Sardīnija bieži tiek uzskatīta par paradīzi Vidusjūras sirdī. Šajā Itālijas salā ir daudz skaistu vietu, ko apmeklēt, un pat mēnesis būtu par maz, lai apskatītu visu, ko tā piedāvā.

Šī ir lieliska vieta, ko iepazīt gandrīz jebkurā gadalaikā. Apmeklējot Sardīniju vasarā, jūs atradīsiet visbrīnišķīgākās pludmales un visdzidrāko ūdeni, kādu vien iespējams redzēt. Ja dodaties uz Sardīniju pavasarī, viss būs veltīts pārgājieniem un arheoloģiskajām vietām. 

Dodoties rudenī un ziemā, jūs piedzīvosiet daudz festivālus un garšīgus tradicionālos ēdienus, ko nobaudīt.

Neapšaubāmi, tās saulainie krasti, kristāldzidrie ūdeņi un baltās smilšainās pludmales ir galvenās tūristu atrakcijas, taču Sardīnijā ir vēl bezgalīgs saraksts ar neticamām vietām, ko atklāt. Runa ir par populārākajām pilsētiņām, raksturīgākajām salām un, protams, nozīmīgām kultūrvēsturiskām vietām.

Šajā rakstā atradīsiet ieteikumus par vietām, ko apmeklēt Sardīnijā nākamo brīvdienu laikā!

Costa Rei 

Costa Rei 

Costa Rei atrodas Sardīnijas dienvidaustrumu piekrastē, nelielā ciematā. Ceļotāji šo vietu ļoti iecienījuši kā brīvdienu galamērķi. Vairāku kilometru satriecošajā balto smilšu pludmalē var atrast nelielu, bet labi iekārtotu ēku kompleksu ar itāļu un vietējiem restorāniem, bāriem, krodziņiem un vairākiem augstas kvalitātes tūrisma pakalpojumiem.

Šī vieta ir paradīzes daļa, kas vasarā atdzīvojas, pateicoties mājīgajām ģimenes viesnīcām, luksusa villām, kūrortiem un mazām viesnīcām tiem, kas meklē romantisku slēptuvi Sardīnijā.

Costa Rei atrodas stundas brauciena attālumā no Kaljāri un ir īstā vieta, kur Sardīnijā nakšņot ģimenēm ar bērniem un ikvienam, kas vēlas baudīt lielisku atpūtu pludmalē.

Vienīgais, kas jāpatur prātā, ir nekad neņemt līdzi smiltis vai gliemežvākus no Sardīnijas pludmalēm. Tas ir stingri aizliegts un sodāms pārkāpums.

Costa Rei ir brīnišķīga vieta, kur izmēģināt lielākoties jebkuru ūdens sporta veidu un aktivitāti, kas vien ienāk prātā. Vējainā dienā varat izmēģināt arī vindsērfingu, Hobie Cat katamarānu un kaitbordu.

Pula

Pula, kas atrodas apmēram 25 kilometrus uz dienvidrietumiem no Kaljari, ir iecienīta apmešanās vieta Sardīnijā, jo no tās var viegli nokļūt līdz ievērojamākajam arheoloģiskajam objektam uz salas – senpilsētai Nora.

Ceļojums uz Noras arheoloģisko parku aizņems gandrīz pusi dienas. Šī ir pirmā feniķiešu pilsēta Sardīnijā, kas datējama ar 8. gadsimtu pirms mūsu ēras.

Kas attiecas uz pludmalēm, Su Giudeu Chia ir slavena ar vindsērfingu un kaitsērfingu. Šī ir brīnišķīga pludmale ar dzidru ūdeni un baltām smiltīm, kas atrodas aptuveni 15 minūšu brauciena attālumā no Pulas. Santa Margherita di Pula pludmale atrodas vēl tuvāk un ir tikpat brīnišķīga!

La Maddalena

Maddalena (La Maddalena) sala ir vēl viena no labākajām vietām, ko apmeklēt Sardīnijā. Šī sala ir daļa no Arcipelago di La Maddalena nacionālā parka, ko veido septiņas salas, kas atrodas netālu no Sardīnijas ziemeļu piekrastes. 

Divas lielākās salas – La Maddalena un La Caprera – ir vienīgās, kuras var apmeklēt ar automašīnu. Pārējās mazākās salas, piemēram, Budelli vai Spargi var apskatīt tikai ar laivu, kas ir viena no slavenākajām Arcipelago aktivitātēm. Ja jums patīk nacionālie parki, tā ir viena no labākajām nodarbēm Sardīnijā.

Lai nokļūtu Maddalenas salā, no Palau izbrauc vairākas laivas un kuģi. Ir ne viens vien uzņēmums, kas piedāvā šo braucienu katru dienu. Brauciena laikā, iespējams, varēsiet redzēt delfīnus, jūras bruņurupučus un citas skaistas jūras radības. 

Tas ir iemesls, kāpēc La Maddalena ir arī viena no labākajām vietām, ko apmeklēt Sardīnijā ģimenēm. Lai izbaudītu šo neiedomājamo piedzīvojumu, jums vajadzētu iepriekš rezervēt vienas dienas ceļojumu.

Castelsardo 

Castelsardo 

Castelsardo atrodas Sardīnijas ziemeļrietumos, Sasari provincē, un tas ir burvīgs viduslaiku ciemats, kas iekļauts Itālijas skaistāko ciematu sarakstā.

Castelsardo jums neliks vilties! No Doria pils, kas dominē pār pilsētu, paveras satriecošs skats uz Asinara līci, kas stiepjas abos virzienos gar piekrasti un sniedzas līdz pat Korsikai.

Jūs varat doties patīkamā pastaigā pa ciematu, lai iepazītu šo vietu. Atklājiet katedrāli, zvanu torni un Santa Maria baznīcu. Šeit atradīsiet arī muzeju Museo dell’Intreccio Mediterraneo, kas veltīts slavenajam vietējam amatam – grozu pīšanai.

Viesojoties Castelsardo, neaizmirstiet iegriezties pie netālu esošās Ziloņu klints (Roccia dell’Elefante). Kā liecina nosaukums, šī klints ir ziloņa formā un ir aptuveni četrus metrus augsta. Te noteikti jāapstājas, lai nofotografētos!

Bue Marino alas

Bue Marino alas

Bue Marino alu komplekss atrodas Orosei līcī, un tas ir viens no galvenajiem apskates objektiem šajā Sardīnijas daļā. Alās savulaik mitinājušies mūku roņi, tāpēc šīs alas tika nosauktas to vārdā. Itāļu valodā tos sauc par “bue marino”. Šīs alas bija šo dzīvnieku pēdējais patvērums pirms izmiršanas. Uz tām jādodas ar laivu, un izbraucieni notiek tikai no Cala Gonone.

Lai apmeklētu alas, tiek piedāvātas 2 veidu ekskursijas:

  • pilnas dienas kruīzs, kas ietver apstāšanos līčos un alā (40 € + 9 € ieejas maksa alā);
  • brauciens ar kuģīti uz alu (apmēram, 25 € turp un atpakaļ, ieskaitot ieejas maksu alā).

Dažas tūrisma aģentūras piedāvā arī alas apmeklējumu ar atpūtu Cala Luna pludmalē. Atkarībā no tā, cik ilgi plānojat tur uzturēties, izvēle ir atkarīga no jums.

Ir tikai ekskursijas pa alām gida pavadībā, kas sākas ik pēc stundas un ilgst aptuveni stundu. Jūs atklāsiet lielu un skaistu kaļķakmens alu, tostarp kandelabru zāli un spoguļu zāli.

Šis krāsainais un dzīvības pilnais ciemats ir ideāli piemērots nedēļas nogales ceļojumam ar ģimeni, mīļotajiem vai individuālam ceļojumam.

Runāt par labākajām vietām, ko apmeklēt Sardīnijā, nav viegls uzdevums. Salā ir ļoti daudz dažādu vietu, pilsētu, parku, tradīciju un tā tālāk. Mēs ceram, ka šis raksts sniegs noderīgas idejas jūsu ceļojumam pa Sardīniju.