Iepriekšējā bloga rakstā iepazīstinājām ar Costa del Sol jeb Saules krasta pilsētiņām – Benalmadenu un Torremalinosu. Un nu pienācis laiks bloga rakstu sērijas kulminācijai – šoreiz stāstīsim par apburošo Nerju un allaž kustībā esošo Malagu.

Atkāpei: Par Malagas un tās tuvējo pilsētiņu apmeklējumu sapņojām jau sen, tādēļ, kolīdz radās iespēja ar FlyMeAway.lv nodrošināto tiešo reisu no Rīgas doties uz Malagu, ilgi nebija jādomā. ? Vien nepilnu četru stundu lidojums un pēkšņi no Latvijas decembra spirgtuma attapāmies starp neskaitāmām palmām un +17 grādu siltumā!

Nerja

Nelielā pilsētiņa Nerja atrodās apmēram 50 kilometru attālumā no Malagas un ir sasniedzama ar ērtu autobusu (biļetes cena vienā virzienā €4.50). Ceļš uz Nerju vien ir aizraujošs piedzīvojums – ceļš ved caur mazām gleznainām pilsētiņām, pludmalēm un kalnainiem ciematiem. Pēc pusotras stundas brauciena autobuss mūs izlaiž gandrīz pašā pilsētas centrā un Nerjas iepazīšana var sākties!

Balcon De Europa

Pirmais apskates objekts ir Nerjas simbols – Balcon De Europa, kas līdz 1812.gadam bija cietoksnis, taču šobrīd lielu popularitāti tas ir guvis tieši neatkārtojamā skata dēļ, kas paverās uz Playa El Salon, Playa La Calahonda pludmalēm un piekrastes klintīm. Vietas nosaukums radies pateicoties Spānijas karalim Alfonso XII, kas 1844.gadā reģiona vizītes laikā apmeklēja Nerju un vietu, kur iepriekš atradās cietoksnis, nodēvēja par Eiropas balkonu. Par šo faktu vēl arvien atgādina bronzas karaļa statuja, kas Eiropas Balkonā vēro jūru.

Adrese: Plaza Balcón de Europa, 29780 Nerja, Málaga

Ieejas maksa: Par brīvu

ko apskatīt nerjā
Saulriets Playa La Calahonda pludmalē
nerja malaga
Saulriets Playa El Salon pludmalē

ko apskatīt malagā

ko darīt malagā
Izrādās, ka diezgan veiksmīgi ir iespējams dzīvot arī klintī. Un kas gan nekait šādai dzīvei – pludmale soļa attālumā, pašai savs dārziņš un skats, kuru lūkoties dodas ļaudis no visas pasaules!
nerja spānija
Skats uz pludmali no Balcon de Europa
nerja spānija
Balcon de Europa

Jāmin, ka ievērības vērta nav tikai Balcon De Europa apskate – noteikti izmantojiet iespēju arī tuvāk iepazīt klintis, kas izdaiļo Playa La Calahonda pludmales piekrasti. Šeit atradīsiet neskaitāmas vietas, kur baudīt saules starus bez cilvēku pūļiem, kā arī ekstrēmāku sajūtu cienītājiem rekomendējam doties pastaigā pa klintīm (neaizmirstiet par ērtiem apaviem!).

ko darīt malagā

nerja spānija

Protams, nedrīkst aizmirst arī par gardām pusdienām! Gardai ēdienreizei noteikti varam rekomendēt Cafeteria Calabella, kas atrodās blakus Eiropas balkonam – kafejnīcā ir plaša izvēle ar kūkām visdažādākajām gaumēm, garda kafija un bagātīgas tostermaizes. Taču tas vēl nav viss – no kafejnīcas arī paverās fantastisks skats uz Eiropas balkonu un kristāldzirdo pludmali!

nerja spānija
Pusdienas Cafeteria Calabella

 

Nerjas alas (Cuevas de Nerja)

Nerjas alas ir mājvieta ne tikai lielākajai stalagmīta un stalaktīt kolonnai pasaulē 32 metru augstumā, bet senākajām gleznām pasaulē – to vecums tiek lēsts starp 42300 un 43500 gadiem. Tiek uzskatīts, ka Nerjas alas bija apdzīvotas apmēram 4000 gadus – sākot no 25000 p.m.ē. līdz pat bronzas laikmetam, liecības par alu iedzīvotājiem ir apskatāmas arī to veidotajos sienu gleznojumos.

Nerjas alas plešas 5 kilometru garumā, taču apskatei ir pieejama tikai daļa no alu kompleksa.

Adrese:  Carretera de Maro, s/n, 29787 Nerja, Málaga

Ieejas maksa pieaugušajam: €10

spānija alas
Cuevas de Nerja

 

Vēl mazliet no Nerjas:

nerja ko apskatīt
Costa del Sol tipiskā ainava – salmu saulessargi, kas nepacietīgi gaida kādu, ko pasargāt no saules.
nerja ko apskatīt
Vietējo pensionāru iecienīta izklaide – petanks. Interesanti, ka petanks ir kļuvis tik populārs, ka regulāri notiek pasaules čempionāti, kur piedalās vairāk nekā 50 valstis.

Malaga

Kaut Malagas provincē pavadījām piecas pilnas dienas, tomēr ar dienu Malagā bija krietni par maz! Ir grūti atrast ekvivalentu šai allaž kustībā esošajai pilsētai – vēsturiskais mantojums ik uz soļa mijās ar nebeidzamiem apelsīnu kokiem, modīgiem veikaliņiem un augstām viesnīcām! Lūk, dažas mūsu iemīļotākās apskates vietas Malagā:

Gibralfaro kALNS un pils

Malagas apskati sākām ar 142 metrus augsto Gibralfaro kalnu ar tā galā esošo pili Castillo de Gibralfaro. Stāvais kāpiens līdz pilij pats par sevi ir atmiņā paliekošs – garantējam, ka būs ko pasvīst pat rūdītākajiem sportistiem! 🙂 Un tas vēl nav viss – noteikti pievērs uzmanību priežu un eikaliptu mežiem, kas ir sastādīti visā kalna garumā!

Pirmais pieturas punkts kalnā ir skatu laukums, no kura paverās lielisks skats uz iespaidīgo 1874.gadā celto La Malagueta buļļu cīņu arēnu, kur vēl arvien no aprīļa līdz septembrim notiek buļļu cīņas, kā arī dažādas kultūras un sporta aktivitātes. Arēnā ir izvietots arī Antonio Ordóñez buļļu cīņu muzejs.

Pēc apmēram 20 minūšu stāvas ‘pastaigas’ esam sasnieguši galamērķi – Gibralfaro pili, kuras pirmssākumi datēti ap 14.gadsimtu. Pilī iespējams iepazīties ar Castillo de Gibralfaro un tās iedzīvotāju vēsturi, apskatīt 17 metrus augstu galveno torni (Torre Mayor), kā arī no pils paverās lielisks skats uz Malagas provinci.

Adrese:  Camino Gibralfaro, 11, 29016, Málaga

Ieejas maksa pieaugušajam: €2.20

ko redzēt malagā
Skats uz 1874.gadā celto La Malagueta buļļu cīņu arēnu.
ko apskatīt malagā
Skats uz Malagas provinci no Gibralforo pils.

Ataranzas tirgus

Atarazanas tirgus (Mercado Central de Atarazanas), kas ar pārtraukumiem darbojas jau kopš 1879.gada, viennozīmīgi ir obligāti apmeklējamo vietu augšgalā Malagā – svaigas jūras veltes, augļi un dārzeņi, sieri, olīvu kalni un pārdevēji, kas aicina nogaršot ikkatru produktu! Iespaidīga ir arī pati tirgus ēka, kas vairāk atgādina katedrāli, nevis tirgu un kuras izveidē autori iedvesmojās no Parīzē esošā Mercado de Les Halles.

Atarazanas tirgū iespējams nodegustēt un iegādāties neskaitāmas olīvu šķirnes visdažādākajās marinādēs. Cenas, protams, patīkami zemas, taču līdz olīvu pirkšanai vari arī netikt, jo nodegustēt olīvas iespējams pie pārdesmit stendiem, ņammm! 🙂 

Adrese:  Camino Gibralfaro, 11, 29016, Málaga

Ieejas maksa: Par brīvu

apskates objekti malagā
Šarmantais Atarazanas tirgus.

apskates objekti malagā

apskates objekti malagā

 

Malagas Katedrāle

Malagas katedrāli, ko raksturo baroka, renesanses un gotiskās arhitektūras elementi, sāka celt 16. gadsimtā  uz mošejas drupām. Ziemeļu tornis 84 metru augstumā ir otrais augstākais Andalūzijā, taču dienvidu tornis tā arī netika pabeigts.

Katedrāles iekšienē īpaša vērība jāpiešķir senajām 18.gadsimta ērģelēm, 1875.gadā veidotajam altārim un kora vietai, kas ir slavenā spāņu skulptora  Pedro de Mena darbs.

Adrese:  Calle Molina Lario, 9, 29015 Málaga

Ieejas maksa pieaugušajam: €5.00

Mercado Central de Atarazanas
Daiļa flamenko dejotāja un pilsētas lepnums – Malagas katedrāle.

Vēl mazliet no Malagas:

apskates vietas malagā
Skats no Malagas ostas, kur paverās skats uz tipisko pilsētas panorāmu – Malagas kalnu masīvs, panorāmas rats, Malagas katedrāle un mazliet tālāk arī Alkazaba cietoksnis un Gibralfaro pils.
apskates vietas malagā
Kā jau Malagai, kas slavena kā ostas pilsēta, pieklājas – par nelielām naudiņām ir iespējams nobaudīt uz uguns ceptas jūras veltes (īpaši sardīnes). Lai garšas baudījums būtu vēl iespaidīgāks, maltīte tiek gatavota īstā laivā!
apskates vietas malagā
Ja Latvijā gaisa telpu ir okupējuši baloži, tas Spānijā šis gods ir ticis papagaiļiem. 🙂
apskates vietas malagā
Tipiska maltīte Spānijā: tapas un sangrija.

 

P.s. par lielisko ceļojumu sirsnīgākais paldies FlyMeAway.lv  ❤

FlyMeAway piedāvā tiešos reisus svētku un skolēnu brīvdienās uz dažādām Eiropas pilsētām, uz kurām no Rīgas nav tiešo reisu, piemēram, Fēru salas, Azoru salas, Dižona, Santorīni, Kalmāra, Kaljari (Sardīnija), Bilbao. Katram lidojumam ir arī grupas vadītājs, kas palīdz ar organizatoriskiem jautājumiem, kā arī papildus lidojumiem ir iespējams iegādāties arī dažādas ekskursijas.

 

 

 

 

 

 

Saistītie raksti:

Ko apskatīt Malagas provincē (1.daļa).