Decembris ir viens no gada skaistākajiem mēnešiem: zemi klāj maiga, balta sniega sega, ikvienā sirdī atmodinot gaišo laimes sajūtu, kas, gluži kā bērnībā, nepacietīgās ilgās liek gaidīt gada mīļākos svētkus – Ziemassvētkus. Lai ikviens savlaicīgi pagūtu sarūpēt dāvanas, Daugavpilī norisinās tirdziņi, kuros plašā sortimentā pieejamas iegādāties dažādas preces.

 

     No 2. līdz 30. decembrim, katru dienu no plkst. 12.00-18.00 Vienības nama hallē, Rīgas ielā 22a (pie Tūrisma nodaļas un LCB Ģimenes digitālo aktivitāšu centra ieejas) nevalstiskās organizācijas rīko Ziemassvētku labdarības tirdziņu. Tirdziņā iespējams iegādāties tekstilizstrādājumus – adītus, tamborētus un no vilnas darinātus cimdus, zeķes un cepures. Plašā sortimentā pieejama bižutērija, aksesuāri un rotas. Rokdarbnieki ir sarūpējuši unikālas, ar mīlestību un lielu rūpību darinātas Ziemassvētku dāvanas, ko šajos svētkos pasniegt saviem mīļajiem un tuvajiem. Dāvanu saņēmēji priecāsies par šīm īpašajām dāvanām, savukārt rokdarbnieki, kuri ir darinājuši šīs lietas, saņems gan papildu materiālo atbalstu, gan gandarījumu, ka viņu darinājumi sildīs cilvēku sirdis ne tikai šajos svētkos, bet arī ikdienā.

 

     Vienības laukumā no 2. decembra līdz 7. janvārim darbojas svētku tirdziņš, kurā iespējams iegādāties vietējo uzņēmēju piedāvātos pārtikas produktus un dzērienus, lai ziemas pastaigas baudītu ilgāk. Turklāt nedrīkst laist garām iespēju ieraudzīt svētku noformējumu no karuseļu rata, kas papildina Vienības laukuma svētku rotu.

     9. decembrī no plkst. 10.00-18.00 TC Ditton (Cietokšņa iela 60) notiks Latgales plānošanas reģions (LPR) un Latgales tematiskie ciemi rīkotais tirdziņš Vasali Latgolā – Latgalīši sabrauc Daugovpilī! Tirdziņā būs iespēja ne tikai iegadāties preces, bet arī radoši līdzdarboties un vērot Latgales amatnieku meistarklases:

  • pie podniekiem Olgas un Valda Pauliņiem (Pauliņu keramika)
  • pie kokamatnieka Jāņa Spuriņa (koka spēles un citi koka darbi);
  • pie stikla dekoru – mini vitrāžu izgatavošana ar stikla mākslinieces Elvīru Škutāne, kas šogad LPR Latgales uzņēmējdarbības centrs rīkotajā konkursā “Latgales reģiona uzņēmēju gada balva” ieguva nomināciju “Gada amatnieks”.

     Visas dienas garumā latgaliešu mūzika un dejas ar Kapela “Augusti”, tradicionālie konkursi ar balvām no Latgales amatniekiem – latgaliešu valodas ātrie kursi, sadziedāšanās un sirsnīgas sarunas. Būs amatnieku darinājumi un mājražotāju gardumi, latgaliešu grāmatas, mūzikas ieraksti, suvenīri un vēl daudz kas cits. Kā arī – darbosies latgaliešu virtuve ar gardām putrām un citiem labumiem no godalgotās “Gada lauksaimnieks” titula ieguvējas zemnieku saimniecības Kotiņi pašu ražotās produkcijas. Pasākuma vadīs šarmantais latgalietis – Oskars Bērziņš!

 

     Oriģinālas idejas Ziemassvētku dāvanām sagatavojuši Daugavpils izglītības iestāžu audzēkņi. 16. decembrī no plkst. 10.00 līdz 15.00 t/c “Ditton nams” norisināsies skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku tirdziņš “Cits bazārs”. Te ikvienam būs iespēja iegādāties veselīgus kārumus, gardas šokolādes ar neparastām piedevām un citus saldumus, elegantas un mūsdienīgas rotas, produktus skaistumam un labsajūtai, dizaina produktus, suvenīrus un praktiskas lietas, kas noderēs ikdienā un svētkos.

     “Cits bazārs” ir lieliska iespēja iepazīt un atbalstīt Daugavpils skolēnu mācību uzņēmumus, smelties neparastas idejas svētku dāvanām un pārliecināties, cik radoši un zinoši ir mūsu pilsētas jaunieši.

 

     Savukārt no plkst. 10.00 līdz 16.00 īsta svētku noskaņa valdīs tradicionālajā Ziemassvētku tirdziņā Rīgas ielā. Kurā piedalīsies vairāk nekā 100 komersantu ne tikai no dažādām Latvijas pilsētām, bet arī no kaimiņvalstīm. Te daugavpilieši un pilsētas viesi varēs baudīt un iegādāties dažādus labumus svētku galdam un dāvanām, ko nolikt zem eglītes. Ziemassvētku tirdziņš apmeklētājus lutinās ar plašu izvēli – piparkūkas un citi svētku saldumi, sieri, mājas kūpinājumi un pašcepta maize, siltas zeķes, cimdi un citi rokām darināti tekstilizstrādājumi, bišu produkti un zāļu tējas veselībai, dažādas uzkodas un garšvielas dzīves garšas paspilgtināšanai, suvenīri, dekori un amatnieku izstrādājumi un daudz kas cits. Svētku noskaņu tirdziņā lieliski papildinās Ziemassvētku noformējums, kas šogad pilsētā ir īpaši krāšņs.

18. decembrī plkst. 13.00 Daugavpils Universitātes 2. stāva foajē notiks profesionālās studiju programmas “Mākslas menedžments” 1. kursa studentu rīkots Ziemassvētku tirdziņš, kurā būs iespēja iegādāties studentu un pasniedzēju veidotos un zīmētos darbus. Līdz ar decembra iestāšanos sākas atskaites laiks līdz Jaunā gada sagaidīšanai.  Šogad pilsētas dekoratīvais un gaismas noformējums ienesīs jaunas vēsmas, savukārt pasākumi un svētku rosība norisināsies ne tikai kultūras iestādēs, bet visā pilsētā.

 

Lai izdevies Ziemassvētku gaidīšanas laiks Daugavpilī!

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības 

Sabiedrisko attiecību un tūrisma departamenta 

tūrisma nodaļa

Epasts: [email protected]

Tel. 26444810

www.visitdaugavpils.lv