Jau gandrīz vesalu mēnesi ir jaunais 2019. gads, bet kādas ir 2018. gada visapmeklētākās pilsētas? Jaunam gadam sākoties cilvēki ir ļoti apņēmīgi, uzstāda jaunus mērķus, plānus un izaicinājumus. Aizritot vecajam gadam mēs vienmēr ceram, ka nākošais būs vēl krāšņāks, piedzīvojumiem bagātāks, būs jaunas aizraujošas pieredzes. Tomēr iepriekšējo gadu nevajadzētu “norakstīt”, galu galā šis gads, viss piedzīvotais un uzkrātais noveda pie jaunā, kura laikā daudz ieguvi, kas noteikti noderēs arī nākotenei.

 

Piemēram, 2018. gada tūristi visvairāk apmeklēto pilsētu saraksts noteikti dos labumu cilvēkiem, kuri plāno ceļot 2019. gadā. Pamatojoties uz MasterCard World Tourism Index 2018, mēs ne tikai iepazīstināsim jūs ar desmit lielākajiem galamērķiem, bet mēs arī pastāstīsim, kā šajās pilsētas piesaista tūristus.

10. Antālija, Turcija

lēti lidojumi uz antāliju

Desmitajā vietā ir Antālija, ļoti populārs turku kūrorts latviešiem. Izrādās, ka šo pilsētu un tās apkārtni izvēlas daudzi tūristi no dažādām pasaules daļām. Statistika rāda, ka 2018. gadā Antaliju apmeklēja vairāk nekā 11,27 miljonus cilvēku, ārvalstu tūristi.

Antālija atrodās Vidusjūras un lepojas ar skaistām pludmalēm. Šeit ir aptuveni 300 saulainas dienas gadā, tāpēc peldsezona Antaljas reģionā ilgst no aprīļa beigām līdz novembrim. Un tas vēl nav viss: Antālija ir pilna ar lieliskām viesnīcām, luksusa iepirkšanās centriem, moderniem klubiem, restorāniem un kafejnīcām. Tieši tāpēc tā ir pilsēta, kur var doties uz baudīt relaksējošu atpūtu pie jūras vai viesnīcas pie baseina.

 

9. Tokija, Japāna

lēti lidojumi uz tokiju

Antālija ir pilsēta, kuru apmeklēja liels skaits ceļotāju no Latvijas. Tikmēr Japānas galvaspilsēta Tokija joprojām ir lielisks eksotikais virziens. Tomēr globālā mērogā šī pilsēta ir ļoti populāra tūristu vidū – statistika rāda, ka 2018. gadā Tokiju apmeklēja 12,12 miljonus ceļotāju no visas pasaules.

Spīdošie debesskrāpji, rosīgas ielas, lodes ātruma vilcieni, tehnoloģiskās inovācijas – Tokija ir neticami moderna pilsēta. Tomēr tai ir daudz gadsimtu veci tempļi, vecs arhitektūras mantojums. Tokija pat lepojas ar lielisku imperatora pili. Šie interesantie kontrasti vilina ceļotājus. Aizrauj arī japāņu kultūra un tradicionālie resorāni un protams, pavasara romantiskie sakura ziedi. Ceļojums uz Tokiju tiešām būs sajūtu bagāts.

 

8. Stambula, Turcija

lēti lidojumi uz stambulu

Vēl viena turku pilsēta Stambula ir astotajā vietā. 2018. gadā to apmeklēja pat 12,8 miljoni ceļotāju no visas pasaules. Atšķirībā no Antālijas, kur lielākā daļa ceļotāju ceļo, lai izbaudītu augstas klases viesnīcas un jūrmalu, Stambula ir ekskursiju pilsēta. Ir daudz vēsturisku vērtību ēku, piemēram, 17. gadsimta Zilā mošeja, bizantiešu arhitektu amatieris, grezns XV gadsimtā. Tika uzcelta Topkapi pils, Bazilikas cisterna zem pilsētas un citi. Un, kur austrumu tirgi, burvīgie restorāni, arābu hammami, vecās pilsētas, vecās ielas, romantiskā Bosfora piekraste un rietumu iepirkšanās centri, mūsdienās vēl nav atrastas. Interesantas lietas Stambulā nav grūti atrast.

 

7. Kualalumpura, Malaizija

lēti lidojumi uz kualalumpuru

Dienvidaustrumāzijā Malaizijā ir valsts, kas izceļas no citām reģiona valstīm. Šeit ir pārsteidzoša mūsdienu un daudzkultūru kultūras harmonija. Un kur dabas skaistums ir: džungļi, balto smilšu pludmales, smaragda līči, zaļie kalni un tējas plantācijas. Lielākā daļa ceļotāju, kuri nolemj apmeklēt Malaiziju, sāk savu braucienu no šīs valsts galvaspilsētas Kualalumpuras ar lielāko lidostu valstī.

Kualalumpura ir lielākā Malaizijas pilsēta, valsts ekonomikas un kultūras centrs. Ir daudz zaļo parku un lielisku debesskrāpju, no kuriem slavenākie ir Petrono torņi. Tie ir debesskrāpju dvīņi, kas pašlaik ir visaugstākie pasaulē. Kualalumpurā ir daudz interesantu muzeju un galeriju, kā arī Karaliskā pils, kurā atrodas valsts sultāns. Malaizijas galvaspilsēta 2018. gadā apmeklēja vairāk nekā 13,53 miljonus tūristu.

 

6. Ņujorka, ASV

lēti lidojumi uz ņujorku

Sestajā vietā sarakstā Ņujorka, kas nekad neguļ. Šo ikonisko ASV pilsētu 2018. gadā apmeklēja 13,67 miljoni cilvēku, ārvalstu tūristi. Mēs nevelti izraudzījām ikonisko Ņujorku: daudzas lieliskas filmas un grāmatas palīdzēja šim pilsētas tēlam. Daudzi mākslas pasākumi, bohēmiskas ballītes, mūsdienīgi biznesa centri, prestiži biroji, veikali, izgaismotas reklāmas, slavenais Centrālais parks, arhitektūras vērtības ēkas, viens no vērtīgākajiem muzejiem pasaulē, Brīvības statuja krastā … Ņujorka – tiešām interesanta pilsēta pievilcīgas aktivitātes var atrast ikviens. Tūristiem šī pilsēta ir ļoti patīkama.

 

5. Singapūra

lēti lidojumi uz singapūru

Moderns, bagāts, kosmopolīts – tā ir Singapūra. Tā ir pilsētvalsts Dienvidaustrumāzijā, ko bieži dēvē par vārti starp Rietumiem un Austrumiem. Singapūras ekonomika balstās uz tūrismu. Nav pārsteidzoši, ka katru gadu šo pilsētu apmeklē vairāk ceļotāju, nekā pastāvīgie iedzīvotāji. Piemēram, 2018. gadā Singapūrā ieradās 14,47 miljoni tūristu. Nu, šeit dzīvo nedaudz vairāk nekā 5,5 miljoni cilvēku.

Augsti debesskrāpji, futūristiskie parki, daudz gaismas – tā ir Singapūra. Tomēr tā ir tikai viena tās puse. Šī pilsēta ir bagāta ar etniskiem laukumiem, piemēram, Mazo Indiju vai ķīniešu kvartālu. Tā piedāvā austrumu kultūru un tradicionālos ēdienus.

 

4. Dubaija, AAE

lēti lidojumi uz dubaiju

Ceturtajā vietā sarakstā ir vēl viena kvēlojoša un moderna pilsēta – Dubaija. Lielākā Apvienoto Arābu Emirātu pilsēta lepojas ar lieliskām tūristu plūsmām. Statistika rāda, ka pagājušā gadā to apmeklēja vairāk nekā 16,66 miljoni ceļotāju.

Kā Dubaija piesaista tūristus? Pirmkārt, tā ir ļoti dinamiska pilsēta ar bagātīgu izklaides un augsta līmeņa pakalpojumiem. Otrkārt, moderno metropoles tempu ir viegli apvienot ar lielisku atpūtu, jo Dubaija lepojas ar patiesi skaistajām smilšainajām pludmalēm, silto jūru un sauli visu gadu. Dubaija ir ne tikai populārākā kūrortu zona AAE, bet arī Tuvajos Austrumos.

 

3. Parīze, Francija

lēti lidojumi uz parīzi

Romantiskā galvaspilsēta Francijā, Parīzē, šogad svin savu trešo vietu, 2018. gadā šo pilsētu apmeklēja 17,95 miljoni tūristu. Lieliska dažādu laikmetu arhitektūra, pasaules klases mākslas kolekcijas, mājīgas kafejnīcas, sēnas upe, ideāla vieta garām pastaigām, bohēmiskais Montmartrs … Vēl neēsat bijuši Parīzē? Iespējams, ka 2019. gadā plānojat ceļot uz šo Francijas pilsētu?

 

2. Londona, Apvienotā Karaliste

lēti lidojumi uz londonu

Otrajā vietā sarakstā ir vēl viena Eiropas pilsēta Londona. Pagājušogad to apmeklēja vairāk nekā 20,42 miljoni tūristu. Varbūt tu biji viens no viņiem?

Londona ir kontrastējoša pilsēta. Viņa fascinē gan ar moderno pusi, gan ar karalisko eleganci. Katrs pilsētas ceturksnis ir ļoti atšķirīgs. Straujš upes krasts, brīnišķīgas gadsimtiem senas ēkas, daudz muzeju un galeriju, lieli parki, mākslas laukumi, ķīniešu kvartāls, kas atgādina Āziju, kvēlojošs ēkas. Londona noteikti ir vieta, kur jāapmeklē.

 

1. Bangkoka, Taizeme

lēti lidojumi un bangkoku

Taizeme ir brīvdienu galamērķis, ko mēs varam droši nosaukt par eksotisko ceļojumu līderi. Cipari arī liecina par to. Saskaņā ar statistiku, Taizemes galvaspilsētu Bangkoku šogad apmeklēja 21,98 miljoni tūristu!

Bangkoka ir pilsēta, kas lepojas gan ar savu lielumu, gan nenogurstošo dzīves tempu. Šeit ir daudz dažādu skaņu, krāsu, smaržu un kontrastu. Milzīgie debesskrāpji, brīnišķīgi budistu tempļi, brīnišķīgi un ļoti dažādi vietējie tirgi, Taizemes arhitektūras meistardarbs tiek uzskatīts par Karalisko pili, varenajiem pilsētas kanāliem.

 

Rakstu sagatavojuši Aza Tours eksperti!