Nicas skaistumu piešķir 19. gadsimta savrupmājas tās promenādēs un bulvāros, itāļu stilā veidotais pilsētas vecais kvartāls un nelīdzenais dabas reljefs, kas nodrošina neskaitāmus brīnišķīgus skatu punktus.

Mākslinieki vienmēr ir novērtējuši šo ainavu, ko vēl skaistāku padara unikālā gaisma. Tāpēc arī tagad Nica ir viena no labākajām vietām Eiropā, kur apmeklēt mākslas galerijas ar Šagāla un Matisa muzejiem. Pievienojiet izcilu virtuvi, lielisku klimatu un vairāk nekā šķipsniņu Rivjēras glamūra, un jūs iegūsiet ļoti īpašu vietu.

Promenade des Anglais

Ir pastaigas gar jūru, un tad ir des Anglais promenāde, kas ir kas vairāk nekā tikai grandiozs gājēju celiņš pie Vidusjūras. Tā ir neatņemama Nicas pilsētas dzīves sastāvdaļa, jo šī krastmala tika uzbūvēta 1820. gadā.

Februārī šeit notiek jautrā Nicas karnevāla gājieni, bet pārējā gada laikā visas dienas garumā pa to pārvietojas skrējēji, skrituļslidotāju pāri un ģimenes.

Promenāde līkumo septiņu kilometru garumā, un austrumu pusē to ieskauj karaliskas 19. gadsimta pilis. Jūs varat apsēsties uz soliņiem un atrast ēnu zem lapenēm un palmām.

Parc de la Colline du Château

Parkā, kas atrodas šī stāvā kalna virsotnē pilsētas austrumu pusē, paveras viena no lieliskākajām Francijas Rivjēras panorāmām.

No tās paveras skats uz Nicu un Anžas līča (Baie des Anges) debeszilo jūru, un pie šī skata gribēsies apstāties un palikt pēc iespējas ilgāk.

Nicas pilskalns

Nicas pilskalns ir viena no galvenajām šīs pilsētas apskates vietām. Tas sastāv no aizsargmūru drupām, mākslīgā ūdenskrituma un klintī iebūvēta lifta. 

Pils kalns sadala Nicas piejūras daļu divās galvenajās daļās. Viena ir austrumu daļa ar ostu, bet otra ir rietumu daļa ar Nicas vecpilsētu. 

Šajā vietā 4. gadsimtā atradās grieķu apmetne, ko nosauca par Nikaia. Šeit esošais mākslīgais ūdenskritums tika uzbūvēts 19. gadsimta beigās. Tāpat no pilskalna paveras brīnišķīgs skats uz Nicas veco ostu. Nekad nepalaidiet garām šo apskates vietu, kad ciemojaties Nicā!

Cours Saleya tirgus

Nicas vecajā kvartālā atrodas arī šis jaukais ziedu un svaigu produktu tirgus, kas darbojas katru dienu, izņemot pirmdienas, kad to nomaina “blusu” jeb flea tirgus.

Ja atpūšaties Nicas apartamentos, šis tirgus ir kā dāvana no debesīm, jo tajā pārdod svaigus produktus un reģionālos gardumus. Daudzi pārdevēji vilinās jūs ar bezmaksas paraugiem, kas ir efektīvs veids, kā iegūt jūsu uzmanību. 

Visilgāk ir atvērti ziedu stendi, kas paliek atvērti līdz pat 17:30, ilgi pēc tam, kad ēdienu pārdevēji ir sapakojušies. Apsteidziet tūristu steigu un ierodieties tirgū pēc iespējas agrāk.

Parc Forestier Du Mont-Boron

Tā ir plaša teritorija, kalna virsotnē esošs mežs ar plašām piknika vietām, kokiem, vietām vingrošanai un pārgājienu takām.

Šis parks aizņem aptuveni 57 hektārus, un tajā aug Vidusjūras augi, tostarp olīvkoki un Alesso priedes. Ja esat noguris no ikdienas, šis parks var būt labākā vieta, kur kādu laiku pasēdēt un atpūsties. 

Parks un mežs aizvedīs jūs līdz Albanas cietoksnim. Tā ir 16. gadsimta pils, kas ir labi saglabājusies līdz mūsdienām. Tur ir arī 1,5 kilometrus gara taka, ko var izmantot fiziskām aktivitātēm. 

Nica ir viena no skaistākajām Francijas pilsētām. Tai ir kosmopolītiska kultūra, bet tas, ka tās pirmsākumi meklējami 4. gadsimtā, ir padarījis to par vēstures cienītāju centru. Lai gan tā bieži vien atrodas tādu pilsētu kā Parīze un Kannas ēnā, plānojot šeit atvaļinājumu, būs ne mazāk kā baudījums dabā.