Brangākie latviešu svētki aizvadīti, bet tas nemaz nenozīmē, ka festivālu un citu pasākumu laiks ir beidzies! Šajā rakstā iepazīsieties ar šīs nedēļas gaidāmajām aktivitātēm cauri visai Latvijai!

 

27.jūnijs

 

Atgādinām, ka šajā dienā norisināsies britu rokgrupas ”Asking Alexandria” koncerts ar savu jaunāko albumu ”See whats on the inside world tour 2023”. Norises vieta – ”Palladium Riga” arēnā, plkst. 20.00 vakarā.

 

28.jūnijs

 

1. Āra spēļu vakars

Plkst. 16.00-20.00, Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā, Rīgā, norisināsies āra spēļu vakars maziem un lieliem sadarbībā ar ”Brain Games”. Būs iespēja iepazīt un izspēlēt dažādas āra spēles – Kubb, Number Kubb, Spin Ladder, Croquet, Petanque, Dropin Hood, lielo Happy Cubes, lielo Jenga, Waboba un citas spēles. Organizētāji arī parūpējušies par telpām, gadījumā, ja laikapstākļi nelutinās.

 

2. Koncerts Four Seasons / 4 Gadalaiki.

Dzintaru koncertzāle, Jūrmala, plkst. 19.30 Daniils Bulajevs kopā ar paša izveidoto kamerorķestri Davinspiro camerata kāps uz skatuves, lai atskaņotu krāšņu, emocijām piesātinātu un nedaudz smeldzīgu programmu. Kopā ar jaunajiem mūziķiem uzstāsies pieredzes bagātais izcilais kontrabasists Grigorijs Kovaļevskis. Būs iespēja dzirdēt dzīvespriecīgos Vivaldi “Gadalaikus”, kas, izrādās, balstīti itāļu sonetu tekstā, un šo rindu autors, iespējams, bijis pats komponists.

 

3. Juris Kaukulis koncertprogrammā ‘Rokkoncerts Solo’.

Tautā iemīļotais mūziķis, grupas ”Dzelzs vilks” līderis Juris Kaukulis paralēli muzicēšanai grupā pievērsies arī solo koncertēšanai un izveidojis solo programmu ”Rokkoncerts solo”. Uzstāšanās paredzēta ”KASDĀRZĀ” vasaras terasē, Radio ielā 1, Rīgā. Programmā – gan zināmas, gan pilnīgi jaunas, enerģijas pilnas dziesmas un melodijas dažādām ģitārām, elektronikai un vienai balsij. Koncerta sākums plkst. 20.00

 

29.jūnijs

 

1.Kristīnes Pāžes un Didža Bardo koncerts

Plkst. 19.00 Vasaras kultūrtelpā ”Strops” Ķengaragā, Latgales priekšpilsētas Mūzikas un Mākslas skolas pagalmā, būs iespēja atslābināties akustiskā mūzikas dueta pavadībā, kurš izveidojies divu cilvēku – Kristīnes Pāžes un Didža Bardo tuvas draudzības un daudz kopīgu, mūzikā pavadītu vakaru rezultātā.

 

2. Igo koncerts Liepājā

Latviešu iemīļotais dziedātājs IGO kopā ar ilggadējo kolēģi, pianistu un komponistu Jāni Strazdu un sitaminstrumentālistu Aini Zavacki muzicēs Liepājā, Parka Paviljona restorānā sākot no plkst. 19.00. Tas būs neaizmirstams vakars gan rāmai apcerei, gan arī sirsnīgai līdzi dziedāšanai.

 

3. Džezs Vecrīgā – Mazās ģildes dārzā

No plkst. 17.00 – 18.00 Amatu ielā 3/5, Rīgā, džeza improvizācija starp talantīgajiem mūziķiem no ”City Jazz Riga” un publiku. Stunda pilna ar harmonisku uzlādēšanos un atbrīvošanos. Koncerts paredzēts ikviena vecuma cienītājam.

 

30.jūnijs

 

1. Origami darbnīca

Plkst. 17.30-18.50, Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā, Rīgā visi laipni aicināti uz Japānas papīra locīšanas mākslai ”origami” veltītai radošajai darbnīcai. Apmeklētāji varēs iepazīties ar dažādiem origami papīra veidiem un locīšanas paņēmieniem, kā arī salocīt papīra modeli paši.

 

2. Brazīļu karnevālšovs

Koncertzālē ”Pūt, vējiņi!”, Liepājā sākot no plkst. 20.00 būs iespēja gūt pavisam jaunas un nepiedzīvotas emocijas krāsainajā un ugunīgajā brazīļu karnevālā – sitinstrumentu grupa “Samba de Riga”, baltijas valstīs dzīvojošie dienvidamerikas kontintenta mūziķi Rodrigo Manfrinatti, Rafael Nascimento, Miguel Kuyyoi un daudzi citi mūziķi, dejotāji un bundzinieki! Brazīļu karnevālšovs būs piemērots ikvienam, kas vēlas ieslīgt kultūru, skaņu, krāsu un ritmu virpuļos!

 

3. Hip Hop festivāls ”Straume 2023”

Sākot no 30.jūnija līdz 1.jūlijam sākot no plkst.16.00,  norisināsies kultūru un mūziku piepildīts festivāls. Plaša programma abu dienu garumā, kurā uzstāsies īpaši pieaicināti Latvijas repa mākslinieki – gan visiem zināmi lielmeistari, gan jaunie talanti. Būs pieejamas gan teltsvietas, gan automašīnu stāvvietas, kā arī organizatori parūpējušies par telpām, ja gadījumā laikapstākļi nelutinās! Festivāls paredzēts visai ģimenei – mazākajiem ballētājiem būs atsevišķa programma, kur izklaidēties.

Norises vieta: ”Zeit radošajā kvartālā”, Līgatnē

 

4. XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII deju svētku atklāšanas diena

Ir pienācis kārtējais, skaistais gads, kad atkal Latviju ieskandinās visiem tik mīļie un emocionālie Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki! Kā jau katru gadu, arī šogad sākot no kopā sanāks Latvijas labākie kori un tautas deju ansambļi, kuri vienosies skanīgās dziesmās un dejās. 2023. gada Dziesmu un deju svētki iezīmēs svētku tradīcijas 150. gadskārtu, tādēļ abu pasākumu vienojošais vadmotīvs ir “Dziesmu svētkiem 150. Tradīcija”.

 

1. jūlijs

 

1. Mālpils Zemeņu svētki

Mālpils ir īpaša vieta, jo jau trešo gadu pēc kārtas šeit tiek svinēti zemeņu svētki par godu Latvijas vasaras ogai – zemenei! Sākot no plkst. 12.00 apmeklētājiem būs iespēja degustēt un iegādāties ogas, iepazīties ar amatnieku un mājražotāju piedāvājumiem, kā arī visas dienas garumā klausīties dažādu populāru Latvijas grupu koncertus un piedalīties atrakcijās.

Norises vieta : Mālpils kultūras centrs

 

2. Rīgas krāmu tirgus 2023

Spīķeru kvartāla laukumā, Maskavas ielā 8k-1, Rīgā, plkst. 10.00 – 15.00 darbosies brīvdabas andele – Rīgas krāmu tirdziņš, kurā ikviens spēs atrast sev kaut ko īpaši – sākot no porcelāna traukiem un kristāla vāzēm, beidzot ar vintage brošiņām un vēsturiskām naudas zīmēm!

 

3. Ģimeņu sestdiena: Ceļojošā grafikas darbnīca

Plkst. 13.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkā, Rīgā , lieliem un maziem norisināsies “Ceļojošās grafikas darbnīcas”, kur būs iespēja radīt savus grafikas mākslas darbus. Nodarbības laikā katrs dalībnieks varēs izveidot zīmējumu, klišeju un divus estampus kartondrukas tehnikā.

 

4. Ghetto Games Valmierā

Plkst. 12.00 durvis vērs ”Ghetto Games” karnevāls! Karnevāla programma sevī ietver dažādas sporta sacensības un aktivitātes, piemēram, florbolu, basketbolu, dejas, DJ uzstāšanos un atrakcijas ģimenēm ar bērniem. Karnevāla programma solās būt bagātīga, kurā ikviens spēs atrast sev ko tīkamu. Pasākums tiek veltīrs ielu sportam un kultūrai.

Norises vieta: Valmierā, pie Olimpiskā centra

 

4.jūlijs

 

1. Gleznošanas meistarklase Jūrmalā

Plkst. 16.30, Villa Joma rezidencē, Jūrmalā būs iespēja piedalīties radošā gleznošanas meistarklasē. Katrs varēs uzgleznot jebkuru ideju, jebkuras sarežģītības gleznu – jā, tik tiešām jebkuru, jo meistarklases profesionāli pieredzēji būs jums blakus un viņu vadībā ikvienam būs iespēja atklāt savu radošo potenciālu.

 

2. Koncerts ”Trio Romance”

Plkst.19.30, Turaidas ielā 1, Jūrmalā – Dzintaru koncertzālē          
Trio “Romance” savā daiļradē atdzīvina 18.-19. gadsimta salonu mūzikas augstās tradīcijas, saglabājot krievu romances dvēseles krāsu patiesumu, izpildījumā pievienojot jaunu, mūsdienīgu kolorītu.
Ansambļa repertuārā ir senas un mūsdienu krievu romances, oriģinālā pašu dalībnieču aranžējumā, kā arī retro: lirika, krievu džezs (tango, valši, fokstroti).