Latvijas karstie laika apstākļi ne tikai fiziski atņem spēku, bet arī domas pastāvīgi pārlec no nepieciešamo uzdevu veikšanas uz aukstu saldējumu, atspirdzinošiem dzērieniem, ilgu peldēšanos ezerā vai ceļojumiem. Jā, brīvdienu noskaņas jau ir gaisā! Ja vēl neesat izlēmis, kā šogad vēlaties doties brīvdienās, iesakām izlasīt par kruīza ceļojumiem. Tas ir ceļojums, kas apvieno vairākus burvīgus aspektus.

Pirmkārt – pakalpojumu komforts un pārpilnība. Modernie kruīza kuģi ir aprīkoti kā labākie pieczvaigžņu viesnīcas un izklaides centri. Ir daudz restorānu, kafejnīcu, bāru, veikalu. Peldbaseini, sporta klubi, spa centri, skaistumkopšanas saloni, kino un teātra zāles, boulinga celiņi, bibliotēkas, spēļu istabas, kazino, bērnu aktivitātes, dzīvās mūzikas izrādes – aizraujošākās aktivitātes kruīza kuģos nav saskaitāmas.

Otrkārt, ceļojuma laikā varat apmeklēt vairākas valstis un redzēt daudzas unikālas, gleznainas vietas. Pamosties no rīta – smaragda jūra. Un pēcpusdienā apskatiet pilsētas debesskrāpjus! Kruīza braucieni dod tūkstošiem iespaidu.

Šoreiz šis raksts ir veltīts tiem ceļotājiem, kuri vēl nav ceļojuši ar kruīza kuģi. Mēs esam izvēlējušies vairākus maršrutus, kas ir ideāli piemēroti pirmajam kruīzam!

Arābijas jūras kruīzs

Vai jūs vienmēr esat sapņojis, kā nokļūt spīdošajā Dubaijas pilsētā? Vai varbūt jūs apskatījāt Abu Dhabi draugu fotogrāfijas un apsolījāt, ka kādu dienu jūs apmeklēsiet iespaidīgo Šeiha Zaido lielo mošeju? Kad jūs izlasījāt “Tūkstošiem un viena nakts” grāmatu, vai esat kādreiz domājuši, ka mēs gribētu doties uz tādām arābu zemēm kā Omāna vai Katara? Visu šo arābu maģiju var piedzīvot viena brauciena laikā! Un nē, jums nebūs jāuztraucas par ceļošanu no vienas lidostas uz citu un jāgaida ilgi lidojumi. Ja izvēlaties arābu jūras kruīzu, Jūs izbaudīsiet greznību, kas tiek piedāvāta uz kuģa, un jums būs laiks staigāt un izpētīt lielās Arābijas jūras piekrastes pilsētas pietauvošanās ostās.

Arābu jūrā, starp Arābijas pussalu un Indiju, tādi kruīza maršruti noteikti nav. Populārākais ilgst no nedēļas līdz divpadsmit dienām. Ideāli priekš pirmā kruīza ceļojuma! Protams, maršruti ir nedaudz atšķirīgi, bet lielākā daļa kuģu sāk braucienu Dubaijā vai Abū Dabī ( parasti apmeklē abas brauciena laikā).

Omāna galvaspilsēta, Maskata ir pilsēta, kas bieži tiek iekļauta arī arābu jūras kruīzu maršrutā. Ceļotājus fascinē to vēsturiskais un kultūras mantojums, kārtība arhitektūras zonā – stingri Muscat noteikumi, saskaņā ar kuriem ēkām jābūt arābu stila logiem vai tradicionālam kupolam. Ir arī tādas pilsētas kā Časabs (viens no Omānas tūrisma centriem), Kataras galvaspilsēta Doha. Starp citu, kruīzā piedāvā ne tikai izkraut un pastaigāties pa pilsētām, bet arī doties ekskursijās, kur var atrast daudz jautrības. Ir arī laiks niršanas baudām un pludmales brīvdienām.

Vidusjūras kruīzs

Vai Jūs vēlētos apmeklēt Eiropas pilsētas pirmā kruīza brauciena laikā? Ja tā, tad kāpēc izvēlēties Vidusjūras kruīzu? Ir daudz maršrutu, kas ietver dažādas valstis, kuģi ir lieliski, un braucienu skaistumu pavada ekskursijas un pludmales brīvdienas. Vai tas nav lielisks brīvdienu plāns?

Viens no populārākajiem Vidusjūras kruīza maršrutiem ceļotājiem ir skaistā Adrijas jūra – Venēcija (Adrijas – Vidusjūras reģions). Pazīstama ar šaurām pilsētas ielām, kanāliem, iespaidīgu arhitektūru, muzejiem un rosīgiem laukumiem. Adrijas jūras kristāldzidrais ūdens ir valdzinošs, atspīd horizonts uz Splitu, Horvātijas pilsētu, kas pazīstama kā lielākā un vissvarīgākā Dalmācijas reģionā. Splita ir pilsēta, kas apbur ar tās vecpilsētu, bet arī tās mūsdienu dabu. Tūristi, kas apmeklē šo Horvātijas pilsētu, steidzas atgriezties atkal un atkal.

Vēl viena Vidusjūras krasta pietura ir grieķu vizītkarte Santorini. Kā gleznā izceļas vulkāniskā ainava, savvaļas pludmales, cirstas klintis un baltās mājas ar zilajiem jumtiem. Kā arī buras uz Mykonos, Dubrovniku, Ankonas pilsētu Itālijas centrā, kas slavena ar tās smilšainajām pludmalēm. Tādējādi nedēļu ilgā kruīzā apmeklē trīs valstis un to ekskluzīvos stūrus. Protams, Vidusjūrā ir vairāk kruīzu. Piemēram, Grieķijas kruīzs, Itālija-Malta-Spānija-Francija- maršruts utt. Izvēle tiešām ir!

Karību jūras kruīzs

Vai jūs sapņojat par kruīza braucienu uz eksotiskām zemēm? Lieliska izvēle – Karību jūras kruīzs. Baltās smiltis, tirkīza ūdens, zaļās palmas, jautri ritmi un krāsainas piejūras pilsētas ir ceļojums, ko atcerēsiet visu savu dzīvi.

Mums tiek atgādināts, ka mūsdienu kruīza kuģi saviem viesiem piedāvā lielisku izklaidi. Kā mēs pieminējām ievadā, viņi var atrast visu, sākot no augstas klases restorāniem, spa, peldbaseiniem, sporta klubiem, kino zālēm. Un tas vēl nav viss: pasaules slavenie mākslinieki vai mūziķi bieži tiek uzaicināti uz kruīza kuģiem, ar dažādām nodarbībām no jogas līdz sērfošanai. Patiešām nav laika garlaicībai. Vēl jo vairāk, tūristiem tiek piedāvāti ļoti labi organizēti kruīza maršruti.

Lielākā daļa ceļotāju ceļo uz septiņām vai desmit naktīm, izbraucot no Miami ostas. Vēlāk tiek apmeklētas tādas valstis kā Kolumbija, Jamaika, Panama, Nīderlandes īpašumā esošā  Aruba, Kuba, Puertoriko un citi. Interesanti, ka ceļotājiem tiek piedāvāts ne tikai izpētīt ostas, bet arī doties ekskursijās uz valstu dziļumiem. Piemēram, Jamaikā viens no galvenajiem salas simboliem ir Dunnas upes ūdenskritums. Tā ir ļoti gleznaina vieta ar interesantu vēsturisku pagātni.

Karību jūras kruīzi ir pievilcīgi arī ceļotājiem, kas izvēlas paliktu uz klāja: dodieties uz ekskursijām vai palutiniet sevi kādā no pasaules skaistākajām pludmalēm. Starp citu, Karību kruīzos var redzēt vienu no pasaules slavenākajiem kanāliem – Panamas kanālu, kas savieno Atlantijas okeānu un Kluso okeānu. Šo bieži sauc par pasaules brīnumu.

Dienvidaustrumu Āzijas kruīzs

Dienvidaustrumāzija ir reģions, kas piesaista ceļotājus no dažādām pasaules daļām kā magnētu. Tropu lietus meži, kalnu grēdas, krāšņi tempļi, greznas pilis, zelta Budas statujas, rosīgi tirgi, plašs svaigu augļu sortiments, eksotiskas pludmales, dinamiskas pilsētas un tūkstošgadu bagātīga kultūra – aizraujošas atrakcijas Dienvidaustrumāzijā. Vai jūs vienmēr esat sapņojis apmeklēt Taizemi? Bet vēl vairāk vēlaties apmeklēt Malaizijā vai Kambodžā? Un kur ir futūristiskā Singapūra, kas vilina ar mūsdienu arhitektūru, zaļos dārzus un unikālās skulptūras. Dilemma ir kā izvēlēties? Atbilde uz šo jautājumu ir diezgan vienkārša: dodieties uz Dienvidaustrumu Āzijas kruīzu.

Pirmā pietura ir Singapūra. Tā ir pilsēta, ko bieži sauc par vārtiem starp Austrumiem un Rietumiem. Cosmopolīts, bagāts, moderns, pielāgots tūristu vajadzībām – Singapūra. Šeit ir kaut kas redzams: no slavenajiem Singapūras dārziem līdz lieliskajiem debesskrāpjiem. No Ķīnas un Indijas kvartāla līdz lielām pludmalēm. Singapūrā ir liela osta, no kuras sākas kruīzi.

Pēc dienas jūrā un baudot kruīza kuģu izklaidi, Taizemes Samoya salas (Koh Samui) krasts atrodas horizontā. Palmu birzis, orhideju dārzi un zelta smilšu pludmales vai nav romantisks sākums? Kad jūs atradīsieties Samoa salā, varat izvēlēties pavadīt laiku pludmalē vai ekskursiju pa salām: Budas statujas, tempļi. Vēlāk tā dodas uz citu Taizemes ostu – Laem Chabang. Tiek organizētas ekskursijas uz valsts galvaspilsētu Bangkoku.

Šos Dienvidaustrumu Āzijas kruīzus apmeklē ne tikai Singapūrā vai Taizemē, bet arī Kambodžā un Malaizijā. Brauciena laikā var redzēt tādus Dienvidaustrumu Āzijas dārgakmeņus kā Batu alas, Kualalumpuru, Langkawi salu, Ream nacionālo parku un daudz ko citu. Patiesi neaizmirstams kruīzs, kurā apmeklētu pat četras reģiona valstis.

Rakstu sagatavojuši eksperti no Aza Tours
Visus pieejamos ceļojumus meklē šeit – http://azatours.lv/