Itālijas lielpilsēta Milāna ir pazīstama ar savu augsta līmeņa modi, slaveno dizainu un veiksmīgajiem uzņēmumiem.

Milānā atrodas viena no pasaulē satriecošākajām gleznām – Leonardo da Vinči “Pēdējais vakars”, kā arī aizraujošais teātris La Scala, ko noteikti jāapmeklē operas cienītājiem. Lai kādas būtu jūsu intereses, jūs atradīsiet daudz ko redzēt un darīt skaistajā Milānā!

Milānas katedrāle

Milānas katedrāle

Milānas katedrāle, kas veltīta Svētajai Marijai Debesbraukšanai, ir lielākā katedrāle Itālijā un piektā lielākā katedrāle pasaulē. Tā ir viena no populārākajām vietām, ko apmeklēt Milānā, un tās jumtu rotā 135 smalki izgreznotas akmens smailes, bet no ārpuses to rotā 2245 marmora statujas. Tās tumšais interjers ir spilgtā kontrastā ar spožo un bagātīgi izrotāto eksterjeru ar 52 gigantiskām kolonnām. Tās logu vitrāžas ir lielākās pasaulē, kas padara šo krāšņo mākslas darbu par Milānā tik slavenu apskates objektu.

Ieeja katedrālē un tās iekšpuses apskate ir bez maksas. Par papildu samaksu varat apmeklēt arī dārgumu krātuvi, kas atrodas katedrāles iekšpusē. Turklāt jūs varat iegādāties arī biļetes uz katedrāles jumtu, no kurienes paveras plašs panorāmas skats uz pilsētu, tāpēc to noteikti ir vērts to apmeklēt, kad apskatāt katedrāli.

Viktora Emanuela II galerija (Galleria Vittorio Emanuele II)

Viktora Emanuela II galerija (Galleria Vittorio Emanuele II)

Viktora Emanuela II galerija, iespējams, ir greznākais iepirkšanās centrs, kurā jūs jebkad ieiesiet! Šo iepirkšanās promenādi klāj divas stiklotas arkādes, kas tiek uzskatītas par vienu no izcilākajiem stikla un dzelzs arhitektūras darbiem pasaulē. Centrā atrodas astoņstūrains stikla kupols, kas saulē spīd, jo caur to skaisti slīd gaisma. 

Galerija kalpo kā tirdzniecības centrs, kurā ir izvietoti dažādi augstākās klases luksusa zīmoli, piemēram, Versace, Gucci un Prada. Papildus šeit atradīsiet arī dažas no Itālijas senākajām kafejnīcām un restorāniem. Ja vēlaties izbaudīt, kāda bija Milāna tās modes zelta laikmetā, tad šis apmeklējums ceļojuma laikā ir obligāts. 

Piazza del Duomo

Stāvot Piazza del Duomo laukuma vidū, jūs jūtaties kā pasaules centrā. Šeit vienmēr ir ko redzēt un darīt, jo gan vietējie iedzīvotāji, gan tūristi pulcējas laukumā jebkurā diennakts laikā. Un, tā kā šeit atrodas daži no Milānas lielākajiem apskates objektiem, jūs viegli varat pavadīt visu dienu, nekur tālu nebraucot. Ja vēlaties izbaudīt īstu Milānas atmosfēru, noteikti nepalaidiet garām šo plašo brīvdabas laukumu.

Šeit atrodas dažas no pilsētas slavenākajām ēkām, tostarp Duomo, Galleria Vittorio Emanuele II (Viktora Emanuela II galerija), Milānas Karaliskā pils, Palazzo dell’Arengario un Palazzo Carminati. Tomēr, lai gan Piazza del Duomo atrodas tuvu lielākajiem apskates objektiem, tā ir lieliska vieta, kur atpūsties un vērot cilvēkus. Neatkarīgi no tā, vai jūs pusdienojat kādā no āra kafejnīcām, iepērkaties blakus esošajos veikalos vai vienkārši sēžat uz kāpnēm un apbrīnojat ēkas, šeit vienmēr ir ko redzēt un darīt.

Parco Sempione

Parco Sempione

Ja vēlaties aizbēgt no rosīgā Milānas pilsētas centra, dodieties uz Parco Sempione. Tas atrodas blakus Sforcas pilij un tiek uzskatīts par vienu no lielākajiem un relaksējošākajiem parkiem Milānā. Parco Sempione ir vairāki desmiti taku, pastaigu un veloceliņu, un tas ir ideāla vieta mierīgai pēcpusdienas pastaigai vai izbraucienam ar velosipēdu. Savukārt mākslas cienītājiem parkā atrodas arī dažādi pieminekļi un statujas, tostarp Palazzo dell’Arte muzejs un ekspozīcija.

Parco Sempione, kas aizņem vairāk nekā 95 hektārus, ir piemērots ikvienam apmeklētājam. Neatkarīgi no tā, vai jūs baudāt nesteidzīgu pastaigu pa zālājiem klātiem laukiem vai pikniku pie Miera arkas pieminekļa, jūs noteikti izbaudīsiet parka nesteidzīgo atmosfēru. Savukārt tiem, kas meklē mazliet vairāk izklaides, Parco Sempione atrodas arī Milānas Pilsētas akvārijs, kurā mīt simtiem skaistu zivju un jūras radību. 

Leonardo da vinči nacionālais zinātnes un tehnikas muzejs

Leonardo da vinči nacionālais zinātnes un tehnikas muzejs

Leonardo da Vinči Nacionālais zinātnes un tehnoloģiju muzejs ir ne tikai lielākais zinātnes muzejs Itālijā, bet arī plašākā da Vinči izgudrojumu kolekcija. Muzejs atrodas San Vittore al Corpo klosterī, un tā apmeklējums ir lieliska izklaide visai ģimenei. Tā ir viena no jautrākajām vietām, ko apmeklēt Milānā. Bērniem patiks praktiski eksperimenti, jo katrā muzeja nodaļā ir interaktīva laboratorijas ekspozīcija. Un, kamēr bērni rotaļājas, arī pieaugušie izbaudīs muzeju no izglītojošas perspektīvas.

Papildus Leonardo da Vinči ekspozīcijai muzejā ir vēl citas nodaļas, taču, neraugoties uz muzeja lielumu, da Vinči ekspozīcija ir nepārprotami muzeja galvenais un pievilcīgākais objekts. Ja vēlaties tuvplānā iepazīties ar da Vinči ietekmi uz pasauli, tad šī ir īstā vieta, kur to darīt!

Lai gan Milāna varbūt nav pirmā pilsēta, par kuru tūrists iedomājas, plānojot ceļojumu uz Itāliju, tai ir vairāk nekā pietiekami daudz apskates objektu, nemaz nerunājot par vēsturi. 

Tāpat Milāna ir slavena ar savu džeza un roka naktsdzīvi, kas ilgst līdz pat 4 rītā. Populārākie naktsdzīves rajoni ir Brera rajons, kur atrodas vairāki mūsdienīgi naktsklubi un bāri, rajons ap Navigli, kas savulaik bijis pilsētas veco rūpniecības kanālu rajons, un slavenais Leoncavallo, kas atrodas netālu no Porta Ticinese.