Klaipēda tiek saukta arī par ostas pilsētu, un tā ir piemērota tiem, kas meklē iespēju sabalansēti pavadīt brīvdienas un atvilkt elpu no ikdienas rutīnas. Klaipēdu noteikti iesakām izpētīt ar velosipēdu. Pilsētā ir vairākas nomas vietas, kur par tiešām draudzīgām cenām var izbaudīt dabas skaistumu, kā arī dažādos apskates objektus. Klaipēda ir īpaša ar pilsētas vēsturi un kultūru, kā arī dažādo restorānu klāstu, kur baudīt neatkārtojamas maltītes. 

Klaipēdas vecpilsēta

Ja esat ieradušies Klaipēdā uz vairākām dienām, tad pirmajā dienā iesakām nesteigties un vienkārši izbaudīt vecpilsētu. Dodieties pastaigā pa skaistajām ieliņām, izzinot to labirintus, nesteidzīgi baudiet kafiju vai tēju uz kāda soliņa pie kuģu termināla un vēlāk dodieties nakts izklaidēs uz Hofas. Šajā, tik unikālajā vietā, agrāk bijis cehs, taču jau kopš 2020.gada šeit norisinās ballītes zem atklātas debess. 

Ja meklējat vizuāli interesantu vietu, kur vienlaicīgi baudīt mākslu, mūziku, ēdienu un dzērienus – šī vieta tam ir ideāli piemērota. Ar saviem iespaidiem noteikti būs vēlme dalīties arī sociālajos tīklos, tā kā Hofas ir iespēja uzņemt patiešām uzmanību piesaistošas bildes. 

Klaipēdas pilsētas panorāma

Ķert iespaidus un iepazīt pilsētu uz velosipēda vai ar kājām ir izcils veids kā visu redzēt tuvumā, kā uzņemt fotogrāfijas un sajusties kā vienam no vietējiem Klaipēdā. Ja šis jau ir paveikts un tomēr paliek pāri laiks vēl kādai aktivitātei, tad silti iesakām doties baudīt pilsētas panorāmas skatu. Klaipēda no augšas rādīs savas līkumotās ieliņas, zaļo dabu un kuģīšu daudzveidību. Pilsētas skatu laukums ir vieta īstiem romantiķiem. Šeit 70 metru augstumā atrodas restorāns LaVita, kur var nobaudīt romantiku, brīnišķīgu skatu un tiešām lieliski paēst. Restorāns gatavo savas maltītes atvērtā tipa virtuvē, kas ir vēl viens skats, ko noteikti ir vērts redzēt savām acīm. Neticami, bet patiesība – šī ir vieta Klaipēdā, kur varēsi nogaršot krokodila steiku. 

Ja tomēr laika ir mazāk, taču gribat pagūt piedzīvot ko īpašu, tad no Klaipēdas Marijas Miera Karalienes baznīcas torņa, kas ir 46 metrus augsts, var arī redzēt pilsētas panorāmu. 

Lietuvas jūras muzejs

Lietuvas jūras muzejā ir jādodas baudīt ekskursija pa delfināriju. Ekskursijas vada treneri, kuri par visiem jūras muzeja iedzīvotājiem spēs izstāstīt un dalīties interesantos faktos ar jebkuru, kurš ir aizrautīgs par zemūdens pasauli. Dodoties šajā piedzīvojumā tiksiet pavadīti delfīnu kompānijā. 

Muzejā varēsiet ne tikai baudīt delfīnu priekšnesumus un ekskursiju pa delfināriju, bet arī iepazīties ar Lietuvas kuģniecības vēsturi. Izzinot Lietuvas jūras muzeju, staigāsiet pa pazemes tuneļiem dodoties pretī ceļojumam vēsturē, kas atklās pirmo jūrnieku centienus atklāt pasauli. 

Savulaik Klaipēda bija buru kuģu osta, un par tās aizgājušajiem laikiem stāstīs muzeja eksponāti un gidi. Tie sagatavos jūs sadursmei ar viļņiem un rīcības plānu, ja būsiet nonākuši bezcerīgā situācijā uz kuģa. 

Klaipēdas skulptūru parks

Ja muzeji nav jūsu vieta un esat vairāk brīvas dabas cienītājs, tad Klaipēdas skulptūru parks ir izcila vieta, kur tiek apvienota māksla un daba. Tajā eksponēti ir vairāk nekā 100 dažādu tematiku darbi un tos veidojuši zināmākie Lietuvas skulptori. Šī ir mūsdienu tēlniecības brīvdabas galerija, kas Lietuvā tika dibināta 1977.gadā. Parks ir 12 hektārus plašs un tajā šobrīd tiek eksponētas 11667 lietuviešu mākslinieku veidotas skulptūras. 

Pirms teritorijā tika dibināta mākslas galerija, 1820. gadā šeit tika atvērta kapsēta. Mūsdienās tam par godu ir apskatāms piemineklis, kas ir veltīts cilvēkiem, kas apbedīti pirms 1944. gada. Nemiernieki, kuri gāja bojā Klaipēdas pievienošanas Lietuvai kaujā, arī ir apglabāti tur. 

Lai izsekotu Klaipēdas vēsturi no 19. līdz 20.gadsimta pirmajai pusei, parkā ir 1925. gada obelisks, kas agrāk iezīmēja robežu starp Mazo Lietuvu un Lielo Lietuvu, kā arī izbaudīt mierīgus mirkļus dabas un mākslas apkārtnē.

Klaipēdas botāniskais dārzs 

Ja esat paņēmuši nomā divriteni, tad noteikti baudiet tam izcili paredzēto infrastruktūru un dodieties no vecpilsētas līdz Klaipēdas botāniskajam dārzam. Minoties iepazīstiet Klaipēdas pilsētas mantojumu. Ceļš vedīs jūs garām Danes upei, kas būs vēl viens labs dabas apskates objekts, kur ir vērts piestāt un ķert mirkli. 

Visdažādākie skuju un lapu koki, ārstniecības augi, Baltijas augu ekspozīcijas, kā arī zāļu tēju degustācija – tas viss un vēl vairāk sastopams Klaipēdas botāniskajā dārzā. 

 

Kā īsumā raksturot Klaipēdu? Miera, radošuma un kultūras ostas pilsēta. Šī ir viena no Lietuvas pilsētām, kurām piemīt visbagātākā vēsture. Klaipēdā joprojām virmo vācu gars, un pilsēta atšķiras no galvaspilsētas Viļņas vai Kauņas ar savu unikālo arhitektūras stilu. 

Pilsētai piemīt miers un vieglums, taču par vareno ostas garu iedzīvotājiem atgādina viļņi, kas apskalo molu un promenādi.