Garonnas upes krastos esošajai Tulūzai ir iesauka “La Ville Rose“. Tas tāpēc, ka daudzas no pilsētas lieliskajām ēkām ir būvētas no sārti sārtiem ķieģeļiem, piešķirot pilsētas ainavai izskatu, ko nevar salīdzināt ne ar vienu citu pilsētu. Liela daļa šīs arhitektūras tika finansēta, tirgojoties ar pilsētas lielāko preci – velēnu, kas bija zilā krāsviela, ko izmantoja viduslaiku un renesanses tekstilrūpniecībā.

Tagad Tulūza ir Eiropas aeronautikas galvaspilsēta, kurā atrodas lielākais kosmosa centrs Eiropā un kurā atrodas airbus galvenais birojs. Tulūza piesaistīs zinātkāros prātus ar saviem aizraujošajiem muzejiem, kas pēta kosmosu, aizvēsturi, seno mākslu, dabas pasauli, kā arī mākslu no gotikas perioda līdz pat impresionistiem.

Place du Capitole

Neatkarīgi no tā, vai jūs iepērkaties vai apbrīnojat pilsētas apskates objektus, atpūtas laikā Tulūzā jūs vienmēr gribēsies atgriezties laukumā pretī rātsnamam.

Šķiet, ka pilsēta gravitē uz šo vietu, un majestātiskā rozā nokrāsas pils, kas atrodas jūsu priekšā, ir vecāka, nekā izskatās. Ir saglabājušies fragmenti, kas sniedzas līdz pat 1100. gadam. 

Muséum de Toulouse

Tas nav muzejs par Tulūzu, bet gan Francijas lielākā etnoloģijas un dabas vēstures iestāde ārpus Parīzes. Muséum de Toulouse piedāvā vairāk nekā 2,5 miljonus eksponātu.

Ja jūs aizrauj dabaszinātnes, jūs varēsiet stundām ilgi iegrimt botāniskās, mineraloģiskās, ornitoloģiskās, paleontoloģiskās un daudzās citās galerijās! Daudzas no šīm kolekcijām ir savākuši 19. gadsimta zinātkārākie prāti.

Cité de l’Espace

Ja kādreiz ir bijusi diena, kas varētu atjaunot jūsu bērnības brīnumu sajūtu, tad tas ir atrakciju parks, kas veltīts kosmosa izpētei.

Ja jūs vai jūsu mazos bērnus aizrauj kosmoss, tad jūs varat veltīt dienu prātu paplašinošu IMAX filmu un planetārija šovu vērošanai.

Kosmosa ceļojumu entuziasti būs sajūsmā, kad viņi iekāps īstajā kosmosa stacijā Mir, kas no 1986. līdz 2001. gadam riņķoja ap Zemi. Tur atrodas arī Eiropas raķetes Ariane 5 replika dabiskā izmērā, kas kopš 2003. gada ir veikusi vairāk nekā 70 veiksmīgus lidojumus.

Japāņu dārzs Jardin Japonais

Nedaudz uz ziemeļiem no centra, atrodas parks, kas klasificēts kā franču “jardin remarquable“. Tas ir japāņu dārzs, kas ir diezgan neparasti, ņemot vērā Tulūzas dienvidu platuma grādu, un tas ir iedvesmojies no 14.-16. gadsimta Kioto dārziem.

Dārzs ir pilns simbolisma, un tas ir ļoti piemērots meditācijai un atpūtai, taču to varēsiet darīt, ja apmeklēsiet dārzu agri, kad apkārt ir mazāk cilvēku. Šķērsojiet tiltiņu pāri dīķim uz salu, kas simbolizē paradīzi, un paskatieties uz bruņurupučiem., krūšutēls.

Midi kanāls (Canal du Midi)

Vēl viens UNESCO objekts – Midi kanāls nav tikai vēl viens ūdensceļš, bet gan apbrīnojams 17. gadsimta inženiertehniskais darbs, kas ir daļa no 430 kilometrus garā kanāla Canal des Deux Mers, kas savienoja Vidusjūru ar Atlantijas okeānu.

Kanāls ir 240 kilometrus garš ūdensceļš, kas sākas Tulūzā un stiepjas līdz Étang de Thau pie Sētas piekrastes pilsētas. To pasūtīja Ludviks XIV, un to izveidoja ģēnijs Pjērs Pols-Rikē, un tā pabeigšana aizņēma 15 gadus.

Lai gan Tulūza ir liela rūpniecības pilsēta, tā ir viena no patīkamākajām Francijas pilsētām, kurā valda nepiespiesta atmosfēra. Šajā valsts daļā cilvēki runā lēni, ar izstieptiem patskaņiem, tāpat kā viņi kavējas pie kafijas āra kafejnīcās un kavējas pilsētas laukumos. Tūristiem, kas apgūst franču valodu, šī ir lieliska vieta, kur vingrināties.