Parasti rudens sākums mūs iepriecina saulainās un siltās dienās, bet jau tagad varam sajust gaidāmo auksto sezonu: rīti satiekas ar mitrumu un miglu, un vakari arvien vairāk pavadīti ietinoties siltākās segās. Dienas kļūst īsākas, un krēsla nāk daudz agrāk, nekā mēs pieradām vasaras vakaros. Atpūtas laiks dabā pamazām mainās uz iekštelpām, restorānos, kinoteātros vai koncertzālēs.

Ja jūs esat cilvēks, kurš dod priekšroku saulei un patīkamai vēsmai, nevis rudens lietum un atvēsinošajam rīta vēsumam, jūs droši vien jau esat sācis domāt par savu nākamo eksotisko atvaļinājumu – galu galā visā pasaulē ir daudz vietu ar siltu klimatu visu gadu. Šajā rakstā mēs vēlamies iepazīstināt valstīm, kas ir ideāli piemērotas eksotiskām brīvdienām, un pastāstīt, kuras slavenības izvēlas pavadīt brīvo laiku šajās vietās.

 

Dubaija, Apvienotie Arābu Emirāti

Strauji attīstās infrastruktūra, augstas klases viesnīcu un restorānu slodzes, precīza kārtība, izklaides pārpilnība, pasakainas pludmales smiltis un nepieciešamība pārsteigt tūristus ar nepārspējamām vietām, piemēram, Dubaiju. Cik lielisks klimats! Ne velti Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) lielākā pilsēta katru gadu piesaista arvien vairāk tūristu. Slavenības nav izņēmums: tādas slavenības kā Kima Kardašiana, Toms Krūzs, Džastins Bībers, Rita Ora, Nikola Scherzingere un Bekhemu ģimene ir devušies atvaļinājumā uz Dubaiju.

Tiesa, vairums no viņiem izvēlējās palikt viesnīcā Burj Al Arab, kas tiek saukta par Dubaijas vizītkarti, kuru vietējie iedzīvotāji sauc vienkārši par “buru”. Šī viesnīca ir novērtēta ar septiņām zvaigznēm: grezns vestibils ar strūklaku, marmora dekoriem, zīdu un apzeltītām sienām. Pakalpojumi šajā dāsnajā viesnīcā ir ļoti augsti – ne visi šeit var uzturēties, taču palikt Dubaijā būtu grēks nenofotogrāfēt buru.

Dejojošā strūklaka, pasaulē augstākais Burj Khalifa debesskrāpis, mākslīgā Jumeirah sala, ūdens parki, sniega arēna, Zilā karoga pludmales – Dubaijā ir daudz aktivitāšu. Patīkamākais ir tas, ka klimats rudens brīvdienām šeit ir ideāls: oktobrī vai novembrī termometra stabiņš dienas laikā parasti paaugstinās līdz 30 ° C, bet ziemas mēnešos temperatūra gandrīz nekad nav zemāka par 23 ° C.

 

Tulum, Meksika

Ja jūsu sapņu brīvdienas ir tādas, kurās varat apvienot brīvdienas pludmalē ar apskates ekskursijām, Tulumas pilsēta Meksikā ir patiesi brīnišķīga vieta. Apkārtne ir slavena ar savu neparasto skaistumu Karību jūras pludmalēs, kuras tiek novērtētas kā dažas no labākajām Meksikā. Augstā klints krastā atrodas arī maiju pilsētas drupas, kas datētas ar 13.-15. gadsimtu. Tulumas pilsētu maiji izveidoja jūras krastā, tāpēc nav brīnums, ka ostas pilsēta šajā vietā ir ļoti svarīgs objekts. Šeit uzplauka tirdzniecība, un arheologi šajās teritorijās joprojām atklāj ļoti negaidītus objektus.

Pati arheoloģiskā izrakumu vieta noteikti nav nekas neparasts. Varbūt visiespaidīgākais ir fresku templis. Tā augstums ir 7,5 m. Šeit ir daudz tūristu, tāpēc, ja vēlaties izpētīt maiju mantojumu, ieteicams doties agri no rīta – šajā dienas laikā ir vismazākās masas, lai jūs varētu mierīgi izpētīt arheoloģisko zonu.

Tulum ir pazīstama arī ar mājīgajām, bohēmiskajām viesnīcām. Tādas slavenības kā Drew Barrymore, Ričards Gīrs, Rīza Viterspūna, sportisti Ārons Rodgers un Danica Patrik ir atvaļinājumā.

 

Maldīvu salas

Balto smilšu pludmales, smaragda jūra, palmu ēna, katru dienu ķermeni mērcējošā saule, zemūdens koraļļu un daudzkrāsainu zivju maģiskā pasaule, plašais svaigo augļu sortiments un lieliskās viesnīcas ir Maldīvijā. Ne velti viņi gadiem ilgi vilina ceļotājus, kuri vēlas izbēgt no dzīves rutīnas un izbaudīt idilliskas brīvdienas.

Tādas slavenības kā Cristiano Ronaldo, Ronan Keating, Dannii Minogue Maldīvu salās ir bieži viesi. Futbolisti Fernando Torres, dziedātāja Ketija Perija, princis Viljams ar sievu Keitu Middetonu un daudzas citas slavenības arī bauda brīvdienas Maldīvijā. Lielākā daļa no viņiem izvēlas kūrortus, kas izveidoti uz privātām salām.

MaldĪvu salās valda tropisks – karsts un mitrs klimats. Oficiāli ir divi gadalaiki – sauss (no decembra līdz aprīlim) un lietains (no maija līdz novembrim). Tomēr pat mitrā sezonā lietus ir tropisks – stiprs, bet īss, tāpēc salu tūrisms plaukst visu gadu.

 

Kostarika

Kostarika, kas atrodas Centrālamerikā, ir valsts, kas lepojas ar lielu bioloģisko daudzveidību. Valsts lielums ir nedaudz mazāks nekā Lietuvas, taču ir izveidoti 27 nacionālie parki, lai saglabātu savvaļas dzīvnieku bagātības: ne tikai faunu, bet arī blīvus lietus mežus, vulkānus, kristāldzidrus līčus un ūdenskritumus.

Bet tas vēl nav viss: Kostarika ir viena no pirmajām valstīm, kas sāka attīstīt ekotūrismu, nesen parādījušos ekotūrisma nozari: apmeklējot dabas stūrus, kas vismazāk ietekmē teritorijas dabiskos apstākļus. Šādi ceļojumi ietver mēģinājumus atbrīvoties no plastmasas izstrādājumiem, kārtot miskasti, izvairīties no nevajadzīgas greznības un atstāt teritoriju tādu, kāda tā bija pirms ceļotāju iebraukšanas.

Kostarikā dabas un ekotūrisma idejas praktiski neskartu, arvien vairāk ceļotāju uztraucas par klimata izmaiņām. Tādas slavenības kā Gisele Bündchen, Leonardo DiCaprio, Zac Efron, Matt Damon, tenisists Rafaels Nadal un britu kulinārijas zvaigzne Jamie Oliver ir devušies atvaļinājumā uz Kostariku.

 

Marakeša, Maroka

Maroka ir vēl viens eksotisks brīvdienu galamērķis, kas pēdējā laikā gūst arvien lielāku popularitāti. Cilvēkus piesaista aura, kas atgādina Tūkstoš un Vienas nakts pasaku: rosīgi bazāri, krāsaini māju rotājumi, garšvielu aromāts un dabas ainavas: neizmērojami tuksneši un robainas kalnu virsotnes.

Milzīgs ceļotāju skaits tiek piesaistīts Marakešai, vienai no četrām Marokas imperatora pilsētām. Austrumu modeļiem klātas ēkas, šauru ielu labirinti, kas piepildīti ar amatniekiem, minaretu jumti un pārpilns ēstuvju piedāvājums, kas pasniedz tradicionālos ēdienus – tiešām tūristiem interesējoša vieta no rietumu pasaules.

Marakešas sirds ir Jemaa el-Fnaa laukums, kas ir pilns ar skaņām, krāsām un smaržām. Dzīve šeit vārās: vietējais amatnieks vienā stūrī pārdod savus austos paklājus, bet otrā – grilētu gaļu vai zivis. Lūk, uz ietves atrodas čūsku burvība, bet blakus – tējas un garšvielu tirgotājs. Un kur notiek rosība, kas notiek vakaros, un tāds kā no nekurienes iznācis pulks, kas piedāvā pareģot nākotni – tā ir tik haotiska, bet tajā pašā laikā ārkārtīgi interesanta teritorija.

Kā jau minējām, Marakešas pilsēta ir ļoti autentiska, tāpēc arī tajā ierodas slaveni cilvēki. Tādas slavenības kā Ketija Perija, Ushers, Lilija Allena, Kristiano Ronaldo, Fransiss Fords Koppola jau ir pavadījuši savas brīvdienas šeit.

 

Singapūra

Reiz Ziemeļāfrikā mēs ceļojam uz Dienvidaustrumu Āziju. Šī ir vēl viena valsts, uz kuru pēdējos gados ir ieradušies daudzi ceļotāji, tostarp tādas pasaulslavenas slavenības kā Toms Hanks, Rīza Viterspūna vai Džeimijs Foxxs.

Kosmopolītisks, bagāts, mūsdienīgs un pārsteidzoši futūristisks statiskā formā. Šeit ir savstarpēji saistītas daudzas dažādas kultūras, tāpēc Singapūru bieži sauc par teritoriju, kas apvieno austrumu un rietumu pasauli. Milzīgi parki, krāšņās gigantiskās skulptūras, netradicionālie arhitektūras risinājumi, grezni biznesa un iepirkšanās rajoni, kā arī Indijas un Ķīnas kvartālu saglabāšana – Singapūra ir jautrības pilna.

Tie ceļotāji, kuriem ātri apnīk kņada un rosība, atradīs arī lieliskas Singapūras pludmales. Viss, kas jums jādara, ir jānokļūst Sentosa salā. Baltas smiltis, palmas, silts jūras ūdens visu gadu, lielisks serviss – īsta brīvdienu idille.

Rakstu sagatavoja ceļojumu eksperti no Azatours
Visus pieejamos ceļojumus meklē šeit – http://azatours.lv/eksotiskie_celojumi