Boloņa ir Emīlijas-Romanjas reģiona galvaspilsēta Itālijas ziemeļos. Tā atrodas starp Florenci un Venēciju un ir viegli sasniedzama ar vilcienu.

Daudzi apmeklētāji uzskata, ka Boloņa ir viena no Itālijas pievilcīgākajām pilsētām. Boloņas galvenās rūpniecības nozares ir makaronu un desu ražošana, tāpēc, esot šeit, noteikti nobaudiet kādu no tām. 

Līdztekus Boloņas tūrisma objektu apskatei veltiet laiku pilsētas unikālā rakstura iepazīšanai – pastaigājieties pa garajām arkādēm, aplūkojiet elegantos vecos veikalus, apbrīnojiet arhitektūras dīvainības un interesantos ķieģeļu mūrus, kā arī baudiet atpūtu kādā no kafejnīcām.

Lielākā daļa populāru apskates objektu atrodas pastaigas attālumā no Piazza Maggiore, un arkādes ieliņas padara pastaigas Boloņā patīkamas jebkuros laika apstākļos. 

Atrodiet labākos pilsētas tūrisma apskates punktus, izmantojot mūsu sarakstu!

Piazza Maggiore 

Piazza Maggiore 

Boloņas centrālais laukums Piazza Maggiore atrodas pašā pilsētas centrā un ir nozīmīga vēsturiska vieta. Šajā laukumā atrodas daudzas nozīmīgas ēkas, tostarp Pallazo d’Accursio, Palazzo del Podesta, Basilica di San Petronio un Palazzo Comunale.

Turklāt uz ziemeļrietumiem no laukuma atrodas Piazza del Nettuno, kur atrodas slavenā Neptūna strūklaka. Apbrīnojiet fantastisko arhitektūru, apmeklējiet pilis un baziliku vai arī apsēdieties un izbaudiet izsmalcinātu itāļu maltīti kādā no Portici restorāniem.

Laukumā valda fantastiska atmosfēra un noskaņa, un reizēm tajā tiek rādītas brīvdabas filmas un rīkoti koncerti.

Boloņas slīpie torņi

Boloņas slīpie torņi

Kurš gan būtu domājis, ka slavenais slīpais Pizas tornis nav vienīgais slīpais tornis? Boloņā patiesībā ir vairāki slīpi torņi, un viens no tiem ir augstāks par ikonisko Kampaniļu! 

Boloņā ir neskaitāmi daudz torņu, taču divi izteiksmīgākie eksemplāri ir Asinelli un Garisenda. Tie ir divi augsti torņi, kas stāv viens otram blakus un abi nosaukti nozīmīgu Itālijas dzimtu vārdā.

Asinelli ir 97,2 metrus augsts, un tas tika izmantots kā cietums un cietoksnis. Garisendas tornis ir tikai 48 metrus augsts, bet tam ir ļoti pamanāma 3,2 metrus augsta slīpne un pārkare.

Uzkāpiet torņos, no kuriem paveras nepārspējams skats uz Boloņu un iespaidīgām ainavām vairāku kilometru garumā.

San Petronio (Sv. Petronija bazilika)

Sv. Petronija bazilika

Šī milzīgā celtne ir desmitā lielākā baznīca pasaulē, un tā dominē Maggiore laukuma centrā. Baznīcai, kas veltīta Boloņas aizbildnim svētajam Petronijam, ir gotisks dizains, un tā ir ievērojama gan ar savu milzīgo izmēru, gan ar nepabeigto fasādi.

Sākotnēji baznīca tika celta laikā no 1388. līdz 1479. gadam, taču tā nekad netika pilnībā pabeigta, un tās fasāde ir visai dīvaina, jo apakšējā daļā ir krāsaina marmora akmens apmetums, bet augšējā daļa ir kaila un redzams brūns ķieģeļu mūrējums.

Iekštelpās sajūta ir patiesi grandioza – lielās ķieģeļu kolonnas, rotātas ar ornamentiem, šķiet, stiepjas bezgalīgi, un, ejot pa centrālo eju, uzmanību piesaista galvenais altāris.

Svētās Madonas Svētā Lukas baznīca (Santuario di Madonna di San Luca)

Santuario di Madonna di San Luca

Viena no vecākajām baznīcām Boloņā, Madonnas svētnīca, kas pirmo reizi tika uzcelta 1194. gadā, bet pabeigta tikai 1765. gadā. Tā atrodas Monte della Guardia virsotnē, un no tās paveras brīnišķīgs skats uz Boloņas pilsētu.

Galvenā ēka, kas paceļas virs apkārtējās teritorijas, ir centrālā bazilika, un tā ir veidota no oranži rozā materiāla ar zaļiem kupoliem. Tās stils tiek uzskatīts par baroku.

Baznīcas iekšpusē ir daudz fantastisku rotājumu un detalizētu fresku, kurās attēlotas svarīgas reliģiskas ainas. Turklāt šeit atrodas Jaunavas Marijas ikona, ko esot gleznojis evaņģēlists Lūka.

Torre Prendiparte

Torre Prendiparte

Kā minēts iepriekš, viduslaiku Boloņā bija daudz augstu, šauru mūra torņu – tikai daži no tiem ir saglabājušies savā sākotnējā formā un dizainā, un viens no tiem ir Torre Prendiparte. Šis tornis tika uzcelts 12. gadsimtā, un tā augstums ir 59,50 metri.

Torre Prendiparte atrodas Prendipartes laukumā, netālu no diviem slīpajiem torņiem un Maggiore laukuma. Tagad tajā ir ierīkotas naktsmītnes un pieejamas brokastis, kas piedāvā unikālu pieredzi. Torņa līmeņi joprojām ir atvērti, un jūs varat uzkāpt torņa augšdaļā un izpētīt šo krāšņo celtni.

Boloņa ir sena universitātes pilsēta ar grezniem portikuliem un laukumiem, krāšņām vēsturiskām ēkām un viduslaiku centru. Pilsēta ir pazīstama ar savu skaistumu un lielisku virtuvi.