Fotogrāfijas – lielākajai daļai ceļotāju ir neatņemama atvaļinājuma sastāvdaļa. Galu galā, apmeklējot svešu valsti, var redzēt tik daudz brīnišķīgu dabas nostūru, lieliskas ēkas, neparastas situācijas. Vēlaties iemūžināt vismaz dažus no tiem, lai atgriežoties no ceļojuma varētu pārskatīt visu fotoalbumu un atcerēties pēdējās brīvdienas iespaidus. Un tas vēl nav viss – mūsdienās sociālie tīkli kļūst par lielu ikdienas sastāvdaļu, ar ceļojuma iespaidiem un fotoattēliem var dalīties ar draugiem uzreiz. Uzņemot attēlus ar tiem var dalīties savos sociālo tīklu profilos, pastāstot un parādot, kā jums iet, kā arī iedvesmot un ieteikt citiem sevis pārbaudītās vietas.

Ceļojumu portāls “Big 7 travel” apkopoja fotogēniskāko valstu sarakstu 2019. gadā, pamatojoties uz instagram statistiku (ēdiena, atrašanās vietas iestatījumiem utt.). 

Austrālija

Pirmā sarakstā ir Austrālija – valsts, kas vilina ceļojumu entuziastus. Elpu aizraujošas mūsdienu pilsētas, pludmales, kas pazīstamas kā sērfotāju paradīze, blīvi džungļi, majestātiskas klintis, smaragda līči, milzu smilšainas teritorijas un to kontrastējošās sajūtas. Gandrīz visi sapņo apmeklēt šo pasaules nostūri.

Balstoties uz instagram statistiku, mirkļabirkas atzīmēm un pozicionēšanu, Austrālija ir izvēlēta par fotogēniskāko valsti pasaulē. Apmēram lielākā daļa instagram vietņu ir atrodamas divās lielākajās valsts pilsētās: Sidnejā un Melburnā. No Sidnejas operas nama līdz Eureka tornī Melburnā. No slavenās Bondai pludmales Sidnejā līdz Melburnas Viktorijas bibliotēkai ar savu satriecošo skaistumu. Un kur vēl modernas kafejnīcas, atrakciju parki un ielu māksla abās pilsētās. 

Protams, fotogēnas, instagrammīlošas vietas ir bagātīgas ne tikai lielākajās Austrālijas pilsētās, bet arī citās valsts daļās. Piemēram, Kvīnslendas štats Austrālijas ziemeļaustrumos un tā daba ir ārkārtīgi populāra. Pieminēšanas vērta ir arī Freizeru sala un tās iespaidīgais Wabby ezers, Whitsunday sala un Whitehaven pludmale, Cape Tribulation, kas ir slavena ar saviem tropiskajiem mežiem un mājīgajām savvaļas pludmalēm.

Honkonga

Otrā sarakstā ir Honkonga. Lai arī formāli tas ir īpašs administratīvs reģions, kas pieder Ķīnai, tas bauda augstu autonomijas pakāpi. Un, ņemot vērā Honkongas pārpilnību ar instagram darbīgām fotosesijām, ceļojumu portāls “Big 7 Friday” ir nolēmis to uzskaitīt kā vienu no fotogēniskākajiem pasaules nostūriem. Un ne tikai jebkur, bet otrajā pozīcijā!

Kas padara Honkongu tik populāru instagramā? Viena no tām, protams, ir Viktorija Pīka. Tas ir augstākais punkts visā pilsētā, 552 m virs jūras līmeņa. No Viktorijas virsotnes var redzēt burvīgus skatus uz to, kā Honkongas debesskrāpji skatās debesīs. Ne velti instagrams ir pārpilns fotoattēlu no Viktorijas virsotnes.

Vēl viena instagram fanu iecienītākā vieta Honkongā ir Graham Street, kur atrodas viens no vecākajiem pilsētas bazāriem. Tomēr visvairāk tirdzniecību un ielu mākslu piesaista nevis tirgus, bet Graham Street – slavena ar vietējā mākslinieka Aleks Krofta sienas gleznojumu.

Instagram fotoattēliem ir raksturīga estētika, tāpēc nereti objekti, kas nav tūristiski, kļūst populāri no pirmā acu uzmetiena. Viena no tām ir Choi Hung daudzdzīvokļu ēka Honkongā. Tas ir milzīgs dzīvojamo māju komplekss, kura fasādi rotā pasteļtoņi. 

Kanāda

Vēl viena valsts ar vietām, kas ir lieliski piemērotas Instagram fotoattēliem, ir Kanāda. Tā ir valsts, kas lepojas ar neizsakāmu skaistumu – majestātiskiem kalniem, priežu mežu kraukļiem, simtiem smaragda ezeru – Kanādas ainava ir patiesi apbrīnojama. Ne mazāk interesantas ir valsts pilsētas – tās ir ļoti kosmopolītiskas, draudzīgas jaunpienācējiem, lepojas gan ar modernām, gan ar vēsturiskas pagātnes ēkām. Lielākā daļa Kanādas populāro fotoattēlu instagramā ir paslēptas lielākajās pilsētās un to apkārtējos rajonos.

Vankūvera ir pilsēta, kuru aizrauj tā arhitektūra un vēsture, kā arī varas iestāžu un iedzīvotāju attieksme pret apkārtējo vidi, atpūta dabā. Vankūveras iedzīvotāji nevar iedomāties savas nedēļas nogales, neveicot pārgājienus centra apkārtnē vai vismaz pārgājienus vai riteņbraukšanu Stenlija parkā, kas ir lielākais pilsētas parks. Tā ir vairāk nekā 400 hektāru apstādījumu oāze ar sulīgu ezeru, bagātīgiem celiņiem un kokiem. Parks tiešām ir skaisti labiekārtots, tāpēc nav pārsteigums, ka instagrams ir pilna ar attēliem.

Viena no instagram tendencēm ir dažādu botānisko dārzu vai ziemas dārzu attēliem, kas bagāti ar eksotiskiem augiem. Vankūveras bāzes Bloedel Conservatory ir tropu dārzs uz jumta, kur varat baudīt ne tikai tropiskos augus, bet arī eksotiskus, krāsainus putnus. Tāpēc nav brīnums, ka šis Vankūveras stūris ir ļoti populārs ne tikai starp parastajiem tūristiem, bet arī starp instagrama mīļotājiem.

Kanādas lielākā pilsēta Toronto ir kultūras daudzveidības vieta. Pastaigājoties šeit, jūs varat nejauši apmeklēt Ķīnas teritoriju, Mazo Itālijas kvartālu, Portugāles teritoriju, Mazo Indiju un daudz ko citu. Šī iemesla dēļ pilsēta ir ļoti daudzveidīga. Tajā ir daudz interesantu parku, muzeju, galeriju un mājīga vecpilsēta. Bet instagram fanus visvairāk piesaista ielu māksla! Toronto šeit tiešām ir ar ko lepoties: pilsētā ir grafiti avēnija.

Indonēzija 

Koraļļu rifu salas, vulkāni, kalnu grēdas, lietus meži, aizraujošas pludmales, reliģiskā un kultūras daudzveidība – tāda ir Indonēzija. Šī Dienvidaustrumu Āzijas valsts ir ceturtā mūsu sarakstā. Instagrams ir pilns ar Indonēzijas publikācijām.

Viena no šādām vietām ir Tanah Lot templis Bali salā. Tulkojot no baliešu valodas, tempļa nosaukums nozīmē “zeme jūrā”. Šī lieliskā hindu struktūra atrodas uz klints, kas atrodas nedaudz jūrā. Plūdu laikā templis, šķietami, vienkārši peld ūdenī.

Tanah Lot ir templis, kas izskatās patiesi maģisks. Ne velti šī ir viena no Bali vizītkartēm. Instagramā netrūkst arī bilžu no šīs ēkas.

Borobudur ir vēl viens iespaidīga skaistuma templis, kas piesaista gan tūristu, gan instagrama uzmanību. Tas ir lielākais budistu templis visā Dienvidaustrumu Āzijas reģionā. Tajā slēpjas Javas sala.

Borobudur tempļa arhitektūra atspoguļo budistu Visuma jēdzienu: terases rotā satriecoši reljefi, kas attēlo gan ikdienišķu, gan kosmoloģisku pasaules līmeni. Katru pieminekļa stāvu ieskauj galerijas, kuras savieno kāpnes. Un uz ārsienām ir mazas nišas, katrā no tām ir Budas skulptūra. Starp citu, visā kompleksā apskatāmas vairāk nekā 500 Budas skulptūras – iespaidīgs skaits, vai ne? Lieliskā Borobudur kā magnēta arhitektūra piesaista tūristus. Un, ieviešot Borobudur meklēšanas lodziņā instagrā, jūs varat redzēt vairāk nekā 1,1 miljonu fotoattēlu, kas atzīmēti ar šo pasakaino vietu.

Dienvidāfrikas Republika

Pirmos piecus noslēdz Dienvidāfrika. Tā ir valsts, kas lepojas ar dramatiskām ainavām, lieliskām pārgājienu takām, zelta pludmalēm, neaizmirstamām ekskursijām safari un mūsdienu pilsētām.

Apmēram lielāko daļu Instagrama vietu var atrast Keiptaunā un ap to. Viena no šādām vietām ir Kasteelspoort Rock. To var redzēt uzkāpjam Galda kalnā, Keiptaunas simbolā. Kasteelspoort klints sarunvalodā ir pazīstama arī kā pasaules mala. Tā ir šaura klinšu josla, kas izvirzās bezdibenī. Tikai visdrosmīgākie pieņēmalēmumu kāpt uz klints un nofotografēties, sēžot pasaules malā. Attēls ir brīnišķīgs, taču ir nepieciešama īpaša piesardzība.

Vēl viena iecienīta Keiptaunas atrašanās vieta ir Bo-Kaap kvartāls. Tā ir daudzkultūru teritorija, ko ietekmē Malaizijas, Indijas, Šrilankas un Āfrikas kultūras. Bloks ir slavens ar savām pasteļkrāsas būdām un vecajām krāsainajām automašīnām – ideāli piemērots instagram publikācijām.

 

Rakstu sagatavojuši eksperti no Aza Tours

Pieejamie ceļojumi -> http://azatours.lv/eksotiskie_celojumi