Šķiet, ka visām lielajām pilsētām pasaulē ir kaut kas līdzīgs: daudz cilvēku, sastrēgumi, kvēlojošas reklāmas, restorāni, iepirkšanās un biznesa centri, cilvēku pilnas ielas, milzīgas ēkas. Tomēr cilvēki, kas mīl ceļot, zina, ka katrai pilsētai ir sava aura, kas vai nu aizrauj un piesaista, un rada vēlreiz atgriezties, vai otrādi – neatstāj patīkamus iespaidus.

Šoreiz mēs gribam pastāstīt jums par pilsētām kuru atmosfēras ir apbūrušas daudzus slavenus mūziķus. Ne velti šo pilsētu nosaukumi bieži tiek minēti dažādās dziesmās.

 

Ņujorka

ceļojums uz ņujorku

Jūs, iespējams, esat redzējuši vairākas filmas, kas uzņemtas Ņujorkā. Šī pilsēta bieži tiek izmantota filmās kā modes, mākslas, kultūras un biznesa galvaspilsēta. Lieliska arhitektūra, interesantu notikumu pilna, daudzkultūras vide – ir daudz cilvēku, kas dēvē Ņujorku kā sapņu pilsētu.

Daudz skaistu vārdu par Ņujorku var dzirdēt dažādās dziesmās. Viens no populārākajiem ir Frank Sinatra “New York, New York”, kur viņš dzied par Ņujorku kā par nebeidzamo pilsētu.

Mēs varam tikai piekrist dziedātājam, jo pat nakts dzīve Ņujorkā ir izgaismota ar daudz gaismām, masu cilvēkiem, diennakts ēdināšanu, izklaides vietām, pat veikaliem – šī pilsēta patiešām ir pilna dzīvības.

Cik reižu ir minēts vārds Ņujorka dažādās dziesmās? Saskaņā ar Vācijas ceļojumu Startup “HOLIDA” pētījumu, kas atsaucas viena no lielākajām platformām pasaulē lyrics Musixmatch datiem – vārdu Ņujorka dziesmās min gandrīz 31 000 reizes. Tomēr jāatzīmē, ka šis pētijums tika veikts tikai sešās valodās. Tātad mēs varam teikt, ka šis skaitlis ir daudz lielāks.

 

Parīze

ceļojums uz parīzi

Vēl viena iecienīta pilsēta kinematogrāfiem, rakstniekiem, mūziķiem un ceļotājiem ir Parīze. Skaistā sēna upe, greznās ēkas, mājīgas kafejnīcas, Monmartrs, daudzi muzeji un galerijas, augstais un skaistais Eifeļa tornis – Parīze, piedāvā māksliniecisku un ļoti romantisku auru. Ne velti šī pilsēta bieži tiek saukta par visas pasaules romantiskāko galvaspilsētu.

Bez šaubām, mīlestības pilsēta ir iedvesmojusi daudzus slavenus mūziķus dziedāt par to savās dziesmās. Edith Piaf darbi ir visvairāk saistīti ar Parīzi. Parīzi demonstrēja arī slaveni izpildītāji kā Ella Fitzgeralnd, Morrissey, Joni Mitchell, grupa “Phoenix” un citi. Skatoties dažādos pētijumos, Parīze tiek pieminēta vairāk nekā 20 tūkstošos dažādu dziesmu. Iespaidīgi, vai ne?

 

Londona

ceļojums uz londonu

Dzīve ir steidzīga, aizņemta, rosīga, tomēr aizraujoša un iespaidīga arhitektūra, muzeji, notikumu pilna – tā ir Londona. Tā ir pilsēta, kurā patiešām ir ko redzēt un darīt – katru gadu to apmeklē daudzi pasaules ceļotāji.

Gandrīz 15 tūkstoši dažādas dziesmas par Londonu – skaitu, ko pētijums “Holida” noteica. Slavenākais no tiem ir no grupas The clash dziesmā “London Calling”, bet šī pilsēta ir iedvesmojusi arī tādus izpildītājus kā Adele, Elvis Costello, Paul McCartney un citus.

Starp citu, mēs vēlētos arī pieminēt to, ka Londonā radījās daudz grupu, kas galu galā kļuva par īstām leģendām. Piemēram, kā “The Rolling Stones”, “Led Zeppelin”, “Pink Floyd”, “Queen”, “Fleetwood Mac”, “Sex Pistols”, utt. Tiešām ļoti muzikāla pilsēta, vai ne?

 

Roma

ceļojums uz romu

Vai esat kādreiz bijis Romā? Ja nē, mēs iesakām to apmeklēt. Tā ir pilsēta, kurā fascinē senie un viduslaiku pieminekļi, bagāti muzeji, mājīgi restorāni, vīrišķīga kultūra un patiesi unikāla vēsture. Un kur lieliskā Vatikāna pilsēta atrodas Romas rietumu daļā. Šo auru ļoti grūti izteikt ar vārdiem.

Itālijas galvaspilsētu dažādās dziesmās min gandrīz 12 tūkstoš reizes. Viens no slavenākajiem itāļu komponistiem, dziedātājs un aktieris Renato Rascel izveidoja “Arrivederci Roma”, ko izpildīja arī mākslinieki kā Mario Lanca, Dean Martin, Natas Kingas Cole’as.

Starp citu, oriģinālie vārdi tika rakstīti itāļu valodā, bet vēlāk tie tika rakstīti angļu valodā, atstājot tikai oriģinālo melodiju. Mēs iesakām klausīties dažādas šīs dziesmas versijas. Mēs esam gandrīz pārliecināti, ka, ja jūs vēl neesat sapņojis apmeklēt Romu līdz šim, klausoties šo dziesmu, radīsies vēlme to apmeklēt.

 

Ņūorleāna

ceļojums uz ņūorleānu

Ņūorleāna ir pilsēta ASV, Luiziānas dienvidaustrumos, kas piesaista māksliniekus un brīvās dvēseles un cilvēkus ar liberāliem skatiem kā magnētu. Jazz French Quarter, mājīgi vīna pagrabi, gandrīz katru nedēļas nogali, dažādas svinības, parādes, daudz izklaides vietu – šī pilsēta patiešām piedāvā daudz saviem viesiem.

Ņūorleānas šarms ir fascinējis dažādus mūzikas radītājus – šīs pilsētas nosaukums tiek minēts gandrīz 9000 reižu dažādās dziesmās. Vēlaties piedzīvot Ņūorleānas garu? Noklausieties Amerikāņa pianista un dziedātāja Fata Domino “Walking to New Orleans”.

 

Maiami

ceļojums uz maiami

Maiami – saule spīd visu gadu, palmu alejas, pasakains skaistuma krasts, daudzas luksusa viesnīcas un restorāni. Nav pārsteidzoši, ka šo pilsētu mīl gan tūristi no ASV, gan no citām pasaules valstīm – tā ir idilliska vieta neaizmirstamām brīvdienām.

Vienu no slavenākajām dziesmām par Maiami izpilda aktieris un dziedātājs Will Smith.

Dziesmas “Maiami” teksts patiešām stāsta visu šīs kūrortpilsētas atmosfēru: ikdienas izklaidi, daudzkultūru vidi, lielisku pludmali, labākos klubus un tā tālāk. Saskaņā ar pētijumu “Holida”, Maiami vārds tiek minēts gandrīz 8000  dažādās dziesmās.

 

Berlīne

ceļojums uz berlīni

Atgriezīsimies Eiropā, precīzāk, uz Vācijas galvaspilsētu Berlīni. Tā ir pilsēta, kas ir atjaunota pēdējos gados: laikmetīgās mākslas izstādes, ekskluzīvas partijas rūpnieciskās telpās. Vēl vairāk, vēsturiskie pieminekļi, ekskluzīvie muzeji, tūristi var atrast interesantas izklaides vietas šeit.

Kādas ir Berlīnes attiecības ar mūziku? Pasaulē pazīstamā grupa Rammstein, Tangerine Dream ir izveidota un attīstīta šeit un tika izplatīta pa visu pasauli. Nu, Berlīnes nosaukums dažādās dziesmās ir vairāk nekā 6 tūkstoši reizes minēts. Vieni no pasaules slavenākie aktieri no šīs pilētas ir Marlene Dietrich, grupa Alphaville, grupa Ramones un citi.

 

Atlanta

ceļojums uz atlantu

Pēc īsas pastaigas Eiropā atgriezīsimies ASV, precīzāk, pie Džordžijas štata galvaspilsētas – Atlantas. Kāda ir šī pilsēta? Ļoti zaļa!  Pilsētas varas iestādes vēlas, lai Atlanta paliktu par zaļāko metropoli valstī, un tāpēc cenšas saglabāt līdzsvaru starp spīdīgiem debesskrāpjiem un mājīgiem parkiem, un dārziem.  Visredzamākais Atlanta parks atrodas pilsētas centrā. Tā platība ir 76 hektāri. Parks ir aizraujošs gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem. Tā ir lieliska vieta, kur ieelpot no pilsētas burzmas, un parkā ir arī daudz interesantu pasākumu: koncerti, sporta pasākumi, gadatirgi utt.

Atlantas nosaukums dziesmās ir gandrīz pieminēts 5000 reizes. Viens no populārākajiem ir Džeimsa Brauna dziesma “Night Train”. Starp citu, šo dziesmu arī min citas ASV pilsētas kā Maiami, Raleida, Ņujorka un citas.

 

Tokija

ceļojums uz tokiju

Pēdējais mūsu sarakstā – Tokija. Tā ir ļoti interesanta pilsēta ar daudz kontrastiem. Tai ir daudz spīdošu debesskrāpju, gadsimtu vecu tempļu, pasaules slaveno uzņēmumu un mazo vietējo uzņēmumu.  Īpaša atmosfēra Tokijā ir pavasarī – ziedot sakurām. Šajā periodā pilsētas temps nedaudz palielinās tapēc, ka cilvēki ļaujās unikālo dabas dāvanu apbrīnai. Tiešām unikāla atmosfēra!

Viena no slavenākajām Tokijas pilsētas dziesmām ir no grupas “Deep Purple” izpildījumā “Woman from Tokyo”. Saskaņā ar apspriestajiem datiem, Tokijas nosaukums ir minēts vairāk nekā 4000 dažādās dziesmās.

 

Rakstu sagatavojuši Aza Tours eksperti!