Lai gan Liona ne vienmēr ir iekļauta tūristu maršrutos, tos, kas veltīs laiku pilsētas izpētei, gaida daudzi kultūras dārgumi.

Ar vēsturi, kas aizsākās jau senajos romiešu laikos, Liona ir pelnījusi vietu UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Pilsēta lepojas ar Francijas senākajām senatnes drupām, viduslaiku kvartāliem un krāšņiem renesanses laikmeta namiem.

Pilsētas atmosfēriskie rajoni atspoguļo pilsētas bagāto mantojumu. Quartier Saint-Jean un Colline de la Croix-Rousse rajoniem piemīt burvīgs raksturs, savukārt Presqu’île ir 19. gadsimta elegances paraugs. Šie aizraujošie vēsturiskie kvartāli ir labākās vietas, ko apmeklēt Lionā, lai izbaudītu pilsētas senās pasaules šarmu.

Iepazīstiet pilsētu ar mūsu sarakstu, kurā uzskaitītas vairākas apskates vietas Lionā!

Quartier Saint-Jean un Quartier Saint-Georges (vecpilsēta)

Lionas senatnīgais kvartāls Saint-Jean ir īstā vieta, kur iepazīt vecpilsētas atmosfēru. Šajā viduslaiku kvartālā uz ziemeļiem no katedrāles atrodas šauri bruģēti celiņi un klusie pagalmiņi.

Iepazīšanos sāciet ap Rue du Boeuf un Place Neuve Saint-Jean gleznaino laukumu, kas pilns ar tradicionāliem restorāniem. Pēc tam pastaigājieties pa Rue Saint-Jean un Rue des Trois-Maries gājēju ieliņām. Pa ceļam ir daudz pievilcīgu veikaliņu, ikdienas restorānu un kafejnīcu.

Turpiniet, līdz nonākat pie Hôtel de Gadagne. Šajā 16. gadsimta muižā atrodas divi lieliski muzeji. Lionas Vēstures muzejs (Musée d’Histoire de Lyon), kas ilustrē pilsētas vēsturi – no antīkajiem laikiem caur viduslaikiem un renesansi līdz pat 20. gadsimtam. Marionešu mākslas muzejā (Musée des Arts de La Marionnette) apskatāmas marionetes no visas pasaules.

Musée de la Civilisation Gallo-Romaine

Liona atrodas senās romiešu pilsētas Lugdunum vietā, kas dibināta 43. gadā pirms mūsu ēras un bija Galijas galvaspilsēta. Romiešu civilizācijas muzejā apskatāmi romiešu laikmeta priekšmeti, tostarp vāzes, kapu plāksnes, mozaīkas, statujas, monētas un keramika.

Muzeja eksponātos apskatāmās senlietas ir no izrakumiem uz vietas, kā arī no netālu esošajām romiešu arheoloģiskajām atradnēm Saint-Romain-en-Gal un Vienne.

Kolekcija ir slavena ar savu plašumu un daudzveidību. Izceļama monumentāla Herkula skulptūra, dekoratīvi marmora darbi no senajām pirtīm un krāšņa 100 kvadrātmetru liela grīdas mozaīka, kurā attēloti ar okeānu dievu saistīti tēli.

Muzeja atrašanās vieta ir blakus arheoloģiskajai lokācijai, kurā atrodas senākās drupas Francijā, tostarp divi romiešu teātri. Lielajā teātrī, kas datēts ar 15. gadu pirms mūsu ēras, tika izrādītas traģēdijas un komēdijas. Odéon bija teātris, kurā notika muzikālas izrādes. 

Parc de la Tête d’Or

Pastaigas pa šo skaisto parku ir viena no relaksējošākajām nodarbēm Lionā. Parc de la Tête d’Or ir viens no lielākajiem pilsētas parkiem valstī, un tajā ir daudz ko darīt, tā kā uz vietas ir vairāk nekā 20 000 augu šķirņu.

 

Parkā ir arī zooloģiskais dārzs, kas patīk bērniem, un starptautisks rožu dārzs, kas pavasarī ir patiesi satriecošs.

Bellekūras laukums (Place Bellecour)

Galvenais Presqu’île rajona apskates objekts, kas atrodas starp Sonas un Ronas upēm, Bellekūras laukums ir lielākais gājēju laukums Eiropā. 

Šī laukuma milzīgais izmērs ir padarījis to par ideālu vietu vietējiem festivāliem, brīvdabas koncertiem un īpašiem pasākumiem, un nesenais lielais Velna rats vēl vairāk palielina tā pievilcību. 

Uzmanības vērtas ir arī vairākas skulptūras, tostarp 19. gadsimta skulptūra, kurā attēlots zirgā esošais karalis Luijs XIV. Taču vislielāko gājēju plūsmu rada laukuma tuvums Lionas luksusa iepirkšanās rajonam. Pie Bellekūra laukuma sākas četras galvenās ielas, kas izklātas ar veikaliem.

Traboules

Vieux Lyon un La Croix-Rousse Saône ir unikāla šīs pilsētas arhitektūras iezīme. Traboules ir savdabīgas renesanses laika ejas, no kurām aptuveni 40 ir atvērtas sabiedrībai un atrodas zem ēkām Sonas upes virzienā.

Tie nodrošināja pilsētas zīda strādniekiem tiešu piekļuvi upes krastam, ļaujot ātri un ērti transportēt audumus, kā arī sniedzot patvērumu no dabas stihijām. 

Gandrīz visas šīs ejas ir dzīvojamo māju daļa, tāpēc pa tām ieteicams iet klusu. Vislabāk sākt savu piedzīvojumu ap Quai Fulchiron Rolland un Rue des Trois Maries.

Nav šaubu, ka Liona ir skaista pilsēta, kas tūristiem var daudz ko piedāvāt. Šajā burvīgajā Francijas pilsētā ikviens atradīs ko sev, sākot ar tās satriecošo arhitektūru un beidzot ar aizraujošiem muzejiem.