Vecgada vakars ir aizvadīts – laiks sākt gatavoties janvāra pasākumu programmai! Šomēness paredzēti ne tikai dažādi sirdi sildoši koncerti, bet arī dažādas meistarklases un pat interesantas lekcijas!

Šī mēneša akcentētākais pasākums

The Beatles Live Again – The Beatbox

Šovs atdzīvina vairāku paaudžu atmiņas, bet izpildījuma precizitāte ļauj no jauna sev atklāt entuziasmu un optimismu, kurš valdīja sešdesmitajos. Programmā iekļauti labākie hiti: no agrīnajām melodijām līdz šedevriem, kas raksturo pēdējo grupas pastāvēšanas posmu pirms izjukšanas. Izejot tālu aiz pierastajiem “ tribute”  grupas rāmjiem, The Beatbox ar savu šovu ļauj skatītājiem sajust unikālā Liverpūles kvarteta enerģiju un burvību.

Koncerts norisināsies 26.janvārī, VEF Kultūras pilī, Rīgā, ar sākumu no plkst. 19.00

5. janvāris

Ziemas gaismas dārzs. TREJDEVIŅI.

Neparasts ceļojums pa trejdeviņām brīnumu pasaulēm – par iedvesmu gaismu instalācijām kalpos latviešu dainas, teikas, ticējumi un pasakas, kuras savītas vienā lielā pasakainā ceļojumā, ļaus piedzīvot Saulgriežu brīnumu. Pastaiga “Ziemas Gaismas dārzs. Trejdeviņi.” ikvienu apmeklētāju aizvedīs ceļojumā brīnumu pasaulē – paredzēta došanās pazemē, cīņas ar mošķiem, mīklu minēšana, bišu dziesmu klausīšanās un brīnumpupas stādīšana.

Pasākums paredzēts arī 6. un 7.janvārī. Pasākuma sākums plkst. 17.00 un tas norisināsies Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzejā, Rīgā.

 

Gaismas festivāls ”Ziemas nedarbi” līdz 14.janvārim

Gaismas festivāls ir kā vienota gaismas pastaigu taka – krāsains ziemas piedzīvojums ar gaismām, dzeju un aktieriem, instalācijām un mūziku, video projekcijām un lāzeriem. Ar devīzi “Neļauj priekam aizmigt ziemas miegā!” gaismas festivāla autori uz LU Botānisko dārzu aicinās visa vecuma apmeklētājus. Gaismas festivālā ir apskatāmi vairāk kā 15 gaismas objekti, ikvienam būs iespēja līdzdarboties un ietekmēt objektu saturu.

Pasākums norisinās LU Botāniskajā dārzā, Rīgā un ir atvērts katru dienu līdz 14.janvārim no plkst.17.00

 

Balets ”Riekstkodis”

Pasaulslavenā kompānija “WORLDSTARS” skatītājiem piedāvā leģendāro P. Čaikovska klasisko baletu “Riekstkodis” ar Eiropas vadošo teātru baleta solistu piedalīšanos. Izrāde “Riekstkodis” ir pasaka, kurā savijas vairākas  tēmas – šeit ir gan jautra Ziemassvētku noskaņa, gan noslēpumainība, gan mistika, kas ir ļoti raksturīga Hofmaņa daiļradei.

Balets norisināsies VEF Kultūras pilī, Rīgā no plkst. 19.00

 

6.janvāris

Jautrais ZiemTracis Rīgā

ZiemTracī būs īpaši piedomāts pie tā, lai tas būtu piemērots dažāda vecuma apmeklētājiem, pie tam – visas atrakcijas būs iekļautas vienā ieejas biļetes cenā! aizraujošu atrakciju klāsts – rūķīšu lāzertags, piepūšamās un interaktīvās spēļu atrakcijas, grinša laboratorija, lielformāta spēles, Ziemassvētku aktivitātes un konkursi ar vadītāju. Jautrība garantēta visai ģimenei!

ZiemTracis norisināsies Ķīpsalas Starptautiskajā izstāžu centrā, Rīgā no plkst. 9.30

 

 

7. janvāris

Edit Piaf The Show. Koncertuzvedums

Viens no veiksmīgākajiem franču šoviem pasaulē atzīta, muzikālā izrāde “Piaf!”. Pasaulslavenā māksliniece Natālija Lermita uz skatuves atdzīvinās Edītes Piafas – personības, kura iezīmēja laikmetu un kļuva par vienu no Francijas simboliem, – dzīves un mūzikas stāstu. Pasaulē nav daudz mākslinieku, kuri uz skatuves spētu iedzīvināt Edītes Piafas balsi, talantu un harizmu, taču viena no tiem ir franču izpildītāja Natālija Lermite, kura uz skatuves uzstājas jau 45 gadus.

Koncerts paredzēts Latgales vēstniecībā ”Gors”, Rēzeknē un tas sāksies plkst. 17.00

 

11. janvāris

Nodokļi un grāmatvedība 2024

Straujiem soļiem tuvojas nodokļu reforma. Tāpēc uzreiz pēc jaunā budžeta pieņemšanas aicinām uz noderīgāko un katram profesionālim nepieciešamāko nodokļu konferenci, kurā Latvijas zinošākie eksperti dalīsies ar praktiskiem skaidrojumiem un ieteikumiem par pieņemtajām izmaiņām. Dalībnieki ne tikai iegūs jaunāko informāciju nodokļu un grāmatvedības jomā, praktiskus skaidrojumus un ieteikumus par pieņemtajām izmaiņām, bet arī varēs personīgi uzdot jautājumus vadošajiem Latvijas ekspertiem tam īpaši paredzētās vietās.

Konference norisināsies ATTA CENTRE, Rīga, ar sākumu no plkst. 7.30

 

12. janvāris

Pasākumu Ekspo 2024

Vienīgā pasākumu nozares izstāde – platforma pasākumu nozares piegādātājiem. Izstādes laikā nozares profesionāļi un interesenti var iegūt informāciju par nozares aktualitātēm, savukārt nozares uzņēmumi var iepazīstināt auditoriju ar jaunumiem, demonstrēt savu aprīkojumu un stāstīt par pakalpojumiem un plānotajiem pasākumiem.

Izstāde norisināsies ”Arēna Rīga” ar sākumu plkst. 11.00

 

OM Chanting

OM ir universāla radīšanas skaņa, visaugstākā un tīrākā vibrācija, kas pastāv. OM Chanting izmanto OM transformācijas spēku, lai aktivizētu dalībnieku pašdziedināšanas potenciālu. Piedaloties šajā praksē tu palīdzi ne tikai sev, bet arī visiem cilvēkiem un apkārtējai videi.  Piedaloties šajā praksē tās apmeklētāji palīdz ne tikai sev, bet arī visiem cilvēkiem un apkārtējai videi.

Prakse paradzēta Strēlnieku prospektā 16, Jūrmalā. Tās sākums paredzēts plkst. 19.00

 

XV Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla ”Sudraba Zvani”

Koncertā piedalās Daugavpils Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra kolektīvi: orķestris „Daugavpils Sinfonietta” un jauktais koris „Daugava”, soliste Jeļena Borele. Kā īpašais viesis koncertā piedalās Rīgas pareizticīgo kamerkoris “Blagovest”. Diriģenti Aleksandrs Brandavs, Jevgeņijs Ustinskovs un Renāts Cvečkovskis.

Festivāls norisināsies Daugavpils Vienības namā ar sākumu no plkst. 18.30

 

13.janvāris

No Bērzgales līdz Ņujorkai. Matīsa Čudara trio

Latviešu komponists un ģitārists Matīss Čudars ir ieguvis daudzveidīgu muzikālo izglītību, kas ietver roku, džezu, klasisko, avangarda mūziku un improvizācijas. Koncerts ir Matīsa Čudara trio jaunā albuma “TAKE YOUR TIME” prezentācija. Tā programmā skanēs oriģinālmūzika no 2023.gada nogalē izdotā albuma.

Koncerts norisināsies Latgales vēstniecībā ”Gors”, Rēzeknē. Koncerta sākums plkst. 17.00

Perts un Tormiss. Igaunijas filharmonijas kamerkoris.

Arvo Perts ir, iespējams, pasaulē atskaņotākais klasiskās mūzikas autors. Tormiss ir viens no dižākajiem igauņu muzikālās folkloras zinātājiem, viņa mūzikā jaušams zemes spēks un šamanisms. Igaunijas filharmoniskais kamerkoris ir radoši saauguši gan ar Arvo Perta, gan ar Veljo Tormisa mūziku. Abu mākslinieku mūzika ir kora repertuāra kodolā.

Koncerts paredzēts Koncertzālē ”Lielais Dzintars”, Liepājā. Koncerta sākums plkst. 18.00.

 

WinterCon VIII

WinterCon ir kultūras un izklaides pasākums, kurā var satikt “iedzīvinātus” tēlus no iecienītākajām filmām un videospēlēm. Galda spēles, konsoles un datorspēles, kā arī kraftings (rokdarbi), izklaidējošas tehnoloģijas, mūsdienu tēlotājmākslas, komiksi, literatūras un citu aktivitāšu apmeklētājus sagaida pasākumā!

Pasākums norisināsies Ķīpsalas starptautiskā izstāžu centrā, Rīgā, sākot no plkst. 10.00

 

17.janvāris

Raivo Stašans koncertā ”Romantisks solo saksofonam”

Lielu atsaucību guvušās koncertprogrammas “Kungi Uzlūdz Dāmas” spilgtākā mākslinieka – saksofonista Raivo Stašana pirmā solo koncertprogramma, kurā tiek prezentēts Raivo Stašana jaunākais instrumentālās popmūzikas albums “ Romantisks Solo Saksofonam “. Noteikti, šis būs romantiskākais instrumentālās mūzikas koncerts, kādu šogad būsiet apmeklējuši.

Koncerts norisināsies VEF Kultūras pilī, Rīgā, ar sākumu no plkst. 17.00

 

18.janvāris

Sniegpārslas stāsts

Šis ne daudz vairāk par stundu garais koncerts būs piemērots visai ģimenei – kā lieliem tā maziem, kā veciem tā jauniem! Šo burvīgo sniegpārsliņas stāstu kādā klusā, baltā ziemas vakarā, pastaigājoties pa piesnigušajām Vecrīgas ieliņām, uzmanīgi uzklausīja unpavisam noteikti pierakstīja dzejnieks – Ints Kalns. Ir pienācis laiks šo stāstu dzirdēt arī jums! Dziesmu autors, komponists –Gaitis Lazdāns, savukārt, tās izdziedās dziedātāji – Normunds Pauniņš un Kristīne Šomase.

Koncerts norisināsies VEF Kultūras pilī, Rīgā, ar sākumu no plkst. 17.00

 

20.janvāris

Vox Clara. Scohola Cantorum Riga. Koncerts

Koncertā skanēs Ziemassvētku laika gregoriskie un viduslaiku dziedājumi ar rata liras, dūdu, stabuļu, kokles un perkusiju improvizācijām. Grupas dziedātāji ir profesionāli mūziķi, kurus vieno mīlestība uz seno mūziku un vēlme to atskaņot saskaņā ar jaunākajām atziņām autentiskas interpretācijas jomā. Vairāk nekā divdesmit gadu laikā grupas repertuārs ir ne tikai audzis, bet arī dažādojies.

Koncerts norisināsies Latgales vēstniecībā ”Gors”, Rēzeknē un tas sāksies plkst. 17.00

 

Labbūtības meistarklases ar Lauru Sarkanābolu

Meistarklases vadītāja, Laura Sarkanābola, ir meža terapijas dibinātāja un ieviesēja Latvijā, grupu nodarbību un individuālu sesiju dabā vadītāja kopš 2017. gada, pirmā Latvijā starptautiski sertificēta Dabas un Meža terapijas pavadone – starptautiskā asociācijā ‟The Association of Nature and Forest Therapy Guides and Programs”, ASV. Meistarklasē ieteicams piedalīties pieaugušajiem, kuri ikdienā saskaras ar stresa vai izdegšanas izraisītām sekām.

Meistarklase norisināsies Ogresgala tautas namā no plkst. 09.00

 

21.janvāris

Šūberts. Ziemas ceļojums

Francis Šūberts ir nepārspēts dziesminieks – viņa melodijas vizmo neticamā skaistumā, un viņš prot divu lappušu miniatūrā aptvert cilvēka mūža drāmu. Dziesmu cikls “Ziemas ceļojums” (Winterreise) ir viens no slavenākajiem romantisma laikmeta dziesmu virknējumiem. Bieži dzirdam cikla daļas, bet daudz retāk — visu ciklu kopumā, tāpēc tas būs aizraujošs piedzīvojums ikvienam!

Koncerts norisināsies Koncertzālē ”Lielais Dzintars”, Liepājā. Koncerta sākums plkst. 15.00

 

Mārcis Auziņš un Mārcis Auziņš. Flirts ar citādo

Mūzikas nams “Daile” aicina uz lekciju ciklu “Flirts ar citādo”, kur skatītājus sagaida aizraujošs audiovizuāls priekšnesums, kurā uz vienas skatuves tiekās zinātnieks un mūziķis, lai, savstarpēji reflektējot, vienkārši runātu par sarežģītām lietām. Mārcis Auziņš ir apmēram 100 zinātnisko rakstu autors recenzējamos starptautiskos žurnālos un apmēram 140 konferenču referātu autors.

Pasākums norisināsies Ogres novada Kultūras centrā un tā sākums ir paredzēts plkst. 19.00

 

 

27.janvāris

Andrejs Osokins, Gundars Āboliņš – ”Sajūtu spēles”

Gundara Āboliņa un Andreja Osokina literāri muzikāla kompozīcija, kurā mūzika un dzeja, klavieru skaņa un cilvēka balss veido dialogu, kas atstāj uz skatītājiem neatkārtojamu iespaidu. Tiks atskaņotas Jāņa Mediņa, Jāzepa Vītola, Ādolfa Skultes, Volfganga Dārziņa, Valentīna Silvestrova klaviermūziku, kā arī Andreja Osokina un Gundara Āboliņa īpaši katrām “Sajūtu spēlēm” sagatavotas jaunas klavieru improvizācijas.

Koncerts norisināsies Mālpilī, Mālpils muižā ar sākumu no plkst. 18.00

 

Bēthovena Piektā

Četras notis, divi toņi – tāda ir Bēthovena formula mūzikas vēsturē populārajām sākuma notīm. Ludviga van Bēthovena Piektā simfonija ir viens no pazīstamākiem un biežāk atskaņotajiem klasiskās mūzikas skaņdarbiem pasaulē. Koncertā piedalās Liepājas Simfoniskais orķestris, sitaminstrumentu virtuozs Guntars Freibergs, diriģents Murats Cems Orhans.

Koncerts norisināsies Ventspils koncertzālē ”Latvija” ar sākumu plkst. 15.00

 

30.janvāris

VEF JAZZ CLUB. Koncerts ”Avishai”

Avišai Koens ir pazīstams kā Izraēlas komponists, dziedātājs un mūziķis, kurš ir ieguvis lielu popularitāti gan Izraēlā, kur viņš piedzimis, gan Amerikā, kur dzīvo kopš 14 gadu vecuma, gan arī starptautiski. Šajā koncertā četri latviešu mūziķi piedāvās savu interpretāciju Avišaja Koena mūzikai. Viņi saglabās tās raksturīgo meistarību, emocionalitāti un spilgtumu, bet arī ienesīs savu pienesumu, interpretējot skaņdarbus savā unikālajā stilā.

Koncerts norisināsies VEF Kultūras pilī, Rīgā, no plkst. 17.00