Sicīlija ir lielākā Itālijas sala, tāpēc vietas, ko apmeklēt, ir gandrīz bezgalīgas. Tā ir sena zeme, kas var lepoties ar daudzām interesantām arheoloģiskām vietām, populārām pludmalēm, vairākiem arhipelāgiem un saliņām. 

Turklāt Sicīlija ir pievilcīga visa gada garumā, pateicoties ideālam maigā klimata, vēstures, labas virtuves, rosīgas naktsdzīves un, pirmkārt, siltas atmosfēras apvienojumam. Šeit ir labs ceļojumu ideju avots, ja plānojat atvaļinājumu Sicīlijā.

Eriče

Eriče

Eriče pilsēta atrodas Eriče kalna virsotnē, un no tās paveras skats uz Trapāni pilsētu, kas atrodas zemāk, tāpēc Eriče ir vērts apmeklēt jau tikai tāpēc vien, ka paveras brīnišķīgi skati. 

Šī vēsturiskā pilsēta, uz kuru no Trapāni var nokļūt ar trošu vagoniem, piedāvā Sicīlijas apmeklētājiem arī atpūsties no karstās vasaras saules, jo temperatūra šeit ir vēsa un svaiga visu gadu. Pilsētas galvenās apskates vietas ir divas viduslaiku pilis, no kurām vienu uzcēla arābi, bet otru – briti. Normandiešu pils tika uzcelta senā Venēras tempļa virsotnē.

Dorgas templis Segesta

Dorgas templis Segesta

Segesta atrodas Sicīlijas ziemeļrietumos, un tā bija viena no lielākajām elimiešu – Sicīlijas pamatiedzīvotāju pilsētām. Netālu no senvietas atrodas labi saglabājies Dorgas templis.

Tas celts 5. gadsimtā p. m. ē., un tam ir 6×14 doriešu kolonnas. Vairākas lietas liecina par to, ka templis faktiski nekad netika pabeigts. Doriešu kolonnas nav rievotas, kā tas parasti būtu bijis, un šķiet, ka templim nebija jumta virs galvenās telpas. Tempļa atrašanās vieta uz kalna ir patiesi skaista, un no tās paveras skats uz jūru.

Lipāru salas 

Lipāru salas, kas atrodas pie Sicīlijas ziemeļu krastiem, katru gadu piesaista aptuveni 200 000 apmeklētāju. Septiņas salas, kas veido arhipelāgu, ir vulkāniskās un seismiskās aktivitātes rezultāts, un kāpšana uz aktīvajiem vulkāniem Stomboli un Vulkāno salās piesaista piedzīvojumu meklētājus no visas pasaules. 

Tomēr lielākā daļa apmeklētāju uz Lipāru salām ierodas, lai apskatītu gleznainos balti izmazgātos ciematus un luksusa kūrortus. Tā kā lielākajā daļā salu atrodas fumaroles, populāras aktivitātes ir arī relaksēšanās dzirkstošo dubļu baseinā vai laiskošanās burbuļojošos termālajos ūdeņos.

Etnas kalns

Etnas kalns

Viens no pasaulē aktīvākajiem vulkāniem Etnas kalns ir aptuveni 3300 metrus augsts un paceļas virs Sicīlijas austrumu piekrastes. Etnas kalns ir augstākais aktīvais vulkāns kontinentālajā Eiropā. Lielākā daļa vulkāna izvirdumu notiek virsotnē, nepārtraukti palielinot vai samazinot kalna augstumu. 

Ziemā apmeklētāji ierodas Etnā, lai slēpotu tās sniegotajās nogāzēs. Siltajos laika mēnešos piedzīvojumu meklētāji dodas uz Rifugio Sapienza, kas ir populārs sākumpunkts kāpšanai kalnā. 

Slēpošanas stacija Piano Provenzana Etnas mazāk aktīvajās ziemeļu nogāzēs, kurai var piekļūt ar privātu automašīnu, piedāvā tūroperatorus, kas aizved apmeklētājus līdz Vulkāna observatorijas stacijai vai līdz galvenajam krāterim.

Taormīna

Taormīna

No Taorminas ielām paveras atklātnes cienīgs skats uz jūru vai kalnu. Corso Umberto ir galvenā iela, kas šķērso pilsētu ar vairākiem laukumiem un terasēm un ko ieskauj goda cienīgas ēkas, eleganti veikali un brīvdabas kafejnīcas. Ielas ved augšup, kļūstot par garām kāpnēm, kas ved arvien augstāk un augstāk, uz vēl vairāk skatu punktiem un pili.

Vispazīstamākais skats, ko gadsimtiem ilgi iemūžinājuši gleznotāji, paveras no ievērojamā grieķu teātra, ko 3. gadsimtā p. m. ē. uzcēla grieķi un gadsimtu vēlāk pilnībā pārbūvēja romieši. Teātris lielā mērā ir saglabājies neskarts un tiek izmantots izrādēm.

Ja vēlaties baudīt iespaidīgu skatu uz pilsētu un Etnas kalnu, kā arī mierīgu vidi virs ielu kustības, izvēlieties nelielu, luksusa klases viesnīcu Villa Ducale. Viesu numuri un apartamenti ir individuāli veidoti, apvienojot tradicionālo sicīliešu un itāļu mūsdienu stilu. Viesus uz pilsētas centru un pludmali aizved bezmaksas transfērs.

Atklājiet labākās nodarbes šajā daudzveidīgajā salā, izmantojot mūsu sarakstu ar Sicīlijas populārām apskates vietām.