Viļņā ir gaidīts ikviens! Pilsēta uzņem viesus ar atplestām rokām un tiek pielāgota tūristiem katru gadu.  

Viļņa ir Lietuvas galvaspilsēta, kā arī tā ir slavena ar talantīgiem māksliniekiem, tēlniekiem, arhitektiem un gleznotājiem. 

Šajā skaistajā lokācijā ir tik daudz dažādas ievērojamas vietas, ka jebkurš ieceļotājs atradīs kaut ko, kas to iedvesmos un izbrīnīs. 

Ģedimina kalns

Par vienu vai pat pašu ievērojamāko apskates objektu Viļņā tiek uzskatīts Ģedimina kalns un tā tornis. Tornis tika nosaukts par godu pilsētas dibinātājam kņazam Ģediminam. Ģedimina tornis piesaista tūristu uzmanību, jo no Ģedimina kalna virsotnes paveras neatkārtojams skats uz Viļņu. Šī iemesla dēļ, kalns vienmēr ir guvis popularitāti tūristu vidū. Apciemojot šo vietu, spēsiet vērot upes līkumus, māju jumtus, augstceltnes upes otrā krastā, tiltus, kā arī vecpilsētu.  

Skatu laukums uz kalna ir bezmaksas un tajā var uzkāpt izmantojot kāpnes. Ja tomēr esat noguruši no pilsētas izpētes, tad ātrākais un interesantākais veids, kā nokļūt augšā, būs pavizinoties ar funikulieri. Šajā gadījumā par braucienu būs jāmaksā, taču tas būs tikai 1 eiro vienā virzienā. 

Funikulieris atradīsiet Lietuvas Nacionālā muzeja pagalmā.

Viļņas Sv. Staņislava un Sv. Vladislava katedrāles bazilika un zvanu tornis

Lietuvas kristību simbols ir šī svētnīca. Viļņas Sv. Staņislava un Sv. Vladislava bazilika atrodas pašā pilsētas centrā, kur agrāk bija pagānu tempļa vieta. Šeit notiek lielākie kristīgie, valsts un tautas svētki. 

Viļņas katedrāle vairākas reizes ir tikusi pārbūvēta, tā kā tā ir pārcietusi ugunsgrēkus un karu. Ēka ir vienmēr bijusi ļoti nozīmīga Viļņas vēsturē, tāpēc to rekonstruēja slaveni vietējie, kā arī ārzemju mākslinieki.  

Viļņas katedrāle ir izvietota blakus 57 metrus augstam zvanu tornim, kas atzīts par vienu no galvenajiem Viļņas pilsētas simboliem. 

Stikla kvartāls

Stikla kvartāls Viļņā tika dibināts 2018. gada oktobrī. Šajā vietā atrodas mājīgas kafejnīcas ar iespaidīgiem interjeriem, juvelierizstrādājumu veikali un interesantu dizainu veikali. 

Kvartāls katru gadu tiek dekorēts atbilstoši gada laikam – Ziemassvētku gaismiņas, zvaigznes, rudenī lietussargi, mirdzoši ķirbīši uz spocīgo sezonu, kā arī citas radītas gaismas instalācijas, ko veidojuši dizaineri un mākslinieki. Šī varētu būt viena no skaistākajām foto sesijas vietām. 

Baudi pastaigu pa burvīgajām ieliņām, iepērcies unikālajos veikalos, izgaršo maltītes ēdināšanas un atpūtas zonās, un vienlaicīgi ķer neaizmirstamus iespaidus vērojot dekorācijas. 

MO muzejs

Kopš 2018.gada oktobra vidus galvaspilsētā Viļņā var apciemot modernās mākslas muzeju. MO muzejs atrodas Viļņas centrā un tā tuvumā atrodas vecpilsēta.  Tā ir viena no jaunākajām mākslas un kultūras vietām Viļņā. Iespaidīgās arhitektūras dēļ, muzejs jau ir ieguvis vairākas balvas. Muzeju īstenojosi zinātnieku Danguoles un Viktora Butkus ģimene. Jaunatvērtais muzejs sevi pozicionē kā vieta ar atvērtu vidi ikvienam, kurš ir ieinteresēts mākslas procesos. 

Pateicoties ekspozīcijām, MO var apskatīt modernās izstādes, kas stāsta par dažādām tēmām, problēmām, kā arī prezentē arvien vairāk mākslinieku darbus. MO tiek piedāvātas lekcijas, koncerti, izstādes, kinofilmas, atvērtās lekcijas, kā arī radošās darbnīcas dažādām apmeklētāju vecuma grupām. Ēkas jumta terase sniedz iespēju rīkot performances un var kalpot arī kā tikšanās vieta.  

Muzejā ir izrīkots grāmatu veikals, kafejnīca, izglītojošās telpas un auditorijas, kā arī administrācijas un krājuma telpas.

MO muzejs šobrīd ir viena no visprestižākajām privātās kultūras investīcijām ne vien Lietuvā, bet visā Baltijas valstu reģionā. Gatavojoties ceļojumam uz Viļņu, noteikti uzziniet, kāda ekspozīcija ir apskatāma attiecīgajā dienā.

Viļņas televīzijas tornis

Viļņas televīzijas tornis ir 326,5 metrus augsts un atrodas Viļņas Karolinišķes mikrorajonā. Tornis ir augstākā būve Lietuvā, un tajā darbojas Lietuvas Radio un televīzijas centrs. Būve ieņem godpilnu vietu starp pasaules augstākajiem TV torņiem – 8.augstākā celtne Eiropā un 26.pasaulē. 

Viļņas tornim ir rotējošs skatu laukums, kas izbūvēts torņa gredzenveida daļā, un atrodas 165 metrus virs zemes jeb 19.torņa stāvā. Atrodoties restorānā „Paukščių takas” paveras skats uz pilsētas apkārtni līdz pat 50 km rādiusā.  Šī būs īstā vieta, kur pavadīt romantisku vakaru ar savu otru pusīti. Apļveida restorāna grīda pagriežas par 360 grādiem vien 55 minūšu laikā. 

Restorānu ir iespējams apmeklēt gan individuāli, gan grupās. Šī ir populāra vieta, ko apmeklē tūristi, lai ne tikai baudītu skatu, bet arī izgaršotu Eiropas virtuvi. 

 

Ierodoties Lietuvā atceraties piebremzēt un uzņemt visas emocijas, ko sniedz Viļņa. Šeit nav vajadzība steigties, jo viss skaistums slēpjas pilsētas ielās, arhitektūrā un mākslinieciskajā ieguldījumā. 

Iesakām sākt ar Viļņas katedrāli, un pēc tam izzināt pilsētu baudot kafiju kādā unikāla dizaina kafejnīciņā. Turpiniet savu ceļojumu apskatot muzejus un reliģiskos objektus. Savu ciemošanos ideāli izdosies noslēgt TV torņa restorānā, jo skats no tā patiešām paliks atmiņās vēl ilgi.  Baudiet cilvēku čalas un baudiet patiesu skaistumu.