Taizeme viennozīmīgi ir valsts, kas ieņem eksotisko galamērķu topa augšgalu. Kādēļ? Imesls ir pavisam vienkāršs! Taizeme būs izcils galamērķis ne tikai kultūras baudītājiem, bet arī aktīvās atpūtas cienītājiem un mieru alkstošiem ceļotājiem. Šajā valstī gaisa temperatūra visa gada garumā nav zemāka par + 30 ° C, un pat lietus sezonā lietus ir īslaicīgs.

Šoreiz mēs vēlamies jūs iepazīstināt ar Taizemes apskates objektiem, kuru apskatu būtu grēks laist garām! 🙂

Eravano ūdenskritums

eravano ūdenskritums
Lai iepazītu Taizemes dabu, iesakām sākt no Eravanas ūdenskrituma valsts rietumu daļā, tā paša nosaukuma nacionālajā parkā. To ieskauj subtropu meži un kaļķakmens klintis, Eravan ūdenskritums ir īsts dabas brīnums, kas lepojas ar septiņiem soļiem ar kopējo garumu līdz 1,7 km. Ūdens krīt caur bambusa nogāzēm, blīvu tropu veģetāciju, tādējādi atjaunojot ainavu ar jaunām krāsām.

Septītā ūdenskrituma kaskāde ir iespaidīgākā. Tā forma atgādina mītisku trīskāršu hindu ziloni – Eravanu. Tieši šī iemesla dēļ ūdenskritums, kā arī viss nacionālais parks ir nosaukts Eravana vārdā.

Eravan ūdenskritums un tā apkārtne ir īpaši populāra vietējo iedzīvotāju vidū. Šeit viņi kopā ar ģimenēm pavada brīvo laiku, baudot svaigu gaisu un burvīgu dabu. Protams, tūristi, kas apmeklē Taizemes rietumu daļu, arī nelaiž garām ūdenskritumu.

Kaojai nacionālais parks

kaojai dabas parks
Vai Jūs esat kalnu pārgājienu cienītājs ? Ja tā, tad nepalaidiet garām iespēju apmeklēt Khaoai centrālajā Taizemē. Tas ir vecākais nacionālais parks valstī, kas dibināts 1962. gadā. Teritorija aptver Sankamphaengas kalna rietumu daļu. Kalnu grēdām, ielejām, tropu mežiem, zaļajām pļavām, ūdenskritumiem – dabas faniem noteikti būs ko redzēt.

Ksojai nacionālais parks ir otrais lielākais valstī, kuras platība ir 2168 kvadrātkilometri. Nav pārsteidzoši, ka tik liela teritorija var lepoties ne tikai ar kontrastējošu ainavu, bet arī par daudzveidīgām faunām: ziloņiem, gibbiem, varāniem, pērtiķiem, leopardiem, tīģeriem, lūšiem – dzīvības pasaule šeit ir patiešām interesanta. Nacionālais parks atrodas 3 stundas no Bangkokas. Šis parks ir ļoti populārs ceļotāju vidū.

Phang Nga līcis

Phang Nga līcis
Phuketa ir viens no Taizemes populārākajiem kūrortiem. Augsta līmeņa pakalpojumi, komforts, lieliska infrastruktūra, plašas izklaides, kā arī burvīgās baltās smilšu pludmales un palmu ēnas – ideāli piemērotas pludmales brīvdienām. Phang Nga līcis, iespējams, ir Phuketas populārākais tūristu galamērķis, ja jūs apmeklējat šo Taizemes daļu, iesakām apmeklēt. Līča īpašā iezīme ir tirkīza ūdens un kaļķakmens klintis un nelielas saliņas, kas no tās izceļas. Phang Nga ir īsts Taizemes dārgums.

Vai jūs esat Džeimsa Bonda fans? Ja tā, tad tas ir vēl viens iemesls, lai apmeklētu Phang Nga līci. Viena no tās salām ir nosaukta par slaveno slepeno aģentu. Jūs jautājat, kāpēc? Devītā Džeimsa Bonda sērija tika filmēta Phang Nga līcī.

Tham Lot Cave sistēma

tham lot cave thailand

Izdzirdot Taizemes vārdu, daudzi cilvēki vispirms iedomājas par rosīgo Bangkoku un pasakainajām pludmalēm. Nav pārsteidzoši, ka lielākā daļa tūristu apmeklē šīs vietas Taizemē. Tomēr Taizemē ir daudz mazāk tūristu galamērķu, kas nav ne mazāk pievilcīgi ceļotājiem. Viena no šīm vietām ir Tham Lot alu sistēma Taizemes ziemeļos.

Līdz šim vēl nav skaidrs, kāds ir šīs sistēmas garums. Tiek pieņemts, ka alas ir vismaz 2 km garas. Ceļotāju drošībai ir atļauts izpētīt tikai nelielu alu daļu, tomēr tas ir pietiekami, lai apbrīnotu šo brīnišķīgo dabas darbu. Ekskursijas no Tham Lot tiek vadītas pieredzējušu gidu pavadībā. Ceļojums sākas no pazemes upes, un vēlāk, ar īpašu apgaismojumu, varat pastaigāties pa alām, izpētīt stalaktītus un stalagmītus.

Khao Sok nacionālais parks

KHAO SOK nacionālais parks

Pēc ierašanās Taizemes ziemeļos, dodieties uz šīs valsts dienvidiem. Šeit ir viens no skaistākajiem nacionālajiem parkiem valstī – Khao Sok. 739 kvadrātkilometru platība aizsargā patiesi ievērojamu ainavu: tropu mežus, asas klintis, ezeru un kalnu grēdu. Protams, šeit ir daudz eksotisku dzīvnieku sugu, tostarp ziloņi, tīģeri, pērtiķi un citi.

Ceļotāji, kuri sapņo pavadīt dažas dienas parkā, piedāvā dažādas aktivitātes: laivu braucieni pa kristāla ezeru Chololan, putnu vērošanas pārgājieni, džungļu ekskursijas, kanoe braucieni, nakts pārgājieni, izjādes ar ziloņiem. Nu, pēc aktīvās izklaides varat vienkārši atpūsties pie ezera, rezervēt taizemiešu masāžu vai baudīt tradicionālos ēdienus. Nacionālais parks Khao Sok piedāvā saviem viesiem mājīgu salonu, kas atrodas ezera krastā. Tātad katru rītu, tiklīdz jūs pamodīsieties, ceļotāji izbauda nacionālā parka svaigo gaisu un panorāmas skatu uz pasakaino skaistuma un tropu veģetācijas ezeru.

Thi Lo ar ūdenskritumu

thi lo waterfall

Taizeme, tuvu robežojas ar Mjanmu, Umphang savvaļas dabas rezervāta centrā, ir vēl viens aizraujošs dabas brīnums – Thi Lo With Waterfall. Tikšana līdz tam nav ļoti ērta: jums ir jāstaigā apmēram stundas garumā. Iespējams, šī iemesla dēļ Thi Lo nav tik daudz tūristu, kas apmeklē ūdenskritumu. Tomēr tiem, kas ir apņēmušies šo pārbaudījumu, apbur dabiskā maģija.

Labākais laiks, lai apbrīnotu ūdenskritumu, ir mitrā sezona: no augusta līdz oktobrim. Šajā laikā Mae Klong upe pārsvarā ir ūdens, tāpēc ūdenskritums nokrīt no klintīm ar milzīgām šļakatām. Ūdenskrituma augstums ir aptuveni 250 metri un platums 400 metri. Apakšā ir mājīgi baseini, kur var peldēties.

Thi Lo Ūdenskrituma zona ir aprīkota ar kempingu ar visām ērtībām. Jūs varat ne tikai baudīt brīnišķīgo ūdenskritumu, bet arī pastaigāties pa to: tropu mežus ieskauj daži mazliet mazāki, bet ne mazāk aizraujoši ūdenskritumi.

Angthong nacionālais parks

angthong thailand

Kā jau esat redzējuši, Taizemes daba ir ļoti daudzveidīga: no alu labirintiem līdz lietus mežiem, no smilšu krasta līdz kalnu masīviem. Bet tas vēl nav viss: jautrība arī atrodas zem ūdens. Angthong nacionālais parks ir Siam līča teritorijā, kurā tiek aizsargātas zemūdens floras un faunas, kā arī 42 nelielas kaļķakmens salas.

Nav pārsteidzoši, ka Angthong National Park ir ļoti populārs niršanas cienītājiem. Koraļļu rifi, daudz daudzkrāsainu zivju – šeit ir, ko redzēt. Tomēr, plānojot uzturēšanos šajā parkā, iesakām ne tikai nirt, bet arī iznomāt kajakus. Saskaņā ar līci redzēsiet patiesi daudzsološus attēlus.

 

Rakstu sagatavojuši Aza Tours eksperti!

Pieejamie ceļojumi no Aza Tours