Apvienotie Arābu Emirāti (AAE) ir brīvdienu galamērķis, kas pēdējos gados ir piesaistījis arvien vairāk ceļotāju no Latvijas. Daudziem cilvēkiem valsts asociējas ar perfektu klimatu, Dubaijas spīdošajiem debesskrāpjiem un zeltainajām smilšu pludmalēm, taču aiz visa šī spožuma slēpjas daudz kas interesantāks: krāsaina austrumu māksla, tradicionālā arhitektūra, kas atgādina “Tūkstoš un vienas nakts” pasakas, tuksneša smiltis, rosīgi bazāri. AAE ir ļoti daudzveidīga valsts, kas saviem viesiem piedāvā plašu darbību klāstu.

Vai esat sapņojis apmeklēt AAE ilgu laiku? Vai varbūt jūs ne tikai sapņojat, bet plānojat ceļojumu? Ja tā, tad iesakam izlasīt par to, ko ir vērts darīt, uzturoties AAE!

Apbrīnojiet Dubaijas panorāmu no augšas

Mūsdienīgi, spīdoši, precīzi, sakopti, gudri – tie ir vārdi, kas vislabāk raksturo Dubaijas tēlu. Tā kā AAE tā ir lielākā pilsēta, tā cenšas būt pievilcīga gan tūristiem, gan starptautiskajiem uzņēmējiem, un tās mērķis ir padarīt to pēc iespējas perfektāku: augstu pakalpojumu kvalitāti, izklaides pārpilnību, strauju tehnoloģiju attīstību, interesantu, pilsētai līdzīgu ēku pārpilnību.

Ja esiet Dubaijā, nepalaidiet garām pilsētas panorāmu no augšas – novērošanas klāja, no kura paveras skats uz futūristisko pilsētas ainavu, noteikti iespaidu netrūks. Burj Khalifa, augstākais debesskrāpis pasaulē, ir viens no karstajiem punktiem. Šīs ēkas augstums ir 828 metri. Tam ir 163 stāvi, kas ietver dzīvojamos dzīvokļus, kā arī dažādus birojus, veikalus, pat viesnīcas un restorānus. Tūristiem tiek piedāvātas ekskursijas, kas ne tikai ved jūs uz dažādiem ēkas stāviem un apbrīno pilsētas panorāmu, bet arī uzzina par pašu ēku un tās arhitektūras smalkumiem.

Kā jau minēts, pilsētā noteikti ir daudz skatu platformu, lai apbrīnotu Dubajas ainavu. Tomēr mēs vēlamies jūs iepazīstināt ar oriģinālākajām. Un Dubaijas rāmis par savu oriģinalitāti īsti nesūdzas.

Jūs jautājat, kas ir tas Dubaijas rāmis? Šis ir pavisam jauns attēla rāmja formas skatīšanās laukums, kas atvērts nedaudz vairāk kā pirms gada. Apzeltīts rāmis – 150 metru augsts. No tā paveras panorāmas skats uz Dubaijas spīdošajiem debesskrāpjiem tālumā. Daudzsološs skats! Starp citu, rāmim ir arī tieša funkcija – tas rāda Dubaijas pilsētas ainavu. No dažādiem rakursiem var izveidot dažādus “ierāmētus” Dubaijas kadrus.

Apmeklējiet Abu Dabī lepnumu, Lielo šeihu Zaidas mošeju

AAE galvaspilsēta Abu Dabī ir vēl viena aizraujoša pilsēta. Tajā atrodas arī izcilā skaistuma arhitektūras šedevrs – Šeiha Zajed Lielā mošeja. Tas ir lielākais islāma lūgšanu nams valstī un astotais lielākais pasaulē. Mošejas lielums ir gandrīz kā pieci futbola stadioni, un tajā vienlaikus var ietilpt līdz 40 tūkstošiem cilvēku. 

Mošeja, kas kļuva par Abu Dabī vizītkarti, tika pabeigta ne tik sen – 2007. gadā. Tās arhitektūru lielā mērā ietekmēja persiešu, mongoļu un mauru kultūras. Pati ēka ir marmora. Mošeja lepojas ar 82 kupoliem, no kuriem lielākais ir 85 metrus augsts un plats 32,8 metru diametrā. Ar lieliskām kolonnām, debesu augstiem minaretiem un žilbinošo balto krāsu mošeja ir patiesi eleganta un grezna. Tiem, kas plāno ceļojumu uz AAE, šīs pielūgšanas vietas noteikti jāpievieno savam apmeklējamo vietu sarakstam. Tikai atceraties, ka, apmeklējot mošeju, jums jāievēro vietējo noteikumi: ģērbieties pēc iespējas sedzošāk, lai pēc iespējas mazāk redzētu kailo ķermeni. Un sievietēm jāvalkā galvas lakati.

Dodieties pārgājienā caur Arābijas tuksnesi

AAE sevi iepazīstina ar tūristiem kā mūsdienu krāšņuma valsti. Tomēr, ja, uzturoties šajā valstī, vēlaties justies kā arābu pasakā, tad nepalaidiet garām iespēju izpētīt valsts dabu. Īpaši – tuksneša smiltis.

Arābijas tuksnesis aptver gandrīz visu Arābijas pussalu. Tā platība ir 2,33 miljoni. km². Flora un fauna šeit ir ļoti slikta, taču neierobežotās smilšu vietas aizrauj. Garastāvokli veicina arī karstums, kas vasaras sezonā paaugstinās līdz 50 ° C. Ceļotājiem, kas apmeklē AAE, tiek piedāvāti tuksneša reisi. 

Atpūtieties AAE skaistākajās pludmalēs

Lielisks klimats gandrīz visu gadu – lūk, ar ko AAE var lepoties. Un, kad laika apstākļi lutina, jūs ne tikai vēlaties doties ekskursijās, bet arī relaksēties: ilgstošas peldes, sauļošanās, ūdens aktivitātes, pūkainās smiltis – tas viss, ko AAE piedāvā saviem viesiem.

Lieliskas pludmales Emirātos. Viņi lepojas arī ar Dubaijas – vairāk nekā piecām šīs pilsētas pludmalēm ir piešķirts Zilais karogs. Tā ir balva par pludmales tīrību, ūdens kvalitāti, drošību un atbilstību videi. Un pludmales ir patiesi iespaidīgas – zelta smiltis labi sajaucas ar debeszilajām Persijas līča un palmu ēnām. Apkārt pludmalēm ir daudz restorānu, kafejnīcu, mazu veikalu un garāko debesskrāpju pasaulē.

Tomēr ne tikai Dubaija lepojas ar lieliskām pludmalēm. Ne mazāk pievilcīga ir kūrortpilsēta Šārdža un apkārtējās kūrortpilsētas.

Pats Šārdžas emirāts ir slavens ar to, ka atrodas divos krastos: Persijas līcī (Emirāta galvaspilsēta Šārdža) un Indijas okeānā. Tomēr skaistākās pludmales lepojas ar Persijas līča piekrasti. Pirms došanās šeit atvaļinājumā, jāpatur prātā, ka Šārdža ir vienīgais Emirāts, kas stingri ievēro “sauso likumu”: ir ne tikai aizliegts lietot alkoholiskos dzērienus, bet pat tos ņemt līdzi. Tātad šajā Emirātā neatradīsit bārus vai klubus (izņemot tradicionālos tautas mūzikas klubus). Tā vietā jūs atklāsiet smilšainas pludmales, kvalitatīvas viesnīcas, austrumu tirgus, izsmalcinātus parkus un Arābijas mantojuma muzeju.

Pavadiet vakaru netālu no Dubaijas dziedošās strūklakas

Runājot par labāko Dubaijas novērošanas klāju, mēs pieminējām pasaulē augstāko debesskrāpi – Burj Khalifa. Tās augšējie stāvi piedāvā patiesi lielisku panorāmu! Tomēr mēs nepieminējām, ka arī šīs milzu ēkas teritorija ir ievērības cienīga. Blakus debesskrāpim atrodas mākslīgais ezers un viena no pilsētas populārākajām atrakcijām – Dubaijas dziedošā strūklaka. Tā ir pasaulē lielākā strūklaku sistēma ar horeogrāfiju: strūklaka dejo pēc notīm un dziesmām. Tā strāva sasniedz 152 metrus, un to vēl vairāk uzlabo tūkstošiem spuldžu un 25 krāsu projektors. Strūklaku šovi notiek katru dienu pusdienlaikā un arī pulksten 18.00. ik pēc pusstundas. Starp citu, mēs vēlamies jūs brīdināt, ka skatītāji priekšējās rindās mēdz kļūt mitri, tāpēc paturiet to prātā.

 

Rakstu sagatavojuši eksperti no Aza Tours

Pieejamies ceļojumi –  http://azatours.lv/aae_visi_celojumi?datums_no=2019-08-03