Jūnija mēnesis gandrīz visiem Latvijas iedzīvotājiem ir kā svētku mēnesis, beidzot vasaru sagaidot! Ballītes, festivāli, koncerti un balltes! Lieki piebilst, ka šomēness piedzīvojuma vietas ir īpaši daudz! Tāpēc pasākumu rakstu esam sadalījuši divās daļās! Šajā rakstā iepazīsties ar jūnija pirmās puses pasākumiem Latvijas robežās!

Šī mēneša akcentētākais festivāls

“Holi Music Festival”

Sagatavojies iemūžināt krāsainas atmiņas ar draugiem un ģimeni! Muzikālā programma norisināsies uz divām skatuvēm: uz galvenās skatuves uzstāsies šā brīža aktuālākie Latvijas mūziķi: grupa “Carnival Youth”, Grēta, Patrisha, Prusax un muzikālā šova “X faktors” uzvarētāja Emilija Bērziņa, kurai šis būs pirmais lielais koncerts. Uz elektroniskās mūzikas skatuves par nebeidzamiem deju ritmiem parūpēsies labākie Latvijas elektroniskās mūzikas dīdžeji. Aktivitātes festivālā jau sāksies no plkst. 15.00.

8.jūnijā, “Wondersalā” industriālajā Andrejostas rajonā, Rīgā

 

7.jūnijs

 

”Rīgas festivāls”

Rīgas koncertzālēs un “Dzintaru koncertzālē” Jūrmalā, košu koncertprogrammu festivālā, uzstāsies eksotiskā kubiešu džeza dziedātāja Dayme Arocena un ritma virtuozs, “Grammy” balvas ieguvējs Yaroldy Abreu Robles. Turklāt, festivālu atklās īpašs notikums – astoņi pasaules pirmatskaņojumi, latviešu komponistu jaundarbi, kas apvienoti koncertprogrammā “Bezgalības krelles”.

 

Madonas pilsētas svētki 2024

Šogad 7. jūnijā Madonas pilsētai aprit 98 gadi, tāpēc visi tiek aicināti uz muzikāliem, gardiem, jautriem un krāšņiem svētkiem ar vairāku populāro grupu piedalīšanos. Svētki norisināsies līdz 8.jūnija vakaram, un no plkst. 19.00 laukumā sāksies svētku vakara koncerti. Šogad pilsētas jubilejas reizē uzstāsies un ikvienu dejās iekustinās Katrīna Gupalo ar grupu, Jānis Stībelis ar grupu, kā arī grupas – Astro’n’out, Bermudu divstūris un Dzelzs Vilks.

 

 

8.jūnijs

 

Tulkojumi. Grupa ”JUUK”

Juuk ir folkroka grupa, kura izdevusi trīs oficiālus albumus, no kuriem pēdējais – “Muļķa stabule” – saņēmis mūzikas ierakstu balvu “Zelta Mikrofonu”. Grupā dzied un spēlē Sniedze Prauliņa, Edgars Šubrovskis, Oskars Jansons, Rasa Pole, Ričards Dauksts un Niks Moss Rodžerss. Tradicionālo roka ģitāru sastāvs grupas skanējumā saspēlējas ar trīs solistu balsīm, vijoli, flautu un bandžo. Koncerts norisināsies Latgales vēstniecībā ”Gors”, Rēzeknē, ar sākumu plkst. 19.00.

 

”Songevity Trio”. Ņujorkas Džeza vakars

Esiet gatavi fantastiskam vakaram Pegaza Pagalma viesistabā, kur uzstāsies amerikāņu kontrabasista Roba Duguaja (Rob Douguay) džeza trio “Songevity” ar itāļu bundzinieku Alessandro D’Anna un pašmāju džeza saksofonistu Tomu Rudzinski. Robs Duguajs uzstājas visā Ņujorkas štatā, vadot vairākas savas grupas, tostarp Songevity, Low Key Trio un Rob Duguay Quartet un Trio. Bundzinieks Alesandro ir sadarbojies ar tādiem pasaules mēroga džeza mūziķiem kā Marks Gross, Deivids Kikoski, Džoels Holmss, Esjē Okons Esjē un citiem. Koncerta sākums paredzēts plkst. 20.00.

Festivāls “Zobens un lemess”

Smagās mūzikas un seno amatu festivāls “Zobens un Lemess” šogad notiks devīto reizi, un viena no festivāla vadošajām grupām būs Šveices smagās mūzikas grandi “Samael” ar sava leģendārā albuma “Passage” koncertprogrammu. Iecerēts, ka devītā festivāla muzikālo programmu bagātinās arī citas daudzveidīgas norises — Senā ciema izglītojošā programma, stāstījumu telts, vēstures rekonstrukcijas klubi, viduslaiku spēles, amatnieku meistarklases, ugunsskulptūra un daudz kas cits. Festivāls norisināsies Bauskas pilskalna parkā.

 

Jelgavas smilšu skulptūru festivāls

Pasta salā, Jelgavā, 17 profesionāli tēlnieki no 10 valstīm ir sākuši veidot smilšu skulptūras vasaras festivāla “Summer signs 2024” ietvaros. Šogad tēlnieki savos smilšu mākslas darbos atklās savu interpretāciju par tēmu “Pasaules pasakas”. Dodies uz Jelgavu un pavadi skaistu un mākslas pilnu dienu kopā ar ģimeni un draugiem!

 

Nakts Superballe “Toreiz un Tagad”

Liepājā, koncertdārzā “pūt vējiņi”, būs iespēja izbaudīt dejumūziku visām paaudzēm – atcerēsimies popularākos deju hitus sākot ar 90to gadu melodijām un beidzot ar mūsdienu karstākajiem ballīšu grāvējiem!  Kādam tā būs nostaļģija, bet kādam jauks ceļojums pagātnē kā kārtīga vēstures stunda, bet neapšaubāmi, jautri būs ikvienam! Superballe paredzēta plkst. 22.00.

 

“R&B Blues Festival”

Ropažos, Lielās Juglas krasā, visas dienas garumā festivāla apmeklētājiem būs iespēja vērot gan pašmāju, gan starptautisku mākslinieku koncertus. Festivāla viesmākslinieki – Justina Lee Brown no Nigērijas – Eiropas Aretha Franklin balss, kā arī Polijas atraktīvā boogie/blues apvienība “Boogie Boys”. Festivāla teritorijā norisināsies ASV auto izstāde, kā arī darbosies bērnu atrakciju zona. Darbosies arī virtuve un bāra zona, kurā uz “Acoustic Blues Stage” muzicēs Pēteris Narubins & Co.

 

TrekTours pārgājiens Kuldīgā

Četri unikāli pārgājienu maršruti, kuros dalībnieki tiks iepazīstināti ar Kuldīgas vecpilsētas šarmu, Ventas varenību un ūdenskritumu dziesmām, kā arī patiesi būs iespējams novērtēt kluso skaistumu, ko dāvā dabas ainavas ārpus Kuldīgas pilsētas ielām. Tas būs aktīvs pārgājiens, tāpēc laikus dalībnieki tiek aicināti sagatavot ērtākos apavus, kā arī padomāt par kādu lietus plēvi, ja nu rodas nepieciešamība!

 

Rīgas Džina festivāls

Džina festivāls Rīgā norisināsies otro reizi. Tajā būs pārstāvēta ļoti plaša ģeogrāfiskā džinu karte, arī vairāki zīmoli tieši no Latvijas.  Festivāla laikā būs iespējams baudīt alkoholiskos un bezalkoholiskos džina kokteiļus, neaizmirstot arī par džina labāko draugu toniku, kas būs kuplā skaitā, lai izceltu “pairingu” dažādiem džiniem un to garšu akcentēšanai. Festivāls norisināsies Sporta 2 kvartālā, Rīgā, ar sākumu plkst. 14.00.

 

Rokgrupas “Pērkons” vasaras brīvdabas lielkoncerts

Visi ir ielūgti uz leģendārās rokgrupas Pērkons vasaras brīvdabas lielkoncertu! Tas kā pērkondārds izskanēs godinot Jura Kulakova piemiņu. Nosviniet vasaras pirmās dienas zaļi, koši un dziedoši! Svinēsiet dzīvi, mūziku, dzeju un iespēju satikties un būt kopā ar mīļajiem melodijās, kuras dziļi ierakstītas katra latvieša asinsritē! Koncerts norisināsies radošajā kvartālā ”Zeit”, Līgatnē, no plkst. 20.00

 

Starptautiskā suņu un kaķu izstāde „Latvijas uzvarētājs 2024”

Par prestižiem tituliem sacentīsies labākie populāru un arī retu šķirņu suņi un kaķi no Latvijas un ārvalstīm! Izstādes laikā apmeklētājiem būs iespēja apskatīt “Starptautiskās Kinoloģiskās federācijas” un “Latvijas felinoloģiskās asociācijas Felimurs” grupu četrkājainos draugus. Īpaši apmeklētājiem – suņu paraugdemonstrējumi un šovi, kā arī plaša zooindustrijas preču un pakalpojumu ekspozīcija. Izstāde norisināsies Starptautiskajā izstāžu centrā, Rīgā, no plkst. 10.00.

 

9.jūnijs

 

Vasaras nometne “Radošā darbnīca”

Visi radošie bērni laipni aicināti pievienoties Radošajā darbnīcas nometnē, kuras laikā uzsvars tiks likts tieši uz bērnu radošā gara attīstību un realizēšanu. Tiks izgatavotas dažādas lietas – gan puišu, gan meiteņu. Daudz tiks strādāts ar rokām , slaimu veidošana, ziepju vārīšana, sveču liešana, ēdienu gatavošana, joga no rītiem un pat fotogrāfēšana un filmēšana. Nometne norisināsies no 9.jūnija līdz 15.jūnijam Engurē.

 

Peoniju svētki 2024

“Tūkstoš peoniju dārzā” no plkst. 12.00 Tomē, Ogres novadā notiks Peoniju svētki franču noskaņās. Galvenā uzmanība būs veltīta franču dobes krāšņajai ziedēšanai, svētkus papildinās franču melodijas. Peoniju svētku viesus gaidīs ziedošs “Tūkstoš peoniju dārzs”, kura saimnieki Iveta un Juris Kažemaki vēlas dalīties peoniju ziedēšanas krāšņumā.

 

12.jūnijs

 

Jauniešu koris “Kamēr…” aicina klausītājus uz koncertprogrammu ”Piezvērēšana”

Apdziedot dažādus rituālus, jauniešu koris “Kamēr…” koncertprogrammā ”Piezvērēšana” izpildīs Baltijas komponistu – Ērika Ešenvalda, Valta Pūces, Vītauta Miškina, Viļņa Šmīdberga, Paula Dambja un Veljo Tormisa radītu kormūziku. Kopā ar kori muzicēs Rīgas Saksofonu kvartets un Ernests Mediņš (perkusijas). Koncerts norisināsies no plkst. 19.00, koncertzālē ”Ave Sol”, Rīgā.

 

Šovs ”Jungle”

Pēc 10 uz skatuves pavadītiem gadiem Toms Makfārlends un Džošs Loids-Vatsons, duets Jungle no Apvienotās Karalistes, ir atkal klāt ar jaunatklātu pārliecību. Šogad viņi ir bijuši īpaši sprāgstoši – izdevuši “Volcano”, savu otro ierakstu.  Jungle pasaulē ir atļauts dejot it visur – pie galda, skatītāju rindās, modes skatē uz mēles, aizskatuvē un grimētavā. Un visi deju soļi ir šīs brīvības manifests – katrs videoklips ir kā maza filma, ko skatāmies, kad vienatnē aizveram acis un ļaujamies dejai. Šovs norisināsies Siguldas pilsdrupu estrādē, no plkst. 20.00.

 

13.jūnijs

 

Valsis sveču gaismā. Klasiskās mūzikas koncerts.

Šajā koncertā dzirdēsiet populārākos un skaistākos valšus, ko atskaņos krāšņs tembru sastāvs: vijole, čells, arfa, sitaminstrumenti un ērģeles!  Rīgas Svētā Pāvila baznīcas majestātiskā atmosfēra simtiem sveču gaismā, ideāla akustika, gaismas dizains un labākie mūziķi – tas viss jaunajā koncertprogrammā “Valsis sveču gaismā” ar sākumu plkst. 19.00.

 

14.jūnijs

 

Pasākums “Aizraujošā arheoloģija”

Pasākuma “Aizraujošā arheoloģija” laikā Turaidas pils pagalmā dažādu radošo darbnīcu ietvaros, izmantojot Turaidas pils arheoloģiskajā izpētē atrastās senlietas, apmeklētāji varēs “pieskarties” vēsturei, atklājot arheoloģijas būtību pagātnes izzināšanā un mantojuma saglabāšanā. Tās būs aizraujošas spēles un seno amatu demonstrējumi. Pasākuma sākums paredzēts plkst. 15.00.

 

15.jūnijs

 

BALTIC INTERNATIONAL AIRSHOW 2024

Nepārspējamie airBaltic Pilot Academy Team Diamond ar 4 lidaparātu, formācijas lidojumu priecēs apmeklētājus šī gada aviošovā jau 15.-16. Jūnijā Starptautiskajā lidostā “Liepājā!” Iznīcinātāji, pilotāžas grupas, krāsaini dūmi un pirotehnika – tas viss, un vēl vairāk tieši Tavu acu priekšā virs Liepājas lidostas skrejceļa.  Pasākuma sākums paredzēts plkst. 11.00.

 

Aijas Andrejevas koncerts Kuldīgā

Jūs sagaida īpaši skanīgs vakars ar mūžam pozitīvo, enerģisko mūziķi, kura uz skatuves kāps kopā ar pavadošo sastāvu – septiņiem profesionāliem mūziķiem. Koncertā izskanēs gan jaunākie singli, gan sen iemīļotas un visiem pazīstamas dziesmas no Aijas repertuāra. Koncerts norisināsies Cafe Riverside, Kuldīgā, no plkst. 21.30

 

Pludmales svētki Valdemārpilī 2024

Jau devīto gadu Valdemārpils vasaru sāk ar Pludmales svētkiem, kas aizrauj sporta cienītājus no malu malām. Dažādas aktivitātes un pasākumi visas dienas garumā! Darbosies kafejnīca un pludmales bārs! Vairāk par pludmales svētkiem noskaidro Talsu novada oficiālajā mājaslapā. Ieplāno šo datumu, un brauc ciemos uz Valdemārpili!

 

Pirmsjāņu Pastaigu Tirgus Mežaparkā — Latvijas ražotāju, dizaineru un amatnieku tirgus

Jāņu siers, svētku apģērbs, skaisti trauki galdam — apmeklējot Pirmsjāņu Pastaigu Tirgu, tu noteikti būsi gatavs skaistiem Jāņiem! Mežaparks ieskandinās pirmās Jāņu dziesmas, apmeklētāji varēs uzdziedāt un iemēģināt līgo deju soli! Nāc pastaigāties vai paķer velosipēdu, skrituļslidas vai skrituļdēli un atdzīvini sestdienu, baudot Mežaparka dabu un infrastruktūru! Tirgus savus vārtus vērs jau 12.00!

 

X Mazpilsētu un lauku koru konkurss

No plkst. 12.00 Mazsalacas Kultūras centrā norisināsies X Mazpilsētu un lauku koru konkurss, godinot kādreizējā Mazsalacas novada koru darba aizsācēja un profesionālās meistarības kaldinātāja, Sēļu pagastā dzimušā Cimzes skolotāju semināra absolventa Pētera Hincenberga piemiņu. Konkursa mērķis ir veicināt Latvijas koru kvalitatīvu māksliniecisko attīstību un darbības procesu nepārtrauktību.

Tirdziņš GARDU MUTI 2024

Valmierā, Valmiermuižas tirdziņā varēs sastapt dažnedažādus tirgotājus no malu malām, kuri būs līdzi atveduši gan vasarīgus gardumus, sātīgu maizi, sieru, gaļu un dzērienus visām gaumēm, gan skaistas rotas, apģērbus un amatnieku darinājumus. Valmiermuižas alus darītavas meistari svinībām par godu būs sagādājuši dažādus brūvējumus. Laiskojoties parkā varēs ieturēt maltīti un baudīt gardas uzkodas, izzināt tradicionālos rituālus meistarnīcās, kā arī baudīt lustīgu koncertu!

 

Koncerts” Fontaines D.C.”

Skaļākā un karstākā šī brīža postpanka, indī un vienkārši viena no labākajām koncertu grupām –  Fontaines D.C! Savu pirmo turneju viņi organizēja jau 2017. gadā pēc pirmā debijas singla “Hurricane Laughter” izdošanas. Viņu reputācija un popularitāte pēc tā ātri pieauga. Nākamajā gadā tika izdoti nākamie singli un tie visi tika iekļauti grupas debijas albumā 2019. gadā “Dogrel”, kas izpelnījās mūzikas kritiķu atzinību un saņēma Mercury balvas nomināciju. Koncerts norisināsies Palladium Riga arēnā plkst. 20.00.

 

 

 

16.jūnijs

 

Radošā nometne Bulgārijā

Nometne Bulgārijā būs aizraujošs 10 dienu piedzīvojums ikvienam, kas dosies mums līdzi, jo šī būs noteikti ļoti aktīva un radošā nometne. ekskursijas uz akvaparku un uz galvaspilsētu, nometnes programmā būs aktiermākslas nodarbības, deju nodarbības, videoklipu filmēšana un daudz interesantu un jautru pasākumu. Nometne norisināsies no 16. – 26.jūnijam 11.novembra krastmalā, Rīgā!

 

“Saldējumu & kārumu” festivāls Mežaparkā

“Saldējumu & kārumu” festivāls Mežaparkā ir grandiozs pasākums, kas  nodrošinās košu atmosfēru, ko piepildīs salds svaigi gatavota saldējuma un citu gardumu aromāts, vilinošs amatnieku izstrādājumu skats un latviešu kultūras vēsturiskā tirdzniecības ainava. Apmeklētāji varēs baudīt plašu vietējo amatnieku darinājumu klāstu un dažādus saldējumus! Festivāla sākums paredzēts jau plkst. 10.00!