Vasara paskrējusi tikpat kā nemanot, un ir pienākusi jau pēdējā vasaras nedēļa. Šonedēļ gaidāmi dažādi mūzikas un pat ēdienu festivāli, kā arī, aizvadot saulīti, un sagaidot rudeni, norisināsies arī dažādi tradicionāli pasākumi. Aicinām apmeklēt pasākums, uzlādēties tā, lai pietiek visai ziemai, un galvenokārt, visiem, kam iestāsies jaunais mācību gads – lai pietiek spēka un enerģijas!

 

Šīs nedēļas izceltākais pasākums

Mantru Festivāls

Dodies uz ”Bhakti Marga Latvia”, Reinmuižās, Katkalnā un izbaudi senās mantru vibrācijas, kuras atgriež mūs patiesajā mīlestības un svētlaimes stāvoklī, lai kopā varētu sajust saikni ar patieso Es, rast spēku jaunajam mācību gadam, kā arī piepildīt savu dzīvi ar vēl lielāku labklājību un svētību.  Visu dienu mūsu Bhakti Margas tradīcijas muzikanti dziedās dažādus bhadžanus un mantras, un plkst. 14:00 ar savu uzstāšanos mūs iepriecinās īpašais viesis Aleksandrs Kazakovs. Vakaru noslēgs Mantru Disko, kas garantēti īpaši patiks it visiem! Visas dienas garumā, pasākuma laikā, darbosies kafejnīca.

Festivālā nav ieejas maksas, bet apmeklētāji ir aicināti atstāt ziedojumus enerģijas apmaiņai.

23.augusts

 

LABDARĪBAS KONCERTS “Ar mūziku pret vētru”

Koncertā tiks vākti ziedojumi vētrā cietušās Jaunpils pils, Jaunpils baznīcas un mājsaimniecību atjaunošanai! No plkst. 19:00 aicināti ir visi atbalstītāji un visi līdzcilvēki uz grandiozu labdarības koncertu Jaunpils pils laukumā “AR MŪZIKU PRET VĒTRU”.

 

Parfimērijas meistarklase

Jūrmalā, restorānā ”Laivas” parfimērijas meistarklase Valērija Morozova pavadībā. Meistarklases sākums plkst. 17:00. Valērijs ir parfimērs un psihologs, kas izgājis privātu apmācību parfimērijas rūpnīcās Grasē un viedo aromātus jau 10 gadus.  Šis ir pasākums, kas sniedz ne tikai daudz informācijas par parfimēriju, bet arī ir interesants un radošs process, kura rezultātā visi aiziet ar unikālu smaržu flakonu.

 

Leģendārie hiti ar Simfonisko orķestri «Universe Orchestra» un filmu mūzika

Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā, ar sākumu plkst. 19:30, koncertprogramma ar vislabākajiem un miljons klausītāju iecienītākajiem hītiem, kas kļuvuši par pasaules mūzikas šedevriem. Skanēs unikālas aranžijas mūsdienīgā stilā un melodijas ļaus klausītajiem baudīt spilgtas un neaizmirstamas emocijas.

 

Džeza vakars ar Denisu Paškeviču un Neff Irizarry

KASDĀRZĀ vasaras terasē, plkst. 20:00 uzstāsies viens no vadošajiem latviešu džeza mūziķiem – saksofonists Deniss Paškevičs kopā ar puertorikāņu izcelsmes ģitāristu Neff Irizarry no ASV. Mūziķi arī stāstīs par savam gaitām džeza pasaulē un to kā mūzika ir devusi viņiem iespēju būt draugiem , ceļot un satikt milzumdaudz dažādu dzīves situaciju savā ceļā.

 

Bending line trio – Jazz Jam Session

Džeza vakars kopā ar grupu, kurā apvienojušās trīs valstis – Spānija, Lietuva un Amerika.  Līdzās grupas dalībnieku oriģinālkompozīcijām tiks atskaņoti populāru džeza standartu aranžējumi, atspoguļojot trio muzikālā ceļa evolūciju. Koncerts norisināsies M/Darbnīcā, Rīgā ar sākumu plkst. 21:00.

 

24.augusts

 

FIESTA DE MARIA

Par godu Marijas Naumovas jubilejai, Brīvdabas koncertzālē ”Mītava”, Jelgavā, ar sākumu no plkst. 19:00, norisināsies koncerts latīņamerikas ritmos. Programmā paredzētas kubiešu, argentīniešu un meksikāņu stila melodijas, kas piešķirs koncertam pavisam savādāku atmosfēru no pierastā. Marijai uz skatuves pievienosies mūziķu komanda no Latvijas, Francijas, Brazīlijas un Čīles. 25.augustā koncerts norisināsies arī Liepājā, koncertzālē ”Pūt, vējiņi!”.

 

Festivāls “Muzikālais augusts Daugavpilī 2023”.

Plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē, Daugavpilī, uzstāsies pasaulslavenais franču pianists Filips Džusiano ar koncertprogrammu “Šopēna slaveno deju virpulī”. Plkst. 19.30 ar poētisku koncertu uztāsies aktrise Čulpana Hamatova un pianists Andrejs Osokins.

 

VASARAS VAKARA KAMERMŪZIKA

Koncerta viesiem tiks piedāvata jauna “Vasaras Vakara Kamermūzikas” muzikālā pieredze, tā būs baudāma Lielajā izstāžu zālē, Rīgā. Saskaņā ar četru vakaru muzikāli atšķirīgo piedāvājumu, tajā būs eksponēti mākslas darbi, kas tapuši sākot no 19. gadsimta līdz pat šodienai – mūsdienīgas atsauces uz grezno baroku, klasisko un industriālo romantismu. Koncerta sākums plkst. 20:00.

 

Experimental Trio koncerts

Hipnotizējošs muzikālais ceļojums kopā ar unikālo Evijas Vēberes, Ivara Arutyunyana un Kārļa Auziņa trio! Šī trio meistarība pārsniedz ierastās robežas, jo viņi nevainojami apvieno introspektīvus, meditatīvus skanējumus ar ekspresīvām un novatoriskām muzikālām izpausmēm, apvienojot akustisko un elektronisko mūzikas pasauli. Koncerta sākums plkst. 21:00 , M/Darbnīcā, Rīgā.

 

25.augusts

 

Swash x AOK Endless Summer Festival

Festivāls elektroniskās mūzikas cienītājiem, kas solās būt aizraujošs un pieredzes pārpildīts pasākums. Gaidāmi daudz dažādu mākslinieku, kas uzstājušies arī pasaules slavenos festivālos kā Sonus, Sonar, Tomorrowland, Awakenings, Time Warp, OFF Week Barcelona. Festivāls norisināsies Andrejostas kvartālā, Rīgā un norisināsies divu dienu garumā.

 

26.augusts

 

Kaspars Zemītis & ImKa. Simfoniska saruna

Koncertzālē ”Pūt, vējiņi!”, Liepājā norisināsies koncerts ar Kaspara Zemīša orģinālmūziku, kā arī ir gaidāms jaundarba ”Gadalaiki” pirmatskaņojums un tautā iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas: ”Viņi dejoja vienu vasaru”, ”Akāciju palags”, ”Dūdieviņš”, un citas. Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar ģitāristu un komponistu Kasparu Zemīti, kā arī dziedātājiem – Renāru Kauperu, Daumantu Kalniņu un Elzu Rozentāli, sastapsies simfoniskā sarunā ar vienu no izcilākajiem latviešu komponistiem – Imantu Kalniņu. Koncerta sākums plkst. 19:00.

 

Senā uguns nakts pie Baltijas jūras

Liepājā, Staldzenes stāvkrastā, ikvienam interesantam ir iespēja piedalīties maģiskā pasākumā Baltijas Jūras krastā! Augusta beigās ugunskuri tiek aizdegti, lai parādītu piejūras tautas vienotību un atgādinātu par mūsu vēsturi un kultūras mantojumu. Tiek dota zīme par to, ka mēs rūpējamies par jūru un dabu, un gadu tūkstošiem pastāvējusī saikne ar jūru nav zudusi. Ugunis tiek aizdegtas arī par tiem, kas uz mūžiem palikuši jūras klēpī.

 

Vasaras noslēguma zaļumballe

No plkst. 22:00 – 02:00 Ramatas pagasta estrādē norisināsies vasaras noslēguma zaļumballe ar grupu ”Trešās brigādes amulets”. Pēdējais brīdis, kad kārtīgi izdejoties ar ģimeni un draugiem vasaras smaržīgajā naktī!

 

Zirgu un dabas izrāde «Kumeļu rotaļas»

Ik gadu pēdējā augusta sestdienā, zirgu sēta ”Klajumi” dāvina sabiedrībai Zirgu un dabas izrādi “Kumeļu rotaļas”. Programmā paredzēta zirgu parāde un dejas, figurālās jāšanas priekšnesumi, voltizēšana uz zirga, šķēršļu pārvarēšanas demonstrējumi, teātris, kā arī Sēlijas kulinārā mantojuma meistarklase šefpavāra Tomasa Godiņa vadībā. Pasākumā jāšana ar zirgu un pajūgā norisināsies bez maksas. Izrādes sākums plkst. 15:00.

 

Senās uguns nakts Kolkā

Arī Kolkā, kā katru gadu norisināsies Senās uguns iedegšana jūras krastā. Pasākumā paredzēts arī lāpu gājiens un uguns priekšnesumi. Par vakara muzikālo noskaņu rūpēsies DJ Ilmars Tamanis, kā arī darbosies kokteiļbārs ”Divjūriņas”.

 

Mūzikas festivāls LIELAIS BLIEZIENS

Uz vienas skatuves, 19 stundu garumā estrādi, satricinās visiem zināmi hīti no virknes pazīstamu mūziķu, kas vienaldzīgu neatstās nevienu. Pēc plkst. 15:00 sāksies latvijā pazīstamu un mīlētu mākslinieku,grupu uzstāšanās,kas ar īsām pauzēm kurās jūs izklaidēs DJ Roberts lejasmeijers turpināsies līdz rītam. Festivāls norisināsies Valmieras estrādē, ar sākumu no plkst. 10:00.

 

Kauguru svētki

Apmeklētāji aicināti baudīt Jūrmalas radošo kolektīvu priekšnesumus, apmeklēt amatnieku un mājražotāju tirdziņu, vērot ielu motociklistu, BMX sportistu un breika dejotāju šovu, kā arī piedalīties sportiskās aktivitātēs un meistarklasēs. Uz lielās svētku skatuves kāps labi zināmi mūziķi. Svētki noslēgsies ar iespaidīgu lāzeru šovu Kauguru debesīs.

 

Ezīšfests 2023

Tallinas ielas kvartālu Rīgā pieskandinās vasaras noslēguma festivāls “Ezīšfests 2023” ar dziesmām, dejām, dažādām aktivitātēm un izklaidēm radošā gaisotnē līdz pat saullēktam. Uz sešām festivāla skatuvēm kāps dažādu paaudžu grupas un mūziķi: “Pērkons”, “Inokentijs Mārpls”, Prusax, “Krata”, “PND”, Zeļģis, “Čipsis un Dullais”, Vēbere un Arutjunjans, Elizabete Balčus, “Gapoljeri”, Diona, “Grupa Jānis”.

 

Ara Malikian – World tour 2023

Mākslinieks skatītājus vedīs cauri dažādiem mūzikas stiliem, jo ar savu eklektisko repertuāru pazīstamais mūziķis savā repertuārā iekļāvis visdažādāko mūziķu darbu aranžējumus – sākot no Deivija Bovija līdz Johanam Sebastianam Baham un «Led Zeppelin», no Bjorkas līdz Paganīni. Koncerts norisināsies Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā, ar sākumu plkst. 19:00.

 

27.augusts

 

Reiņa Jaunā un Ernas Daugavietes koncerts

Ar sākumu plkst. 16:00, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā ar koncertprogrammu ”Vārdi. Klejā” skatītājus priecēs latviešu ģitāras virtuozs Reinis Jaunais un čelliste Erna Daugaviete. Mākslinieki koncertā, galvenokārt, izpildīs dziesmas no mūziķu nupat iznākušā albuma ”Vārdi”, kā arī no nesen Latvijas Radio pirmajā studijā ieskaņotā instrumentālās mūzikas ieraksta ”Klejā”. Kompozīcijas tapušas, iedvesmojoties no klejojumu piedzīvojumiem tuvās un tālās zemēs.

 

Riga Stand Up Jūrmalā ”Summer hits” koncerts

Skaistajā Cafe Summertime vasaras zālē, Rīgā, ar lielisku skatu uz jūru, viesi varēs baudīt ne tikai atspirdzinošus dzērienus un gardas maltītes, bet arī izcilu Stand Up komēdiju. Uzstāsies Antons Geramisovs, Aleksandrs Margolins, Deniss Ivanovs un citi! Koncerta sākums plkst. 18:00.

 

28.augusts

 

Augu valsts ēdiena svētki “AUGam”

Vērienīgākajos vegāniskā ēdiena svētkos apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt daudzveidīgo un pārsteidzošo augu valsts virtuvi unikālā atmosfērā, kas ir pilna ne tikai ar salātiem un saldējumiem, bet arī ar burgeriem, ātrajām uzkodām, sojšliku un citiem gardumiem. Starp pasākuma dalībniekiem varēs satikt 2 Eat, Nirvana Raw, Vegstop, Nata Cafe, Lifetree Cheese, Bliss Gelato, Zaļā Maize un citus.

 

29.augusts

 

Festivāls Artissimo

Šajā dienā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā skatītājus priecēs senās mūzikas ansamblis Barrocade (Izraēla) un Andres Mustonen. Programmā paredzēti Baha, Hendeļa, Vivaldi un Pērsela skaņdarbi. Festivāla sākums no plkst. 19:00.

 

30.augusts

 

Hip hopa vakars ar I MEAN LOVE

Viens no Latvijas unikālākajiem reperiem, kurš izceļas ar savu oriģinālo skanējumu. Jautājot par skatuves vārda I MEAN LOVE nozīmi, mūziķis paskaidro: “Tas ir būtības veids. I MEAN LOVE ir šis viss ceļš, ko ejam! Viss, ko mēs atstājam aiz sevis. Viss, kas mums atgādina, ka mēs nekad nedrīkstam atmest ar roku saviem mērķiem un sapņiem. Viss, kas parāda – KAS ESMU ES, KAS ESI TU, KAS ESAM MĒS!” Koncerts norisināsies ”KasDārzā” vasaras terasē, Rīgā, ar sākumu plkst. 20:00.

 

 

31.augusts

 

Festivāls “Muzikālais augusts Daugavpilī 2023”.

Plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē, Daugavpilī – festivāla noslēgumā – slavenā franču baroka komponista, baletoperas žanra radītāja Žana Batista Lullī pēdējā pabeigtā opera “Acis et Galatee” baroka operteātra “Collegium Musicum Riga” izpildījumā. Aicināts ir ikviens kultūras cienītājs, lai ar pilnu jaudu noslēgtu šīs vasaras sezonu!