Maljorka ir krāšņa Vidusjūras sala ar skaistiem laikapstākļiem, satriecošām ainavām un gardiem ēdieniem. 

Gar gleznaino piekrasti dramatiskās klintis piedāvā satriecošus skatu punktus, un neskartos līčos mirdz kristāldzidri ūdeņi. Atpūtniekus iepriecina arī vēsturiskās pilsētas un burvīgie ciemati, kuros ir tādi tūrisma objekti kā viduslaiku baznīcas, senās pilis un mākslas muzeji. Maljorkas prieks ir kultūras un dabas apvienojums.

Šajā idilliskajā salā ir tik daudz iespēju, tāpēc ir viegli atrast iemeslus, kādēļ palikt uz nedēļu vai ilgāku atvaļinājumu. 

Alkūdijas vecpilsēta

Alcúdia

Alkūdija ir viena no gleznainākajām Maljorkas pilsētām, ko ieskauj zaļojoši priežu meži. Šī brīnišķīgi saglabājusies mūrētā viduslaiku pilsēta ir pazīstama arī ar interesantiem vēstures pieminekļiem, gardu virtuvi un tradicionālajiem festivāliem.

Pilsēta atrodas netālu no jūras, un tā tika nocietināta, lai pasargātu to no viduslaikos bīstamajiem pirātiem. Alkūdijā valda izteikti veclaicīga atmosfēra ar tās līkumotajām viduslaiku ieliņām un iespaidīgajām mājām.

Nozīmīgas baznīcas ir Santa Ana un Sant Jaume, kā arī baroka laikmeta kapela Sant Crist ar 15. gadsimta Kristus attēlu. Alkūdijā ir arī arheoloģiskie objekti, jo pilsēta ir uzcelta senās romiešu apmetnes vietā. Ārpus pilsētas atrodas vairāki interesanti tūrisma objekti. Tiem, kam patīk vērot putnus, La Albufera dabas parks līcī visa gada garumā piesaista vairāk nekā divi simti putnu sugu.

Netālu atrodas populārs piejūras kūrorts Puerto Alcúdia ar smilšainu pludmali, stilīgu piejūras promenādi un restorāniem. Arī piekrastē ap šo rajonu ir daudz neskartu līču ar kristāldzidru ūdeni.

Puerto Portals

puerto portals

Šis krāšņais piejūras kūrorts Maljorkas dienvidrietumu piekrastē ir iecienīts Spānijas karaliskās ģimenes un citu modes tendencēm atbilstošu apmeklētāju galamērķis. Modes cienītāji apmeklē augstas klases restorānus un dizaineru veikalus, kas izvietoti jahtu piestātnes krastmalā. Krāšņās automašīnas – bieži sastopami Ferrari un Porsche – papildina šo ainu, padarot Puerto Portals līdzīgu mazākai Monako Monte Karlo versijai.

Izsmalcinātas maltītes ir iecienīta izklaide. Daudzās kafejnīcās un restorānos ir āra terases, kur baudīt saules gaismu un ainavu. 

Netālu atrodas Maljorkas Marineland, kas ir iecienīta atrakcija ģimenēm ar bērniem. Bērniem patīk rotaļāties ūdens atrakciju parkā, apmeklēt akvārijus un voljēru, kā arī vērot dzīvnieku izstādes – tostarp delfīnu šovus un jūras lauvu vingrinājumus.

Artas vēsturiskā pilsēta (Artà’s Picturesque Historic Town)

ARTAS VĒSTURISKĀ PILSĒTA

Artas vēsturiskā pilsēta ir izvietota ielejā, kurā plaukst mandeļu, olīvu un vīģu dārzi. Patiesībā Artà nosaukums ir atvasināts no arābu valodas vārda “dārzs” (jertan). 

Artā joprojām ir saglabājušās seno vaļņu paliekas, kas, šķiet, dominē pār pilsētu, un daudzas senas kungu mājas, piemēram, Na Batlessa, kurā šodien atrodas pilsētas bibliotēka.

Pilsētā ir arī ar Michelin zvaigznēm apbalvots restorāns Andreu Genestra, kas atrodas uz Carretera de Palma a Manacor, renovētā 15. gadsimta lauku sētā ar skatu uz apkārtni. Restorāns specializējas Terroir virtuvē, kur ēdiens tiek gatavots no īpašumā audzētiem dārzeņiem, garšaugiem, olīvām un kviešiem, kā arī no īpašumā audzētiem cāļiem.

Deija (Deià)

Deija

Šis burvīgais mākslinieku ciemats atrodas kalna nogāzē, ko ieskauj kalni un smaržīgas citrusaugļu plantācijas. Pilsētiņas savdabīgajām mūra mājiņām ir dakstiņu jumti un zaļi slēģi, kas raksturīgi Vidusjūras lauku arhitektūrai.

Slavenais dzejnieks Roberts Greivss novērtēja idillisko vidi un daudzus gadus dzīvoja šajā pilsētā, iedvesmojot arī citus radošus cilvēkus. Mājā Ca N’Alluny, kurā dzīvoja Greivss, tagad ir iekārtots muzejs, kas ir atvērts sabiedrībai. Deija ir brīnišķīga vieta, kur iepazīt un izbaudīt skaisto ainavu.

Pilsēta ir labi pazīstama ar gardu Baleāru virtuvi, un tajā ir vairāki izcili restorāni.

Cala Figuera: Zvejas osta

Cala Figuera

Cala Figuera ir burvīgs zvejnieku ciemats ar nesteidzīgu atmosfēru, kas izvietots gar satriecošu krasta līniju ar tirkīzziliem ūdeņiem. Pilsētiņas baltās mājiņas ir izvietotas ap kalna nogāzi, kas sniedzas līdz krastmalai. 

Agrā rīta stundā piestātnēs ierodas dienas svaigie lomi, kas ir gatavi pārdošanai tirgū un pēc tam tiek gatavoti gardos jūras velšu ēdienos.

Kā jau piekrastes pilsētiņai pienākas, Cala Figuera piedāvā plašu jūras velšu restorānu klāstu, kas piedāvā svaigas vietējās zivis. Gar ostu, gar ūdens malu stiepjas ainavisks pastaigu ceļš, kas tālāk ved augšup klintīs, kur paveras brīnišķīgi skati uz līci.

Maljorka ir lielākā no Baleāru salām un viens no populārākajiem un iecienītākajiem galamērķiem Vidusjūras reģionā – un tam ir pamats.

Maljorka ir pamatoti slavena ar savām skaistajām pludmalēm un laikapstākļiem, taču šajā gleznainajā salā ir daudz kas vairāk, nekā redzams no malas. Pasaulē ir tikai dažas vietas, kas var piedāvāt ceļotājiem tik ievērojamu satriecošu ainavu, neskartas pludmales, aizraujošu kultūras mantojumu un unikālu pieredzi tik kompaktā vietā kā Maljorka.