jūlijs

 

Grupu ”Sub Scriptum” un ”Around The Sun” koncerts

Around The Sun ir indīrokeri no Tallinas. Viņu mūzika spēj apturēt laiku, lai visi varētu apvienoties un aptvert mirkli. Mūziķi aicina klausītājus justies brīviem, neapturamiem, iegrimstot ģitāru un lipīgu dziesmu tekstu skaņu sienā. Sub Scriptum koncertē un uzstājas kopš 2017.gada. Šobrīd Sub Scriptum turpina strādāt pie jauniem un oriģināliem mūzikas projektiem, sadarbojoties ar Latvijā zināmiem mūziķiem. Koncerts norisināsies Liepājā, Pegaza pagalmā, no plkst. 20.00.

 

Summer Sound’24 PREPARTY

Jau 5. jūlijā Liepājas pludmales bārā “Cukurfabrik’” notiks Baltijā grandiozākā pludmales festivāla “Summer Sound 2024” iesildīšanas ballīte ar dejām līdz rīta gaismai. Par labākajiem deju ritmiem gādās festivāla “Klubs++” kurators Dj Magnuss Eriņš. Ballīte paradzēta no plkst. 22.00.

 

Latvijas Hip-Hop mūzikas festivāls ”STRAUME”

Jau trešo gadu pēc kārtas, Līgatnē, Zeit radošajā kvartālā, norisināsies Latvijas Hip-Hop mūzikas festivāls ”STRAUME”. Šogad festivāls norisināsies 5. un 6. jūlijā. Pagājušajā gadā festivālā visi apgrieza skatuvi kājām gaisā. Tā laikā uz lielās skatuves sevi pieteica jauns projekts “G.E.a.r” Arī 2024. gada festivāls neliks garlaicībā šūpot kājas, bet ļaus piedzīvot divas neaizmirstamas, ar kultūru piepildītas dienas!

 

TERRA festivāls

Terra Festivāls ir vairāk nekā tikai festivāls – tā ir mākslas un radošo kolektīvu kustība. Koncentrējoties uz ilgtspējību un dažādām mākslas un kultūras izpausmēm, festivāls piedāvā platformu māksliniekiem, mūziķiem, garīgo un ķermenisko prakšu pasniedzējiem, kā arī dabas entuziastiem un vides aktīvistiem, kur tikties, kopā radīt, mācīties vienam no otra un baudīt. Tas norisināsies divas dienas un tā sākums paredzēts plkst. 10.00.

 

6.jūlijs

 

Valmiermuižas etnomūzikas festivāls 2024

Ieplāno vērienīgāko etnomūzikas notikumu Latvijā, lai atkal satiktos Valmiermuižā! Starptautiskais Valmiermuižas etnomūzikas festivāls septīto gadu pulcēs unikālas un autentiskas pieredzes meklētājus, kā arī izcilus solistus un mūsdienu etnomūzikas grupas no Latvijas, Mongolijas, Portugāles, Igaunijas, Lietuvas un Ukrainas, piedāvājot vienus no aizraujošākajiem šīs vasaras mūzikas svētkiem. Festivāla sākums paredzēts plkst. 12.00.

 

O SOLE MIO. Stīgu kvarteta Akilone koncerts

2016.gadā stīgu kvartets Akilone ieguva Grand Prix un Proquartet balvu prestižajā Bordo stīgu kvartetu konkursā Francijā, un ir ieguvis atpazīstamību uz Eiropas un starptautiskajām skatuvēm ar tā krāsaino un smalko spēli, kā arī lielu stilistisko dažādību. Šajā datumā mākslinieki dosies uz Latgales vēstniecību ”Gors”, lai priecētu Latvijas skatītājus! Koncerta sākums paredzēts plkst. 19.00.

 

Pļaujas svētki

Šogad Amatas apvienības svētkus svinēsim 6. jūlijā Nītaurē, un to tematika būs “Pļaujas svētki”. Svētku programmā paredzētas pļaušanas sacensības, zārdu krāmēšana, loka šaušana, radošās darbnīcās, svētku gājiens, pašdarbnieku koncerts, grupas ”Dzelzs Vilks” koncerts un pašā vakarā Balle ar grupu ”Bruģis” Paaudžu parkā. Svētkus vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ainārs Ančevskis.

 

Jānim Peteram 85. Jubilejas koncerts

Ar plašu koncertu atzīmēs izcilā latviešu dzejnieka Jāņa Petera 85. dzimšanas dienu Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”. Šī jubilejas koncerta mērķis ir atzīmēt dzejnieka ieguldījumu latviešu dzejas un mūzikas pasaulē, godināt no Kurzemes nākušo talantu, dāvājot baudījumu mūzikas klausītājiem un bagātinot mūzikas un mākslas vēstures mantojumu. Koncerta sākums paredzēts plkst. 18.00.

 

Džeza velobrauciens Ogre-Ciemupes-Ogre

Plkst. 19.00, Ogrē, pilsētas skvērā Brīvības ielas un Bērzu alejas krustojumā, sāksies pulcēšanās Džeza velobraucienam Ogre-Ciemupes-Ogre. Pēc brauciena, Ciemputes estrādē sāksies Džeza mūzikas vakars, kura sākums paredzēts plkst. 20.00. Piedalās Jūlija Zakirova – balss, Artjoms Sarvi – taustiņinstrumenti, Anna Wibe – taustiņinstrumenti un citi.

 

Fiņķis. Hip-hop koncerts

Hip-hopa zvaigzne Fiņķis — viens no pēdējā laika aktuālākajiem Latvijas populārās mūzikas pārstāvjiem! Mūziķis zināms ar tādiem hitiem kā “Raķešu zinātne”, “Kā pavadīt jaunību” un “Maza Rīga”. Viņa debijas albums “Tāds slinkums” saņēmis Zelta Mikrofona nomināciju kā labākais hip-hopa albums. Koncerts norisināsies Liepājā, Pegaza pagalmā, ar sākumu plkst. 21.00.

 

7.jūlijs

 

Gidona Krēmera, Stata Karapana un Kremerata Baltica koncerts

Kamerorķestris Kremerata Baltica kopā ar savu nemainīgo māksliniecisko vadītāju, leģendāro vijolnieku Gidonu Krēmeru atskaņos Karla Filipa Emanuela Baha, Ludviga van Bēthovena, Sofijas Gubaiduļinas, Gražinas Bacevičas un Franca Šūberta mūziku. Koncerta īpašais viesi – grieķu izcelsmes flautists un diriģents Statis Karapanos. Koncerts norisināsies Latgales vēstniecībā ”Gors”, ar sākumu plkst. 16.00.

7 gongu un skanošo trauku meditācija

Meditatīvs ceļojums 7 gongu skaņās (beznosacījuma mīlestības gongs Sedna,Saules gongs, lielais Cosmo gongs, Stihiju gongi-Zeme, Uguns, Ūdens, Gaiss), kam pievienosies šamaņu bungu spēks, Tibetas dziedošie trauki, kristāla trauku transcendence un daudzu citu instrumentu burvība, lai savienotos ar dievišķās mīlestības plūsmu, attīrītos un pārtaptu. Sesiju vadīs Sanita Lablaika un Jānis Pūķis. Meditācija notiks Aitu kūts skatuvē, Ogrē, plkst. 17.00.

 

10. jūlijs

Hauser Rebel with a Cello koncerts

Tagad pazīstams kā vienkārši HAUSER, Stepjans skatītājiem sola izcilu muzikālu izrādi, kurā nedalāmi savīsies čella superzvaigznes salūtam līdzīgā ekspresija ar viņa romantisko, pat lirisko šķautni. To visu papildinās uz liela ekrāna demonstrētas atbilstīgas videoprojekcijas. Mūzikas nerātnais romantiķis savā koncertprogrammā iekļāvis visu, ko viņa pielūdzēji iepazinuši un iemīlējuši – sākot no ārkārtīgi populārās kompozīcijas Beach Party, līdz muzikālo sapņu ainavām Alone Together. Koncerts norisināsies Siguldas pilsdrupu estrādē, no plkst. 20.00.

 

11.jūlijs

 

Vieglās mūzikas vakars

Liepājas Pegaza Pagalms aicina uz vieglās mūzikas vakaru kopā ar Vladislavu Davidenko un Annu Bambuļaku. Abi jaunieši mācījās Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā. Tolaik arī izveidojās viņu duets. Liepājnieks, multiinstrumentālists un daudzpusīgs mākslinieks Vladislavs Davidenko strādā mūzikas nozarē jau vairāk nekā 15 gadus. Moldovā dzimusi Anna Bambuļaka dzīvo Liepājā jau 18 gadus. Pēc LMMDV absolvēšanas viņa nodarbojas ar pedagoģiju – izveidoja vokālo studiju “V.E.P. studio”, kuru veltīja savam pirmajam vokāla skolotājam Eduardam Viderkeram. Nāc un pievienojies mūzikas vakaram no plkst. 20.00.

 

12. jūlijs

 

”LOS NENS” spanish&latino band koncerts

Grupa “Los Nens” ir unikāla spāņu un latino muzikālā apvienība, kuras solists Havjers Fernandess Kruss ir cēlies no Madrides, bet Latviju uzskata par savu otro dzimteni un jau 19 gadus iepazīstina ar Spānijas un citu spāniski runājošo zemju kultūrām. Savā koncertprogrammā grupa ir iekļāvusi dziesmas spāņu valodā, kas aizvedīs klausītāju muzikālā ceļojumā uz Spāniju un Latīņameriku. Būs iespēja baudīt autentisku latino skanējumu, ko veidos akustiskā spāņu ģitāra, basģitāra, trompete, bungas, kā arī dažādas afro un latino perkusijas. Pasākums norisināsies Pegaza pagalmā, Liepājā, un tā sākums paredzēts plkst. 20.00.

 

13. jūlijs

 

LILIJU SVĒTKI “Laime ir tepat – Vecumniekos”

Jau deviņpadsmito vasaru, Vecumniekos norisināsies gada gaidītākais notikums – LILIJU SVĒTKI ar devīzi “Laime ir tepat – Vecumniekos!” Rīta agrumā, Vecumnieku tirgus laukumā, no plkst. 7.00 esat aicināti apmeklēt un iepirkties Liliju svētku gadatirgū, savukārt Vecumnieku tautas namā, visas dienas garumā, būs apskatāma liliju ziedu izstāde, kā arī mākslinieces Brigitas Stenclavas radītā izstāde “Bez nosaukuma…” Daudz dažādu citu aktivitāšu sagaidi Liliju svētkos visas dienas garumā!

 

Mākslas pikniks 2024

Vasaras vidū visi ir laipni aicināti uz devīto mākslas un garšu festivālu „Mākslas Pikniks”, kas norisināsies Lūznavas muižā. Šis ir viens no vasaras gaidītākajiem pasākumiem, kas nebeidz pārsteigt, arī šogad – dažādu žanru mūzika, ielu teātris, laikmetīgā deja un cirks, latviešu jaunākais kino, dabas izziņas un radošās aktivitātes, kā arī garšu ceļojums.

 

Chris Noah akustiskais koncerts uz ezera

Pirmo reizi Chris Noah pagodinās apmeklētājus ar savām akustiskajām melodijām, sagaidot saullēktu uz Jaunpils ezera, elpu aizraujošajā koncertā. Pievienojieties arī jūs, pie Jaunpils pils, plkst. 05:00, lai pavadītu rītu tīrā mierā un muzikālā svētlaimē. Ļaujiet pavadīt pirmo dienas gaismu, radot atmiņas, kas paliks uz visu mūžu.

 

14. jūlijs

 

Tomasa Kokamegi jubilejas koncerts ”LABI DZĪVOJAM!”

Piedalās Ogres novada Kultūras centra pūtēju orķestris HORIZONTS – Mākslinieciskais vadītājs Tomass Kokamegi, diriģents Ainārs Bāliņš; Jelgavas novada pūtēju orķestris ZELMERI PRO – Mākslinieciskais vadītājs Jānis Retenais; solisti – Kate Kokamegi, Estere Katrīna Pogiņa. Koncerts norisināsies Ogres kultūras centrā, ar sākumu plkst. 17.00.

 

17.jūlijs

 

 

18. jūlijs

 

Grupas “ĒRA” a capella mūzikas koncerts “KLUSUMS un BALSS”

“Ērenpreiss ieripo Mazsalacā” svētku ietvaros vokālā grupa “ĒRA” ielūdz a capella mūzikas koncertā “KLUSUMS un BALSS”. Koncertā skanēs Ūlas Jeilu, Mortena Jansona, Riharda Dubras, Ērika Ešenvalda, Irīnas Mihailovskas, Andra Kontauta un citu komponistu dziesmas sieviešu balsīm. Koncerts norisināsies Mazsalacā, un tā sākums paredzēts plkst. 21.00.