Novembris ir tas laiks gadā, kad mēs visi piedomājam pie vērtībām, ko glabājuši mūsu senči. Katram latvietim 18.novembri ir nozīmīgi svētki – tā ir diena, kurā Latvija atguva savu neatkarību. Šajā datumā mēs atzīmējam ne tikai Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienu, bet arī pieminam visus, kuri mūsu brīvības dēļ cīnījās līdz pēdējam! Esam apkopojuši visu gaidāmos pasākumus Latvijā, kas norisināsies 18.novembrī!

 

Rīga

DZIESMA LATVIJAI

Koncertprogrammā piedalīsies J. Mediņš, J. Stībelis, I. Kalniņš, R. Pauls, R. Tiguls, Ē.Ešenvalds, B. Skulte, G.Godiņš, L. Ritmanis un daudzi citi! Koncerts norisināsies Rīgas Domā (Herdera laukumā 6), sākot no plkst. 19.00.

 

Latvijas Impresijas

VEF Kultūras pilī , plkst. 19.00 , Orķestris ”Rīga” dāvās rīdziniekiem un tās viesiem brīnišķīgu mūzikas programmu. Skanēs skaistākās Emīla Dārziņa vokālās dziesmas un latviešu instrumentālās mūzikas pērle “Melanholiskais valsis”. Ērika Ešenvalda Kantātes “Latvija. Gadalaiku impresijas” lasījumā Orķestrim “Rīga” līdzās stāsies Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”.

 

18. novembrī – Procession & Decibels

Mazās Pils ielā 11, klubā ”Republika” norisināsies īpaša Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienai paredzēta programma – piedalīsies grupa ”Procession” ar savu jaunāko albumu ” This Side of The River”, kā arī grupa ”Decibels”. Ieeja sākot no plkst. 21.00.

 

RAXTU RAXTI Svētku lielkoncerts 2023

Turpinot tradīciju, arī šogad grupa ”RAXTU RAXTI” aicina uz īpašo lielkoncertu Dailes teātrī, plkst. 19.00. Koncerta pirmā daļa būs īpaša tieši svētku koncertu kontekstā, jo pirmo reizi uz Dailes teātra skatuves “Raxtu Raxti” muzicēs kopā ar kamerorķestri “Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā.

 

Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltīts svētku koncerts MĒS LATVIJAI

Plkst. 18.00, Kultūras pilī ”Ziemeļblāzma” tiks atzīmēta svētku diena ar bungu un dūdu mūzikas grupu ”Auļi”!

Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltīts koncerts “Deg un kvēl, un nenodziest”

Plkst. 21.00 RKTMC “Mazā ģilde” Lielajā zālē izskanēs Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltīts koncerts “Deg un kvēl, un nenodziest”.  Jauniešu koris ”BALSIS” un pavadošā grupa Jāņa Miltiņa vadībā klausītajiem piedāvās dziesmas, kuras skanējušas Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos un nes sevī spēcīgu latvietības un nacionālās pašapziņas vēstījumu.

 

Daudz Laimes Dzimšanas Dienā, Latvija! 18. novembris ar grupu Dziļi Violets

Dziļi Violets ir iekarojuši mūsu sirdis ar savu degsmi un asprātību. Grupas uzstāšanās būs līksms novelējums Latvijai. Vakara turpinājumā, DJ Dizlow iekustinās deju grīdu un uzturēs svētku noskaņu. Pasākuma sākums plkst. 23.00, Tower Club Riga arēnā.

 

Jūrmala

LATVIJAS REPUBLIKAS PROKLAMĒŠANAS GADADIENA Majoros

Sākot no plkst. 15.30, Majoros, sāksies gaismas ceļa veidošana – no Lielupes tilta līdz Ķemeriem un Jomas ielā savu iedegto gaismiņu nolikt kopējā Gaismas ceļā aicināti arī jūrmalnieki un pilsētas viesi. Vakarā, sākot no plkst. 17.30 – Varis Vētra, Ramants Jansons un Daris Jansons ar programmu “Gaismas ceļā”.

 

Sigulda

18.Novembris Siguldā

Jau no paša rīta svētku diena tiks iesākta ar rīta skrējienu apkārt Siguldai, pavisam vēlāk jau arī karogu brauciens, diena tiks pavadīta dažādu mūzikas mākslinieku pavadībā un jau vakarā sāksies balles laiks kopā ar grupu ”Pusnakts Brīze” un Īru Dūdumu.

 

Ventspils

VALSTS SVĒTKU BALLE

Plkst. 21.00 Ventspils Kultūras centrs ielūdz uz svētku balli. Īpašajā svētku reizē muzicēs Latvijā titulētākā kantrī mūzikas grupa “Sestā jūdze”. Pauzēs ar priekšnesumiem priecēs Ventspils daudzskaitlīgākais radošais kolektīvs – jauktais koris “Līvzeme”.

 

Liepāja

 

VALSTS SVĒTKU KONCERTS Čakstes Laukumā. LATVIJAI 105

J.Čakstes laukumā ar sākumu no plkst. 17:00 tiek aicināti visi liepājnieki un Liepājas viesi uz grandiozo valsts svētku koncertu, kur uzstāsies vairāki latviešu mūziķi un domes vadība ar savu uzrunu! Koncerta laikā tiks izgaismotas arī Čakstes laukuma strūklakas sarkanbaltsarkanos toņos, radot vēl iespaidīgāku svētku atmosfēru!

Svētku koncerts MANAS MĀJAS IR LATVIJA – 19.novembris

Ievibrējot patriotisma skanīgo stīgu, 19.novembrī LOC Olimpiskajā centrā, Liepājā, ar sākumu plkst. 15.00, uzstāsies Jānis Moisejs, Normuns Ķietis, Mārtiņš Jātnieks, Ineta Rudzīte un Santa Kasparsone ar visskanīgāko novembra koncertu Liepājā!

Koncertprogramma DAUDZ LAIMES, LATVIJA

Plkst. 20.00 Liepājas Latviešu biedrības nams aicina uz svētku koncertprogrammu pie galdiņiem “DAUDZ LAIMES, LATVIJA” ar dziedošo aktieri Juri Hiršu, balles deju priekšnesumiem un grupu “Sienāži”. Ar skaistākajām dziesmām Latvijai – svētku programmu atklās samtainās balss īpašnieks, Latvijas Nacionālā Teātra aktieris Juris Hiršs.

 

Grobiņa

Svētku koncertprogramma “Teic, kur zeme skaistākā”

Grobiņas sporta centrā koncertprogramma kopā ar Daini Skuteli, Ievu Sutugovu, vokālo grupu ”Oranžās” un citiem! Koncerta sākums plkst. 19.00. Grobiņas kultūras centrā ”Robežnieki” , plkst. 22.00 norisināsies arī Valsts svētku balle kopā ar grupu “Pa ceļam”.

 

Kandava

Valsts svētku pasākums “Ar sirdi Kandavā un Latvijā”

Plkst. 18.00 Kandavas kultūras namā LR proklamēšanas gadadienai veltīts svinīgs pasākums “AR SIRDI KANDAVĀ UN LATVIJĀ”. Uzstāsies “Kandavas Dāmu Grupa” pianista Anatolija Livča vadībā un Jauktais koris “Kandava” diriģenta Rūdolfa Bacāna vadībā. Plkst. 21.00 Valsts svētku GROZIŅBALLE kopā argrupu “LUSTĪGAIS BLŪMĪZERS”.

 

Valmiera

Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienas koncerts

Arī Rīgas ielā 10, Valmierā, no plkst. 11:00 norisināsies svētku atzīmēšana un Valmieras domes priekšsēdētāja uzruna!

 

Cēsis

Valsts svētku koncerts

Koncertā piedalīsies kori “Wenden”, “Cēsu Pils koris”, “Beverīna”, “Vidzeme”, tautas vērtes kopa “Dzieti”, solisti Una Daniela Aizgale un Toms Kalderauskis kā arī instrumentālā grupa ar Tomu Kursīti, Rūdolfu Ozolu, Andri Kauliņu un Sigvardu Dižo. Koncerta sākums plkst. 16.00, Vidzemes koncertzālē ”Cēsis”.

 

Bauska

Grupas “Līvi” koncerts par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai

Koncertā izskanēs ne tikai grupas “Zelta fonda” dziesmas, bet arī ar pēdējā laikā radīti skaņdarbi. Koncertā izskanēs ne tikai grupas “Zelta fonda” dziesmas, bet arī ar pēdējā laikā radīti skaņdarbi. Koncerta sākums plkst. 20.00, Bauskas Rātslaukumā.

 

Mazsalaca.

Tikšanās koncerts “MĒS – DAĻA NO LATVIJAS”

Plkst.16:00, Mazsalacas Kultūras centrā tikšanās koncerts “MĒS – DAĻA NO LATVIJAS”. Piedalās Mazsalacas Kultūras centra un struktūrvienību amatiermākslas kolektīvi. Koncerta viesis – Dailes teātra aktieris Imants Strads.

 

Ludza

Valsts svētku koncerts “Nekur nav tik labi kā mājās” kopā ar Normundu Rutuli un akustisko trio

Sākot no plkst. 15.00, Ludzas KN Valsts svētku koncerts “Nekur nav tik labi kā mājās” kopā ar Normundu Rutuli un akustisko trio. Pasākuma ietvaros norisināsies arī Ludzas novada pašvaldības Atzinības rakstu pasniegšana.

 

Durbe

Latvijas svētku koncerts ar grupu “Eridana”

Durbes kultūras namā sākot no plkst. 13.00 uzstāsies grupa ”Eridana” un priecēs viesus ar savu īpašo 18.novembra koncertprogrammu.

 

Jaunjelgava

Valsts svētku koncerts

Jaunjelgavas centrā notiks Aizkraukles novada pašvaldības apbalvojumu pasniegšanas ceremonija, pēc tās – Latvijas Republikas proklamēšanas 105.gadadienai veltīts svētku koncerts “Es atnācu uguntiņu”. Sākums plkst. 13.00

 

Ulbroka

Valsts svētku koncerts “Kopā Latvijai”

Valsts svētku koncerts “Kopā Latvijai”, Ropažu novada amatiermākslas kolektīvu koncerts un izstāde kultūras centrā ”Ulbrokas pērle”. Koncerta sākums plkst. 13.00.

Svētku koncerts MANAS MĀJAS IR LATVIJA

Koncertā iemirdzēsies krāšņākās un skaistākās mākslinieku melodijas-  „Mātei”, „Pāri okeānam” , tās papildinot ar latviešiem tik iemīļotām kompozīcijām – „Teic kur zeme skaistākā”, „Mēs būsim tā”, “Kas reiz skūpstījis latviešu meiču”, “Es redzēju bāleliņu”, “Tik un tā” un vēl daudzas citas! Koncerta sākums plkst. 19.00, Kultūras centrā ”Ulbrokas pērle”.

 

 

Staļģene

Latvijas Republikas proklamēšanas dienas pasākumi Staļģenē

Svētku koncerts Staļģenes sporta hallē sāksies jau plkst. 14.00. Pāris stundas vēlāk – plkst. 16.00 katram būs iespēja nolikt savu svecīti radot gaismas zīmes Latvijai, kā arī vakarā sākot no plkst. 18.00 balle kopā ar ”Leišmanes Jānīšiem” Staļģenes Tautas namā.

 

Svēte

BALLE 18. NOVEMBRĪ

Ballē muzicēs Ansamblis “Tandēms trijatā”. “Forši čaļi spēlē foršu mūziku un dara foršas lietas”. Tā būs skaista, atraktīva un muzikāla svētku balle, kurā varēs gan izdejoties, gan padziedāt līdzi skaistākajām melodijām. Balles sākums plkst. 20.00, Svētes klubā.

 

Dobele

GAISMAS VĀRDI LATVIJAI

Dobeles Livonijas ordeņa pilsdrupu pieguļošajā teritorijā būs apskatāma audiovizuāla instalācija “Gaismas vārdi Latvijai”, šie ir ceturtie “Gaismas vārdi Latvijai” un šā gada vadmotīvs ir “Tu esi Latvija”. Ar audiovizuālo instalāciju “Gaismas vārdi Latvijai” pasākuma veidotāji vēlas nodot patriotisma un kopības sajūtu ikvienam apmeklētājam un cerams, ka katrs sev līdzi aiznesīs kaut nedaudz šīs sajūtas. Pasākuma sākums plkst. 18.00.

 

Madona

VALSTS SVĒTKU KONCERTS MADONĀ

Kopā ar Aleksandru muzicēs Latvijas džeza mūzikas grandi – taustiņinstrumentālists Atis ANDERSONS, sitaminstrumentālists Kaspars Kurdeko un saksofonists Roberts Martini. Koncerta sākums plkst. 16.00, Madonas kultūras namā.

 

Slampe

Nacionālpatriotiskās noskaņās veidota muzikāla kompozīcija “Nekur tālu, tepat vien”

Nacionālpatriotiskās noskaņās veidota muzikāla kompozīcija ar dzeju, dziesmām un skaņu gleznām. Dziesmu sarakstā: ”Kur Tu biji, pasaulīt”, “Ej, jūs tur”, “Zaļā dziesma”,  “Es iegāju maltuvē” ,  “Kādām dīvainām kustībām”, “Mirdzot rokassprādzēm”, “No manis” un daudzas citas! Koncerta sākums plkst. 20.00, Slampes Kultūras pilī.