Vasara, šķiet, tikai nu pat vien sākusies, bet te pēkšņi mēs attopamies jau augustā. Tāpēc nu jau ir pēdējais mirklis, kad izrauties no saviem ikdienas darbiem, un paspēt pabaudīt brīvības sajūtu un izlādēt no organisma visu lieko, un piepildīt sevi ar visu pozitīvo –  tā, lai pietiek visai ziemai! Šī nedēļa ir bagātīga ar dažādiem festivāliem un svētkiem cauri visai Latvijai! Turpini lasīt, un iepazīsties ar šīs nedēļas pasākumiem!

Šīs nedēļas gaidītākais festivāls

FESTIVĀLS ”SUMMER SOUND”

Liepājā, no 4.-6. augustam

Lielākais pludmales festivāls Baltijā, 5 skatuves, 70 mākslinieki, un daudz citu izklaižu paredzēti festivālā ”Summer Sound”.  Šogad festivāls norisinās jau 11.reizi, un katru gadu tas sasniedzis arvien vairāk apmeklētāju skaitu, un pagājušajā gadā tas sasniedzis pat 40 000. Divu dienu garumā festivāla apmeklētājiem ir iespēja vērot koncertus, baudīt dažādas atrakcijas, šovus, un, galu galā, atpūsties vienā no skaistākajām Eiropas pludmalēm!

Viesiem būs iespēja arī nakšņot telšu pilsētiņā, kā arī līdz ar biļešu iegādi, tās īpašniekam būs iespēja izmantot dažādas lojalitātes bonusus ne tikai Liepājas kafejnīcās un citās izklaides vietās, bet arī Rīgā!

 

2.augusts

 

LP – Laura Pergolizzi

Latvijā atgriežas slavenā LP – Laura Pergolizii, pazīstama ar saviem satriecošiem koncertiem! Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā, sākot no plkst. 20.00 laipni aicināts ikviens, kas jau apmeklējis mākslinieces koncertu, un kas nē – šoreiz programmā pavisam jaunas dziesmas, un protams, neiztikt arī bez vecāko un labāko hītu atkārtošanas no iepriekšējā koncerta!

 

3.augusts

 

Muzikālais augusts Daugavpilī 2023

Jau 11. gadu augusta ceturtdienas Daugavpilī pieskandinās festivāla “Muzikālais augusts” daudzveidīgās koncertprogrammas. Šogad festivāla pasākumi norisināsies Andreja Pumpura skvērā, Daugavpils Kultūras pilī, Dubrovina parkā un Vienības nama koncertzālē. Festivālu atklās profesionālais džeza orķestris “Mirage Jazz Orchestra” un solisti – trombonists Masimo Morganti un vokāliste Marta Džulioni no Itālijas.

 

Miša Maiskis. Solokoncerts

Kolorītā čellista Miša Maiska interpretācijas raksturo vulkānisks temperaments un smalka poēzija, spoža tehnika un emocionāls dziļums. Šis Rīgā dzimušais ekstravagantais mākslinieks ir gaidīts viesis prestižākajās koncertzālēs un slavenākajos festivālos, ar savu neordināro spēli un spilgto vizuālo tēlu uzrunājot visplašāko klausītāju loku visā pasaulē. Šajā datumā jebkuram būs iespēja apmeklēt viņa koncertu Jūrmalas pilsētā, Dzintaru koncertzālē, sākot no plkst. 20:00.

 

4.augusts

 

Mākslas un mūzikas festivāls ”PARAKOSM”

Alternatīvās laikmetīgās kultūras festivāls, kas notiek ainaviskā Kurzemes piekrastē blakus Irbes ietekai Baltijas jūrā 3 dienu un nakšu garumā.  Iedziļinies radošajā atmosfērā, atklāj jaunas mākslas teritorijas, attīsti jaunās iemaņas un paplašini redzesloku ar festivāla dienas aktivitāšu palīdzību. Tev būs iespēja piedalīties jogā un meditācijā, fiziskās meistarklasēs (dejas un radošais sports), psiholoģiskās meistarklases un daudzos citos aizraujošos pārsteigumos! Festivāls norisināsies Jaunciemā, Tārgales pagastā, sākot no plkst. 19:00.

 

PETERSONS BAND koncerts

Plkst. 20:00 , Ogres skvēra skatuvē ikviens ir aicināts atpūsties roķīgā atmosfērā kopā ar grupu ”Petersons Band”. Ivars Pētersons – galvenais grupas solists, pirmoreiz sabiedrībā parādījās jau 1995.gadā, kad pirmoreiz nodibināja savu pirmo grupu ”Crazy heads”. Pāris gadus vēlāk, 2002.gadā izdeva savu pirmo solo albumu ”Memories of my mind”, kurā apkopotas iepriekšējo gadu paša sacerētas melodijas.

 

SUP festivāls

Vaidavā, Vaidavas ezera pludmalē, veselu divu dienu garumā, notiks Baltijas lielākais SUP festivāls. Festivāls norisināsies jau astoto reizi, vienkopus pulcējot SUP dēļošanas entuziastus, aktīvās atpūtas baudītājus un visus tos, kuri vēlas aizvadīt nedēļas nogali prieka, jautrības un nelielā sacensību gaisotnē. Vakarā paredzēts arī ugunskurs un izdejošanās DJ pavadībā!

 

Mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba”

Viens no ģimenēm draudzīgākiem festivāliem Ratniekos, kas pulcē gan pašmāju, gan  ārvalstu mūziķus, teātra, dejas un performanču māksliniekus. Festivāla organizētāju mērķis ir radīt tādu atmosfēru festivālā, kas atbilstu nosaukumam. Tāpēc LABA DABA ir vasaras notikums, ko nemainīgi raksturo labdabīga attieksme pret cilvēkiem, notikumiem un dabu. Programmā paredzēti koncerti ar māksliniekiem no dažādām pasaules valstīm, dažādas teātra izrādes, kino un daudz citu aktivitāšu! Tā kā festivāls norisināsies trīs dienas, būs pieejama arī telšu pilsētiņa.

 

Skicēšanas un mūzikas festivāls “Samaņa”

Iepazīsti cilvēka ķermeņa dažādību piedaloties audiovizuālās performancēs, daudzveidīgu modeļu un preperātu skicēšanas sesijās, anatomijas lekcijā, muzeja kolekcijas apskatē un citās aktivitātēs skicēšanas un mūzikas festivālā ”Samaņa”, kas norisināsies trīs dienu garumā, RSU anatomijas muzejā, Rīgā.

 

Valmieras vasaras teātra festivāls

Šogad festivāla tematika ir izrādes visai ģimenei. Piemēram, sadarbībā ar Latvijas Leļļu teātri top izrāde “Skolotājas” jeb –savdabīga mācību stunda svaigā gaisā. Savukārt izrāde “Pilsēta, esi mans mežs” risinās sarunas ar pilsētvidi, meklējot šajā vidē mieru. Kopumā gaidāmas astoņas pirmizrādes. Festivāla programmā izrādes ir veidotas no neierastām tehnikām, ir starpdisciplināras, un tapšanā iesaistīti arī dažāda vecuma mākslinieki.

 

Hanzas pilsētai “Limbažiem ir 800”

Koncerti, zupu vārīšana, makšķerēšanas sacensības, tirdziņi, svētku kliņģera parāde, loku šaušanas sacensības un daudz citu aktivitāšu sagaidāmas Limbažu 800. gada jubilejā! Veselu trīs dienu garumā notiks branga svinēšana un kopā būšana, kur programma paredzēta visa vecuma apmeklētājiem.

 

Alūksnes pilsētas svētki

4 dienu garumā Alūksnē norisināsies pilsētas svētki. Bagātīga koncertprogramma, dažādas kafejnīcas, amatnieku un mājražotāju tirdziņi, izstādes, svētku balle un dažādi šovi! Atsevišķa programma paredzētāji arī jaunākajiem svētku apmeklētājiem.

 

Ventspils pilsētas svētki

Trīs svētku dienas piepildītas ar ziedu, mūzikas un jaunā rodeļa virpuļiem. Vairāk nekā četrdesmit pasākumu ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesim. Līdz ar Ostas ielas promenādes remontdarbiem, svētku galvenās norises notiks pilsētas centrā – Lielajā laukumā un Reņķa dārzā.

 

”Rēzeknei 738!” Pilsētas svētki 2023. Gaisa balonu festivāls

Šogad Pilsētas svētku laikā Rēzeknē būs iespēja izdzīvot četras dabas stihijas: gaisu (balonu festivālā), ūdeni (ūdens festivālā), uguni (krāšņā koncertprogrammā), zemi (pārsteidzošā svētku gājienā “Caur uguni un ūdeni, starp debesīm un zemi”). Svētki norisināsies 3 dienas, tādēļ ir pieejama arī telšu pilsētiņa.

 

Rūjienas pilsētas svētki

Brauc un izbaudi divu dienu ballēšanos Rūjienā! Programma ir bagātīga ar dažādu mākslinieku koncertiem, paredzēts arī svētku gājiens, erudīciju vakars un vienā no vakariem būs iespēja izdejoties Ivo Fomina pavadībā. Paredzētas ir arī dažādas sporta spēles – sacensības basketbolā un volejbolā, kā arī būs pieejamas arī izklaides mazākajiem pasākuma apmeklētājiem.

 

Lībiešu svētki Mazirbē

Šī gada Lībiešu svētkos, kas norisināsies divu dienu garumā, paredzēti viesi no Igaunijas – koris Vanemuine. Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties dažādos interesantos rituālos, kur godinās jūras māti, ozolu un uguni. Pēdējā svētku vakarā paredzēta arī Zaļumballe.

 

Raimonds Pauls. Dziesmas bez vārdiem

Ir radīts jauns projekts, kas gada sākumā ieskaņots jaunā mūzikas albumā, kas dienas gaismu piedzīvos jau šī gada jūlijā – Maestro Raimonda Paula izcilākās, populārākās melodijas jaunos aranžējumos. Melodijas, ko zinām no populārākām Maestro dziesmām, šoreiz skanēs simfodžeza žanrā.  Jūrmalā, Turaidas ielā 1, sākot no plkst. 20:00.

 

5.augusts

 

Festivāls “Baleta zvaigznes Jūrmalā”

Daudzpusīgu festivāla programma ar pieredzējušu, starptautisku atzinību guvušu baleta mākslinieku piedalīšanos, kā arī ar jauno un talantīgo dejotāju uzstāšanos gaidāma šīs nedēļas nogalē plkst. 20:00, Jūrmalā, Turaidas ielā 1. Festivālā uzstāsies ne tikai Latvijas labākie dejotāji, bet gan baleta zvaigznes no Polijas, Francijas, Vācijas un Šveices.

 

Festivāls Bauska TASTE

Muzikāli priekšnesumi uz “Pils” un “Parka” skatuvēm, spēku izmēģināšana aktīvās atpūtas nodarbēs, vietējo ražotāju darinājumu tirdziņš “Tasterāde”, šūpuļkrēslā, dejas, jauni draugi un daudz citu patīkamu lietu un notikumu sagaidāmi Bauskā, divu dienu garumā! Festivāla teritorijā tiek veidota bērnu zona arī jaunākajiem vasarniekiem, lai “Bauska TASTE” kļūtu par patīkamu pirmo festivāla pieredzi visai ģimenei, kā arī būs pieejama arī telšu pilsētiņa!

 

Ievārījuma svētki Indrā

Dodies uz Indru un iepazīsties ar to, ka izgatavot visgardākos ievārījumus profesionāļu pavadībā! Norisināsies arī dažādu ievārījumu degustācija, kā arī mazākajiem apmeklētājiem būs atsevišķas izklaides iespējas, kamēr vecāki nodosies gatavošanas mākslai!

 

6.augusts

 

Starptautiskais Operetes festivāls

Plkst. 18:00, Ikšķiles Svētā Meinarda Ev. Luteriskajā baznīcā notiks 5. Starptautiskā Operetes festivāls. Programmā paredzēts piedalīties  jaunajiem un daudzsološajiem mūzikas jomas talantiem no dažādām Latvijas vietām. Dejotāji, vokālisti un instrumentālisti – perfekta kombinācija jaunu emociju un sajūtu baudīšanai! Festivāls norisināsies no 6. – 12.augustam, un katrā no dienām būs iespēja baudīt daudzveidīgus priekšnesumus!

 

8.augusts

 

Mūsdienu ritma mūzikas festivāls «Ventspils Groove 2023»

Turpinot ikgadējo tradīciju – vienu nedēļu dzīvot mūsdienu ritma un džeza mūzikas noskaņās – MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” arī šovasar organizē festivālu “Ventspils Groove”. Festivāla meistarklasēs apmeklētāji darbojas kopā ar pedagogiem / profesionāliem mūziķiem – tiek veicināta radošu ideju rašanās, darbos un mūzikā notiek pieredzes apmaiņa, tādējādi tiek paplašinātas pilnveides iespējas gan mūzikā, gan personības izaugsmē.

 

9.augusts

 

Operetes festivāla turpinājums Ikšķilē – džeza transformācijas

Iepazīsti daudzšķautņaino džeza mūzikas pasauli, kā arī jaunos un dedzīgos šī mūzikas žanra profesionāļus. Šis koncerts solās būt tikpat niansēts un juteklisks kā pasaules klausītāju mīlestību iekarojušais džezs, kas ir mūsdienīgs un sajūtas transformējošs mūzikas stils. Noteikti apsver iespēju to apmeklēt!