Protams, ceļojums uz Apvienotās karalistes galvaspilsētu Londonu nav iedomājams bez tās ievērojamāko vietu apskates, piemēram, Big Ben pulksteņa, Bekingemas pils, London Eye, tomēr, ja vēlies izvairīties no tūristu pūļiem un atklāt neticami skaistas vietas, kuras ir par brīvu un par kurām neraksta (vai raksta reti) tūrisma ceļvežos, tad šis raksts ir domāts Tev!

Sky Garden jeb Debesu dārzs

Sky Garden ir publisks dārzs pašā Londonas sirdī, kas stiepjas 37 stāvu augustumā un no tā paverās fantastisks 360 grādu skats uz Londonu no putna lidojuma. Sky Garden atrodas pretrunīgi vērtētajā ‘Walkie Talkie’ augstceltnē (20 Fenchurch  Street). Ēkai tāds nosaukums neoficiāli ir dots pavisam vienkārša iemesla dēļ – tā pārsteidzoši līdzinās rācijai. Sākotnēji tika plānots, ka Walkie Talkie sasniegs 220 metru augstumu, tomēr aiz bažām, ka tas aizēnos Svētā Paula Katedrāli, tā garums tika samazināts līdz 160 metriem un tas šobrīd ieņem godpilno 12. vietu starp augstākajām Londonas celtnēm. Sky Garden apskatei ir jāpiesakās laicīgi, jo interese apskatīt Londonu no putna lidojuma ir milzīga, savukārt vietu skaits – ierobežots (piesaki savu bezmaksas apmeklējumu šeit). 35.stāvā Tevi sagaidīs ne tikai visaptverošs zaļums un fantastisks skats uz pilsētu, bet arī iespēja nobaudīt pusdienas vairāk kā 200 metru augstumā (kokteiļi Tavu maciņu patukšos vidēji par 12Eur, pusdienu piedāvājums – vidēji 25Eur).

Adrese: 20 Fenchurch  Street

Ieejas maksa: par brīvu (iepriekš jāreģistrējas šeit)

Mājaslapa: https://skygarden.london

Sky Garden Londona

walkie-talkie-londona

city-london-night

Tate Modern

Tate Modern ir mūsdienu modernās mākslas galerija, kas izveidota 2000.gadā kādreizējās hidroelektrostacijas vietā. Mākslas galerijā ir apskatāmi mākslas darbi no 1900.gada līdz pat mūsdienām, ievērojamākie no tiem – Pablo Picasso ‘The Three Dancers’, latviešu izcelsmes mākslinieka Marka Rotko ‘The Seagram Murals, popārta pārstāvja Endija Vorhola ‘Marilyn Diptych’, Salvadora Dalī ‘Mountain Lake’ un citi. Mākslas galerija ir izvietota 0., 2,, 3. un 4.stāvā un mākslas galerijā apskatāmi darbi no 300 māksliniekiem, kas pārstāv 57 pasaules valstis.

Tate modern mākslas galerijā regulāri mainās ekspozīcijas, notiek dažādi pasākumi, kā arī no galerijas paverās fantastisks skats uz Londonu – ikviens interesents par brīvu var doties līdz pat 11. ēkas stāvam  un baudīt elpu aizraujošu skatu uz Anglijas galvaspilsētu, vai arī vakariņot Tate Modern resorānā, no kura, starp citu, arī paverās lielisks skats uz pilsētu!

Adrese: Bankside, London SE1 9TG

Ieejas maksa: daļa ekspozīciju – bezmaksas

Mājaslapa: http://www.tate.org.uk/

tate modern

tate modern

tate modern

tate-modern-london

Little Venice

Little Venice jeb Mazajā Venēcijā valda īpaša atmosfēra – neskatoties uz to, ka tā atrodas netālu no centrālās Londonas, to caurvij idillisks miers.

Ko apskatīt Little Venice?

  • Dodies izbraucienā no Little Venice uz pasaulsslaveno Camden market, kur iespējams nobaudīt tā saukto streetfood, kā arī iegādāties dažādus antikvārus labumus (plates, grāmatas, gleznas u.c.);
  • Baudi romantisko Little Venice gaisotni, dodoties pastaigā gar kanālu;
  • Apmeklē teātra izrādi Canal Café Theatre vai Puppet Theatre Barge. Starp citu, Puppet Theatre Barge ir ievērības cienīgs ar to, ka tas atrodas uz kuģīša;
  • Sporta mīļotājiem noteikti jāapmeklē Lord’s Cricket Ground , kur iespējams ne tikai klātienē vērot kriketa spēles, bet arī doties tūrē pa stadionu, iepazīstoties ar kriketa vēsturi un tuvāk apskatot pašu stadionu.

 

Adrese: Little Venice, London, W9 2PF (netālu no Paddington station)

Ieejas maksa: bezmaksas

84f578c494b2d36972498d1c7d5ab7c6

little-venice-in-london

little venice london

 

St.Dunstan in the east

St.Dunstan in the East pareizticīgo baznīca tika celta ap 1100 gadu un daļēji nopostīta Otrā pasaules kara laikā. Neskatoties uz tās traģisko likteni, 1971.gadā nopostītās baznīcas vietā tika atvērts publiskais dārzs, kurā vēl arvien iespējams apskatīt gotiskajā stilā celtās St.Dunstan baznīcas drupas.

Adrese: St Dunstan’s Hill, London, EC3R 5DD (starp Tower of London un The Monument)

Ieejas maksa: bezmaksas

89187-640x360-st-dunstan-1-640

201792708337380d002be883918bd41b

londona

One New Change jumta terase

Iepirkšanās centra One New Change jumtu rotā burvīga terase, kas ir atvēra ikvienam. Jumta terasē iespējams ieturēt gardas pusdienas uz jumta esošajā restorānā, malkot kokteiļus kokteiļu bārā, kā arī izbaudīt skatu uz Londonu no putna lidojuma. Starp citu, no jumta terases paverās fantastisks skats uz blakus esošo Svētā Paula katedrāli!

Adrese: St Dunstan’s Hill, London, EC3R 5DD (starp Tower of London un The Monument)

Ieejas maksa: bezmaksas

10806758876_d18c686701_b

jumta terase londona