Viens no visvairāk nenovērtētajiem galamērķiem Spānijā ir Saragosa.  Saragosā ir daudz ko darīt, sākot ar vēsturisku vietu apmeklējumu un beidzot ar Spānijas gardākās virtuves baudīšanu. 

Saragosa atrodas Spānijas ziemeļaustrumos, apmēram pusceļā starp Barselonu un Madridi. Tā ir Aragonas reģiona galvaspilsēta un piektā lielākā pilsēta Spānijā.

Lūk, mūsu izlase ar 5 apskates objektiem, kurus noteikti jāapmeklē Saragosā!

Aljaferijas pils (Palacio de la Aljafería)

Aljaferijas pils

Viens no slavenākajiem Saragosas apskates objektiem ir Aljaferijas pils, kas ir nocietināta islāma pils un viens no labākajiem spāņu-musulmaņu arhitektūras paraugiem Spānijā. 

Tā celta 11. gadsimtā un ir rotāta ar elegantām arābu arkām un sarežģītiem kokgriezumiem. Gadu gaitā tā tika izmantota arī kā katoļu karaļu pils, bet pēc tam kā karaspēka kazarmas. Šodien tajā atrodas Aragonas autonomā reģiona parlamenta mītne, un to var apmeklēt ekskursijā gida pavadībā.

Aragonas Laikmetīgās mākslas un kultūras institūts (IAACC Pablo Serrano)

Aragonas Laikmetīgās mākslas un kultūras institūts

Futūristiskais Aragonas Laikmetīgās mākslas un kultūras institūts (IAACC) ir modernās un laikmetīgās mākslas centrs, kurā apskatāma plaša Aragonas tēlnieka Pablo Serrano (1908-1985) darbu kolekcija. 

Ēku, kurā tas atrodas, 20. gadsimta sākumā projektēja Julio Bravo, taču kopš tā laika tā ir vairākkārt pārveidota. Mūsdienās esošais muzejs tika atklāts 2005. gadā, un tajā apskatāmi arī citu mākslinieku darbi, tostarp Pablo Pikaso, Aleksandra Kaldera un Endija Vorhola darbi.

Akmens klosteris (Monasterio de Piedra)

Akmens klosteris

Šis galamērķis, kas atrodas netālu no pilsētas, apvieno labāko no visām pasaulēm – vēsturi, ēdienu un dabas skatus. 

Apskatiet skaisto kanjonu un ūdenskritumu no vienas no vairākām skatu platformām un apmeklējiet muzeju, kas stāsta par klostera vēsturi un vīna ražošanu.

Neaizmirstiet no apmeklējuma mājās atvest dažus suvenīrus. Ikvienam atradīsies kaut kas, jo klosterī ražo slaveno Aragonas reģiona vīnu un šokolādi!

Bazilikas tornis

Bazilikas tornis

Ja vēlaties baudīt skaistu skatu uz pilsētu un baziliku, ieteicams uzkāpt 90 metrus augstajā tornī. Ar liftu jūs pacelsieties 60 metru augstumā, no kurienes paveras fantastisks skats. 

No šīs vietas jūs varat pakāpties vēl nedaudz augstāk, līdz sasniegsiet augstāko punktu 80 metru augstumā. Šeit jūs stāvēsiet uz šauras plakankalnes, no kuras pavērsies satriecošs skats!

Ņemiet vērā, ka ieeja tornī nav pie galvenās ieejas, tā atrodas upes krastā. Iespējams, jums būs nepieciešams rezervēt biļeti, taču vēl viena iespēja ir apmeklēt tūrisma biroju, kas atrodas pretī bazilikai, viņi arī var palīdzēt jums rezervēt laika intervālu jūsu apmeklējumam. Biļetes maksā 3 eiro vienai personai.

Saragosas vecpilsēta

Saragosas vecpilsēta būtībā ir vieta, kur jūs sāksiet iepazīt pilsētu un kur atradīsiet romiešu pilsētbūvniecības paliekas un vecas viduslaiku ēkas. Maršrutu pa rajona ieliņām var sākt aiz San Juan de Los Panetes baznīcas, lai apskatītu veco romiešu mūri un Torreón de la Zuda, veco musulmaņu cietokšņa torni, kā arī pašreizējo Tūrisma biroju.

Pēc tam varat doties pa Calle Alfonso  līdz nonāksiet San Felipe laukumā, ko ieskauj vairākas renesanses laika pilis un San Felipe baznīca. 

Lai gan Saragosa nebūt nav Spānijas slavenākais apskates galamērķis, tas nenozīmē, ka to vajadzētu atstāt novārtā. Dodieties piedzīvojumā, kas neapšaubāmi būs neaizmirstams un patīkams!